Stihnú prísť pod stromček? Objednávanie vianočných darčekov treba stihnúť do pondelka

človek nakupujúci online

Online nakupovanie vianočných darčekov (Zdroj: Tlačová správa/Shoptet.sk)

#Do Vianoc nám ostáva ešte týždeň a pol, a tak je najvyšší čas zaobstarať darčeky, ktoré by ešte pod stromčekom chýbali. Pri online objednávaní treba myslieť aj na čas potrebný na dopravu. Koľko dnes dopravcom trvá doručenie a ktorý je posledný deň s garanciou dodania do Vianoc?

„Keď sa pozrieme na dopravcov našich e-shopov, priemer doručenia za posledný týždeň sú 2 až 3 dni,“ konštatuje Ivo Mrena, Country Lead spoločnosti Shoptet pre Slovensko, na ktorej funguje 4 000 slovenských online obchodov. Najväčšia špička je pritom podľa neho zrejme za nami a dopravcovia sa tak začnú dostávať na priemerné čísla z celého roka.

Posledný deň na objednávku

,,Aby zákazníci mali s istotou svoje darčeky ešte do Vianoc, je pri väčšine e-shopov pravdepodobne posledným termínom na objednávku pondelok 19.12., samozrejme ak má obchod tovar priamo na sklade,” radí Ivo Mrena. Väčšina dodávateľov tovaru na objednávku totiž už ani dnes dodanie do Vianoc negarantuje. ,,Preto si treba pri objednávke postrážiť skladovú dostupnosť všetkých objednávaných produktov.“ 

Pozor si treba dať aj na voľbu spôsobu dopravy, niektoré typy môžu trvať dlhšie ako iné. Ak si človek nie je istý, je lepšie sa ozvať priamo e-shopu a poradiť sa. Možnosťou získať pár dní naviac môže byť objednávka v online obchode s vlastným rozvozom, alebo s vlastnými výdajňami či kamennými prevádzkami. V tom prípade je ale človek limitovaný ich fyzickou dostupnosťou.

Predaje sú zatiaľ porovnateľné s minulým rokom

Čo sa týka predajov, zatiaľ vyzerajú podobne ako minulý rok, čo je pre majiteľov e-shopov pozitívna správa. „Tento rok nás zasiahla inflácia, vojna a drahé energie a u spotrebiteľov je viditeľná obava kupovať drahšie darčeky. Tento fakt však mnohé obchody očakávali a prispôsobili aj svoje skladové zásoby,“ konštatuje Ivo Mrena.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Brendan Fraser? Aktuálny držiteľ Oscara bol kedysi miláčikom Hollywoodu, ten sa mu však obrátil chrbtom!

Výhodu v tejto oblasti majú určite majitelia menších a stredných e-shopov, ktorí sa vedeli flexibilne prispôsobiť súčasnej situácii. Naopak pri veľkých online obchodoch môžu byť skladové zásoby podstatne väčšie, z čoho budú môcť ťažiť zákazníci aj v povianočných výpredajoch.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Tlačová správa/Shoptet.sk
Odporúčame