Na Worlds padol nový rekord! Latku nastavili naozaj vysoko

Moderator

Moderator "Dash" štartuje finálový zápas (Zdroj: riotgames.com)

#Tohtoročný svetový šampionát v League of Legends prekonal aj to, čo mnohí považovali za neprekonateľné. Päťzápas DRX a SKT T1 sa stal absolútne najsledovanejším v histórii Worlds. Vlastný rekord v sledovanosti prekonali o poriadne vysoké číslo.

Veľkolepé zakončenie sezóny

Tohtoročné Worlds boli podobne ako tie predchádzajúce spojené s otváracím ceremoniálom. Organizátori a dnes už bývalý „riaditeľ RIOTu“, spevák Lil Nas X, sľubovali veľkoleposť hodnú finále svetového šampionátu. Čo sľúbili, to splnili.

Finále sa nieslo v znamení viacerých skladieb, ktoré vytvorili umelci ako Lil Nas X, Jackson Wang či Edda Hayes. Predstavili sa tiež – či už naživo alebo formou holografickej projekcie – aj známi šampióni zo sveta League of Legends.

Zázrak sa nestal

Vo finále proti sebe nastúpili celky z Južnej Kórey SKT T1 a DRX. T1 s legendárnym Fakerom ale nedokázali spečatiť zázračný príbeh. V období od januára do mája vyhrali všetkých 26 zápasov. Len jediný ich delil od zisku Summoner´s Cupu. No ten bol najdôležitejší. Po bitke na päť zápasov podľahli svojmu ligovému rivalovi, proti ktorému naposledy prehrali vo februári minulého roka.

Kórejskému celku však nikto nemôže vziať to, že T1 boli len piaty tím v histórii, ktorý súťažil vo všetkých štyroch grand finále v jedinom kalendárnom roku. Vyhrať sa im nakoniec podarilo len jarnú časť domácej ligy.

Víťaz si môže vyberať

Ako býva zvykom, víťaz Worlds v League of Legends dostane špeciálne skiny pre šampiónov, ktorých si vyberie. Tento rok sa môžeme tešiť na nové skiny pre Aatroxa, Kindred, Akali, Caitlyn a pravdepodobne Ashe. Niektorí hráči DRX si tak vybrali šampiónov, ktorí nereprezentovali iba ich cestu počas Worlds, ale aj ich celkovú kariéru.

Rekord? Nič, len ďalšia štatistika na prekonanie

Finálová séria tohto roka, ktorá sa konala pred preplneným Chase Center v San Franciscu v Kalifornii, sľúbila, že bude jednou z najvzrušujúcejších na turnaji. Účasť na rôznych streamovacích platformách a kanáloch bola ohromujúca.

EsportsCharts zhromaždil všetky údaje z daného dňa a potvrdil, že tohtoročné Worlds dosiahli najvyššiu sledovanosť vôbec. V jeden moment sledovalo finále niečo vyše 5 miliónov ľudí naprieč všetkými platformami. Twitch zaznamenal najväčšiu návštevnosť v priebehu série, pričom 2,8 milióna divákov sledovalo oficiálne účty Riot Games spolu s rôznymi spolustreamermi. Ani YouTube v sledovanosti rozhodne nezaostával. Zaznamenal solídnu divácku základňu s 1,7 miliónom divákov.

Tohtoročné Worlds tak prekonali tie minuloročné o viac než jeden milión sledovateľov. RIOT Games sa každoročne prekonávajú a nám už len zostáva čakať, s čím prídu zase o rok.

 


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame