V roku 2017 zmizla bez stopy: Nezvestné dievča sa podarilo nájsť vďaka dokumentu na Netflixe

6 rokov nezvestné dievča sa podarilo nájsť vďaka dokumentu Netflix (Zdroj: Freepik/Freepik)

# Skutočné zločiny a záhady snáď odjakživa priťahujú ľudskú pozornosť . Množstvo dokumentárnych ale aj hraných programov jasne dokazuje, že popularita žánru true crime ani náhodou neutícha. Niekomu sa to môže javiť ako priam morbídna zvedavosť, no práve takýmto spôsobom sa prípady udržia v povedomí verejnosti, čo môže niekedy napomôcť aj k ich vyriešeniu. Ako uvádzajú Global News, presne to sa stalo v prípade únosu Kayly Unbehaun, ktorý dostal priestor v netfixovskom seriáli Unsolved Mysteries.

Nezvestná šesť rokov

Kayla Unbehaun pochádza z Illinois a v roku 2017 bola zverená do starostlivosti svojho otca. Deväťročné dievča tak žilo s otcom, jeho novou manželkou, a jej dvoma deťmi. S matkou sa stretávala raz do týždňa. Stretli sa aj 4. júla 2017, no keď Kaylin otec Ryan Iserka následne prišiel dcéru vyzdvihnúť, po nej, ani po jej matke nebolo ani stopy. Ryan o tejto skutočnosti rýchlo upovedomil políciu, ktorá začala s pátraním.

Netrvalo dlho, kým úrady vydali na Kaylinu matku Heather Unbehaun zatykač a polícia žiadala o pomoc aj verejnosť. Napriek všetkému sa však počas najbližších šiestich rokov Kaylu ani Heather nájsť nepodarilo.

Našli ju vďaka dokumentu

Pátranie po Kayle ale neskončilo. Národné centrum pre nezvestné a zneužívané deti vydalo fotografie, ako by Kayla mohla vyzerať vo veku 11 a neskôr 15 rokov. Minulý rok dostal jej únos priestor aj v jednej z epizód netflixovského seriálu Unsolved Mysteries.

Deviata epizóda tretej série vyšla 1. novembra a venovala sa práve prípadom, kedy dieťa uniesol jeden z rodičov. No a podľa najnovších informácií prispela k tomu, že tento mesiac sa Kaylu, ktorá bola nezvestná celých šesť rokov, konečne podarilo nájsť.

13. mája kontaktoval políciu majiteľ jedného z obchodov v Asheville v Severnej Karolíne. Všimol si totiž dievča, ktoré poznal práve z epizódy Unsolved Mysteries. Ihneď kontaktoval políciu a tá našla nielen Kaylu, ale aj jej matku, ktorá bola následne zadržaná. Správu o tom, že sa Kayla našla, v pondelok potvrdilo aj Národné centrum pre nezvestné a zneužívané deti, ktoré zároveň sprostredkovalo odkaz od Kaylinho otca.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pavol Croft podniká dobrodružné cesty: Svoj dokument o križiackych výpravách natočil na iPhone

„Chcem poďakovať policajnému zboru v South Elign, Národnému centru pre nezvestné a zneužívané deti, a všetkým policajným zložkám, ktoré na prípade pracovali. Tiež chcem poďakovať všetkým sledovateľom stránky Bring Kayla Home na Facebooku, ktorí pomohli držať jej príbeh pri živote a boli kľúčoví pri šírení povedomia o ňom. Momentálne žiadame o súkromie, keďže sa potrebujeme nanovo spoznať a zorientovať sa v tomto novom začiatku.“

Sleduj náš instagram

 

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame