Riot Games predstavil nový Summoner’s Cup, vyrobila ho luxusná značka šperkov

Nová trofej League of Legends Worlds

Nová trofej tohtoročných Worlds v League of Legends (Zdroj: lolesports.com)

#Legendárne ocenenie Summoner’s Cup dostalo redizajn. Pohár, ktorý sa každoročne odovzdáva najlepšiemu tímu zo svetového šampionátu, prešiel po dekáde úpravou. Za vynovenou verziou trofeje z majstrovstiev sveta v League of Legends stojí klenotníctvo Tiffany & Co. Trofej sa bude po prvýkrát odovzdávať na tohtoročnom finále Worlds v San Franciscu, ktoré je plánované na 5. novembra 2022.


Kto je to Carlos „ocelote“ Rodriguez Santiago? Manažér, hecovač, zabávač a vlastník uznávanej značky G2


Minimalistický dizajn a zvečnení víťazi

Nový Summoner’s Cup sa vzďaľuje od zaobleného guľatejšieho dizajnu tradičného pohára a skôr sa zameriava na eleganciu a moderný dizajn. Trofej má teraz ostrejšie a hranatejšie tvary. Najdominantnejšou časťou nového pohára je jeho základňa. Na tej sú po vzore Stanley Cupu vyryté údaje o predchádzajúcich víťazoch.

Nájdeme tam rok, tím, ale aj kompletnú zostavu hráčov, ktorí dosiahli na vrchol v hre League of Legends. Týmto krokom sa vzdáva hold menám v 10-ročnej histórii tohto turnaja aj samotného ešportu. Nezabudlo sa na nikoho. Od Fnatic v roku 2011, až po Edward Gaming v roku 2021 – všetci šampióni hry sú vyrytí do pohára.

Stará League of Legends trofej
Hráči Edward Gaming po výhre v League of Legends Worlds 2021 ešte so starou trofejou (Zdroj: Instagram/edg_official)

Okrem týchto noviniek bolo do pohára pridaných päť strieborných rúrok po vonkajšku trofeje. Každá z nich reprezentuje jednu z pozícii v hre. Od toplanera, junglera, cez pozíciu na mide, až po bot linku, kde sa nachádza ADC hráč a jeho support. Každá z piatich strieborných rúrok Summoner’s Cupu je vyzdobená týmito pozíciami. Zároveň reprezentujú koncept „piatich (hráčov) zjednotených do jedného“, čo je fráza, ktorú môžete vidieť v upútavke na nový pohár.

Stará trofej pre víťaza Worlds bola špecifická nielen dizajnom, ale aj váhou. Kým nová trofej váži menej než 20 kilogramov, stará mala až 32 kíl. Redizajn Summoner’s Cupu vytvorili v spolupráci so značkou šperkov Tiffany & Co, ktorá navrhla aj LPL’s Silver Dragon Cup.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Predviedol životný výkon a šokoval domáceho favorita: Lajoš Klein si pripísal tretiu výhru v UFC
Naľavo starý, napravo nový Summoner’s cup
Porovnanie pôvodnej a novej trofeje (Zdroj: David Lee, Riot Games)

Majstrovstvá sveta v League of Legends sa začnú 29. septembra, pričom hráči budú mať možnosť zdvihnúť Summoner’s Cup 5. novembra počas veľkého finále.

Ktorý Summoner’s cup sa ti páči viac?


Chcešbyť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame