Fanúšikovia futbalu, pozor! FIFA už má vlastnú streamovaciu službu, ponúkne viac ako 40-tisíc zápasov

FIFA spustila vlastnú streamovaciu službu

FIFA spustila vlastnú streamovaciu službu (Zdroj: Unsplash.com/Lars Bo Nielsen)

#Medzinárodná futbalová federácia, teda FIFA, už zvádza súboj aj na poli streamovacích služieb. Pri spustení obsahuje síce len 1400 zápasov, no toto číslo bude mesačne rásť. Cieľom služby je koncom roka 2022 ponúknuť viac ako 40-tisíc repríz zápasov, ako ženských, tak aj mužských a to od prvých líg až po tie menej známe.

Okrem zápasov a živých prenosov ponúkne aj množstvo dokumentov a už teraz údajne pracuje na vlastných filmoch z dielne FIFA Originals. Menu je rozdelené podobne ako Netflix či HBO Max a pozrieť si môžeš aj archívne zábery mnohých veľkých zápasov. Nechýbajú ani rozhovory s hráčmi či highlights.


Highlighty slovenských športovcov: Veľkolepá oslava narodenín a podpis novej zmluvy – Slováci oslavovali


Zatiaľ je FIFA+ zadarmo

Streamovacia služba dostala meno FIFA+je možné ju pustiť na tejto webovej stránke. Slovenskú ani českú lokalizáciu neponúka a FIFA neuvádza, že by ju tento rok mala v pláne spustiť. Čo však divákov určite poteší, je AVOD model streamovania – služba je teda úplne zadarmo a zarába formou reklám. Na sledovanie obsahu sa dokonca nemusíš ani zaregistrovať.

Čo nás prekvapilo, je absencia akejkoľvek aplikácie, všetko funguje len vďaka internetovému prehliadaču. FIFA zrejme čaká, či sa služba uchytí a v prípade jej úspechu do nej investuje viac peňazí. Čoskoro však má byť vydaná aj aplikácie pre smart televízory, aj keď vývojári ešte nevedia presný dátum.

Čo hovoríš na novú streamovaciu službu FIFA+?

Nová streamovacia služba FIFA+
Nová streamovacia služba FIFA+ (Screenshot: fifa.com)

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, fifa.com
Odporúčame