Nie je jedno aký, a kedy: Obľúbený drink v TOMTO čase vašej línii neuškodí

Gin Fest

Zdroj: Gin Fest

#V súvislosti s letnými drinkami niektorým ženám napadne aspoň z času na čas otázka: „Ktoré škodia najmenej?“ Lepšie povedané, ich postavám?

Hoci sa nám leto prehuplo do druhej polovice, séria teplých dní a príjemných, letných večerov ani zďaleka nekončí. A k nim neodmysliteľne patrí napríklad aj vychladený, osviežujúci koktejl.

O zdravotných rizikách, ktoré popíjanie alkoholu prináša, sa už popísalo veľa. Faktom ale je, že jeho striedmej konzumácii dali odborníci zelenú a v tejto súvislosti dokonca zmienili i niekoľko základných odporúčaní. Ak máte strach povedzme z priberania, máme pre vás potešujúcu správu. Početné štúdie potvrdili, že ľudia, ktorí si v zdravej miere, hoc pravidelne, doprajú alkoholický nápoj, vážia v priemere menej v porovnaní so zarytými abstinentmi. No čo je takisto zaujímavé, dôležitá je tiež konkrétna časť dňa, keď si takýto nápoj namiešate.

Najmenšie „zlo“?

Výživoví poradcovia odporúčajú, samozrejme pri snahe človeka schudnúť, upustiť od konzumácie alkoholu, respektíve jeho príjem aspoň minimalizovať. V jednom grame alkoholu totiž nájdeme v priemere sedem kalórií. Pokiaľ preferujete biely alkohol, v rámci chudnutia a podielu sacharidov sú na tom najlepšie gin, biely rum, vodka a biele suché víno.

Medzi najväčšie zápory alkoholu, čo sa vplyvu na hmotnosť človeka týka, patrí jeho negatívny dopad na proces prirodzeného spaľovania tukov v organizme. A na túto súvislosť sa zamerali aj experti. Tí skúmali, akými spôsobmi možno daný proces eliminovať. Prišli k rôznym zisteniam, pričom ich dodržiavaním dokážeme proces ukladania tuku pri popíjaní alkoholu spomaliť, respektíve zvrátiť. Zdôrazňujú predovšetkým dva zásadné body, ktoré je dôležité aplikovať ešte PRED samotnou konzumáciou alkoholu.

Gin fest drink
Zdroj: Gin Fest

Na hodine záleží

Ľudské telo spracováva alkohol najefektívnejšie o 18-tej hodine večer. Počas dní, keď viete, že vás čaká popíjanie drinkov s priateľmi či rodinou, tak stavte na zelenú. Reč je o listovej zelenine bohatej na vlákninu a kvalitné živiny. Tie vás zasýtia, no dodajú vám i potrebnú dávku cenných látok, o ktoré budete kvôli prísunu alkoholu ochudobnení. Skvelou voľbou sú bielkoviny, keďže majú nízky glykemický index a udržia váš apetít na uzde. Mimochodom, vedeli ste, že telo minie pri spracovávaní bielkovín až 30% z kalorickej hodnoty, obsiahnutej v proteínmi nabitej strave? Perfektnou voľbou sú jednoznačne vajíčka, kuracie mäso, quinoa, tvaroh či grécky jogurt.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Gastronomické umenie priamo v lese? Tento slovenský kuchár sa nebojí žiadnej výzvy

Vybrané gastronomické pochúťky i profesionálmi namiešané drinky, si budete môcť vychutnať aj na blížiacom sa podujatí Gin Fest 2022. V avizovanej Food and Drink zóne získate výbornú možnosť vyskúšať si spomínané odporúčania odborníkov v praxi. Program začína už v čase obeda, v priestoroch Edison Parku, a to sériou workshopov či prednášok s uznávanými odborníkmi práve na tému jedného z najobľúbenejších drinkov súčasnosti – ginu.

V poradí štvrtý ročník tejto vydarenej akcie potrvá do neskorých nočných hodín. Dobrou správou je, že tie najlepšie drinky, ktorých nosnou ingredienciou je gin, vám naše barmanské špičky namiešajú (nielen) o šiestej večer. Všetky dôležité a najnovšie informácie nájdete na stránke www.ginfest.sk. Vstupenky nájdete v sieti Predpredaj.sk.

 

 

Zdroj: Zdroj: Tlačová správa/Gin Fest
Odporúčame