Nový Majself, Yzomandias, Delik, či Jay Diesel s Kalim. Uplynulý víkend bol bohatý na novinky

Ako sme už zvyknutí, najväčšia aktivita pri vydávaní noviniek je práve cez víkend. Výnimkou nebol ani ten uplynulý, v ktorom sme sa dočkali viacerých zaujímavých spoluprác a rovnako tak aj nových informácií o chystaných počinoch. Je toho pomerne dosť, takže hneď poďme na to.

Delik už pred nejakým časom oznámil, že aj tento rok sa z jeho dielne dočkáme nového sólového albumu. Mníška v Sexshope vyjde už čoskoro a my sme sa včera dočkali prvej ukážky v podobe skladby TIKI TAKA. Hneď prvý track ukázal, že Delik nám opäť ponúkne niečo nové, ale zároveň opäť nejakým spôsobom posunie kvalitu svojej lyriky a svojho rapu. O špecifickú produkciu, ktorá už od prvých momentov zaujme poslucháčove zmysly, sa postaral Komander Ground.

Majself patrí aktuálne medzi najaktívnejších a najrotovanejších interpretov v našich končinách. Potvrdzuje to aj tento týždeň, keď sme sa dočakli skladby ZNOVU, ktorú produkoval Hoodini. Ako sme u Miša už zvyknutí, track prichádza aj so skvelým videoklipom, o ktorý sa už tradične postaral overený Dušan Krajčovič. Majself síce tento rok sólový album podľa všetkého nevydá, no celistvého počinu sa určite dočkáme v roku 2019.

Víkend priniesol aj nový videoklip zo Strapovho albumu 13. poschodie, ktorý už je nejaký ten čas vonku. Ako je vo zvyku, interpreti po vydaní albumu v rámci udržania aktivity a udržania nejakého odkazu daného počinu využívajú práve dopĺňanie videoklipov ku jednotlivým skladbám. Tentokrát to je track JA POVIEM, na ktorom Jančimu hosťujú Čis T a Patrik Rivier. Skladbu produkoval Special Beatz a videoklip robili ľudia z A-Team Production.

Aktívny ostáva aj Milion+, z ktorého sa tiež prakticky na pravidelnej báze sypú novinku od rôznych členov tohto labelu. Včera nás novinkou potešila hlava celého Milion+ Yzomandias, ktorý v spolupráci s Hasanom vydal novinku Rehab. Skladbu už tradične sprevádza aj videoklip a my už len doplníme, že o produkciu sa postarali Daysix a Kill.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Keď Johny Machette ovládol internet. Potom si ho podal Separ

Ticho nebolo posledný víkend ani na kanáli Kali Records, na ktorom sa objavila ďalšia nová spolupráca. Kali spojil sily s Jayom Dieselom a vznikol z toho track Legendary, ktorý produkoval Ceha. Aj túto vec nájdeš už na všetkých streamovacích službách a tradične aj v trendoch na YouTube.

Album Diamant od dvojice Lvcas Dope a DJ Wich už je v predaji a postupne sa na YouTube uploadujú aj jednotlivé single. Najnovšie nás chalani potešili skladbou Love Na Ruce, kde sa ako hosť predstavil P.A.T., ktorý tak isto tento rok vydá ďalší sólový album s názvom Franto. My sa zase tešíme o niečo viac.

Comeback nám hlási aj legendárny Zverina s novinkou JA, ktorú odprodukoval DJ Hallabeat. Videoklip dal dokopy Michal Kunes Kováč a Zverky údajne chystá sólový album, ktorý by mohol vyjsť ešte tento rok. Aspoň tak o tom informuje vo svojom článku Ruka Hore.

Odporúčame