Herný newsfilter: Nový Prince of Persia, úplne iný Pinocchio a krvavý Mortal Kombat

Pinocchio

Prince of Persia: The Lost Crown sa vracaia ku koreňom (Zdroj: Neowiz Games)

#Štvrtkový Summer Game Fest, ktorého moderátorom bol tvorca „herných Oscarov“ Geoff Keighley, predstavil viacero sľubne vyzerajúcich hier. Ich vydanie sa očakáva už v najbližších mesiacoch. Bolo predstavených viac než 30 trailerov, ktoré nájdeš v tomto zozname. Zamerali sme sa najmä na tie najdôležitejšie.

Nové Diablo sa vydarilo

Často spomínaný herný vydavateľ Activision Blizzard tvrdí, že ich Diablo 4 je najrýchlejšie predávanou hrou v histórii spoločnosti Blizzard. K úspechu určite prispela aj široká paleta možností, ako si hru užiť v spoločnosti ďalších ľudí.

Diablo 4 ponúka tzv. cross-progression a cross-platform hranie, čo zaručuje možnosť pokračovať v hre kdekoľvek, kde je Diablo 4 dostupné. Nechýba ani online kooperácia až pre štyroch hráčov, vrátane lokálnej kooperácie pre dvoch hráčov na konzolách.

Podľa agregátora herných recenzií OpenCritic si štvrtý diel drží skóre 89 bodov zo 100, čo ho zaradilo medzi päť najlepších titulov tohto roka. Herný recenzent so svojím kanálom Skill Up vyzdvihol najmä ponuku hry a zmysel pre zábavu na desiatky hodín, čo spomínali aj viaceré ďalšie renomované herné portály. Kanál Digital Foundry dodal, že aj technický stav hry je na vysokej úrovni.

Zatiaľ to vyzerá na veľmi kvalitný titul, ktorý má pred sebou sľubnú budúcnosť. Spomína sa aj dobre známy „season pass“, ktorým chcú tvorcovia hru zatraktívniť aj pre fanúšikov online hrania.

Prince of Persia a krvavý Mortal Kombat

Letný Summer Game Fest 2023 odštartoval s milým prekvapením. Nový Prince of Persia s podtitulom The Lost Crown vráti už kultovú sériu k jej dvojrozmerným začiatkom. Moderná grafika, kopec akcie a vydarené animácie – to všetko príde na konzoly a počítače 18. januára budúceho roka. Dúfame, že bez ďalších odkladov, ako to bolo v prípade remaku Prince of Persia: Sands of Time.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Fľaštičky chemikálií a erotické plagáty? Toto sme v opustenom laboratóriu a pitevni rozhodne nečakali!

Veľký záujem vzbudilo aj prvé video z hrania nového Mortal Kombat, ktoré priblížilo reštartovaný príbeh so známymi postavami. Okrem iného sme mali možnosť vidieť aj takzvaných „Kameo Fighters“, bojovníkov, ktorí nám budú pomáhať počas rôznych zápasov. Hra vychádza už 19. septembra tohto roka pre počítače a súčasné konzoly.

Pinocchio ako ho nepoznáš a podobne temný Alan Wake

Pripomenul sa aj titul Lies of P, ktorý taktiež príde už v septembri, no tvorcovia už rovno vydali bezplatné demo pre počítače a konzoly, pozostávajúce z prvých dvoch kapitol. Novinka je síce inšpirovaná známym príbehom, no v tomto prípade sa očakáva akčná hra plná hrôzostrašných monštier.

Dočkali sme sa aj ukážky z hrania očakávaného Alan Wake 2, ktorá ukazuje novú protagonistku, policajtku Sagy Andersonovú. Vidíme ju v momentoch, keď v noci preskúmava opustený obchod hlboko v lese. Veľmi zaujímavé znie možnosť preskakovania medzi Sagou a Alanom, čo umožňuje hráčovi uprednostniť jednu postavu pred druhou počas kampane. Vydanie pre konzoly a počítače je naplánované na 17. októbra.

Final Fantasy na záver

Záver šou patril traileru k Final Fantasy 7 Rebirth, ktorý ukázal postavy Clouda, Aerith a zvyšok skupiny zo záveru kampane Final Fantasy 7 Remake. Tvorcovia predstavili hru aj prostredníctvom niekoľkých bojových scén plných akcie.

Veľkým prekvapením bola informácia, že táto exkluzivita pre PlayStation 5 bude vydaná „začiatkom roku 2024“ na dvoch diskoch. Pripomenulo nám to časy konzol PlayStation 3 a Xbox 360 s hrami na niekoľkých dvojvrstvových DVD.

V skratke na záver

  • Halo Infinite vo svojej štvrtej sezóne pridá nový systém levelovania s názvom Career Rank.
  • Spoločnosť Kojima Productions oznámila podporu pre platformy Apple. Vďaka tomu bude sci-fi titul Death Stranding: Director’s Cut dostupný pre Mac už v tomto roku.
  • Sega predviedla Sonic Superstars, nový Sonic the Hedgehog v 2D svete, kde nebude chýbať ani multiplayer.
  • Zombie strieľačka Toxic Commando, vytvorená v spolupráci so známym hororovým filmárom Johnom Carpenterom, príde niekedy v budúcom roku.
  • Zdá sa, že Gimli bude mať hlavnú úlohu v hre Lord of the Rings: Return to Moria, ktorá sa zameriava na objavovanie najslávnejších baní zo sveta Pána prsteňov.
  • Capcom predstavil nečakaný crossover Exoprimal-Street Fighter 6 s robotickými verziami Ryu a Guile v hre plnej dinosaurov.
  • Známy herec Nicolas Cage bude mať vlastnú postavu v hororovej hre Dead by Daylight.
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček najobľúbenejších plemien psov: Nájdeš tam aj svojho favorita?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com
Odporúčame