Zdieľaš s niekým účet na Netflixe? Buď si priplatíš, alebo riskuješ zablokovanie: Nové pravidlá už platia pre USA, očakávať ich môžeme aj u nás

#V posledných mesiacoch si možno aj ty zachytil správy o tom, že Netflix chce predplatiteľom zabrániť v zdieľaní svojich účtov. Prízvukuje, že predplatné pre viacero zariadení je určené len členom jednej domácnosti a jeho zdieľanie s kýmkoľvek iným je porušenie pravidiel. Ak sa teda na predplatné Netflixu skladáš napríklad s kamarátmi, čoskoro to také výhodné nebude. Ako informuje Variety, za používateľa mimo domácnosti si po novom musia priplatiť obyvatelia viacerých krajín a a zmena sa pravdepodobne čoskoro dotkne aj nás.

Zdieľanie účtu za poplatok

Netflix o zmene v podmienkach tento týždeň informoval predplatiteľov v 103 oblastiach, vrátane USA, Veľkej Británie, Nórska, Belgicka, Austrálie či Filipín.

„Váš účet na Netflixe patrí vám a ľuďom, s ktorými žijete v jednej domácnosti,“ uvádzalo sa v správe, ktorú dostali používatelia v USA.

V nej bolo takisto vysvetlené, že ak chce predplatiteľ aj naďalej svoj účet zdieľať s niekým mimo svojej domácnosti, môže tak urobiť za príplatok 7,99 dolárov mesačne. Prípadne môže jeho profil previesť na nový účet, za ktorý si už daný užívateľ bude platiť sám.

Používatelia so štandardným predplatným si takto budú môcť k svojmu účtu pridať jedného člena a tí s prémiovým plánom dvoch. Tí, ktorí majú predplatné s reklamami túto možnosť nebudú mať vôbec.

Netflix zdieľanie účtu za doplatok zaviedol už vo februári v Kanade, Portugalsku, Španielsku a na Novom Zélande, a ešte minulý rok túto možnosť začal testovať v krajinách Latinskej Ameriky. Platforma tiež upozornila svojich investorov, že novinka môže spočiatku poškodiť tempu pribúdania predplatiteľov a viesť aj k zníženiu ziskov. Poukazuje však na výsledky z Kanady, kde je teraz už počet predplatiteľov vyšší, než pred zavedením poplatkov za zdieľanie účtu.

Zdieľanie účtu za poplatok zrejme príde čoskoro aj k nám (Zdroj: Flickr/Dominic Smith)

Podobné zvyšovaniu cien

Podľa výkonného riaditeľa Netflixu Grega Petersa má spoplatnenie zdieľania účtov rovnaký efekt, ako zdvihnutie cien. Časť používateľov svoje predplatné zruší, čo sa ukáže aj na ziskoch.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
V roku 2017 zmizla bez stopy: Nezvestné dievča sa podarilo nájsť vďaka dokumentu na Netflixe

„Potom sa z toho dostaneme, tak v počte predplatiteľov, ako aj vo výške ziskov. Tí, ktorí používali zdieľaný účet, si založia vlastný, a existujúci členovia, ktorý svoj účet chcú s niekým zdieľať, si za to doplatia,“ povedal Peters.

Podľa neho časť s tých, ktorí si „požičiavajú“ niečí účet sleduje toľko programov, ako bežní, platiaci používatelia. Práve v ich prípade je vysoká pravdepodobnosť, že sa po zmene pravidiel rozhodnú pre vlastný účet.

Sleduj nás na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame