Odchod predsedu spoločnosti Twitter: Svoj prvý tweet predal za 2,9 milióna dolárov:

twitter

Predseda spoločnosti Twitter odchádza Sociálna sieť Mastodon sa možno stane plnohodnotnou náhradou za Twitter (Zdroj: Unsplash/Souvik Banerjee)

#Predseda spoločnosti Twitter Jack Dorsey odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa, uviedla spoločnosť Twitter. Nahradí ho súčasný technický riaditeľ Twitteru Parag Agraval.

V liste zverejnenom na svojom účte na Twitteri Dorsey napísal, že je „veľmi smutný, ale aj zároveň veľmi šťastný“ pre svoj odchod zo spoločnosti. Taktiež zdôraznil, že je to čisto jeho rozhodnutie.

Dorsey zostane v predstavenstve až do konca svojho funkčného obdobia v roku 2022. Agraval nastúpil na Twitter v roku 2011 a od roku 2017 zastáva pozíciu technického riaditeľa.

Skoršie agentúra Reuters s odvolaním sa na vlastné zdroje už uvádzala, že predstavenstvo Twitteru sa na toto rozhodnutie pripravovalo už od minulého roka a dohodlo sa s Dorseym na nominácii jeho nástupcu.

Jack Dorsey naraz riadil Twitter a Square, čiže spoločnosť na spracovanie elektronických platieb. Niektorí investori otvorene spochybňovali o tom, či Dorsey v skutočnosti mohol efektívne riadiť tieto dve spoločnosti.

Tweet za 2,9 milióna dolárov

Zakladateľ Twitteru Jack Dorsey v roku 2006 predal svoj prvý tweet za 2,9 milióna dolárov. Príspevok bol predaný prostredníctvom aukcie Valuables.

Dorseyho tweet kúpil Sina Estavi, generálny riaditeľ malajzijského startupu Bridge Oracle. Sam Dorsey uviedol, že celý výťažok venuje charite GiveDirectly.

Zdroj: Vladyslav Yatskovyi
Odporúčame