Netflix zrejme na prepadávajúce sa akcie nehľadí: Už ohlásil pokračovanie aj sequel svojho najdrahšieho filmu

Netflixovka The Gray Man

Netflixovka The Gray Man (Zdroj: Netflix)

#Streamovací gigant Netflix zažíva ťažké časy. Ceny akcií im padla na hodnotu zo začiatku roka 2018. Napriek tomu sa nechce zmieriť s tým, že by mal prestať produkovať drahé filmy. Sú totiž zrejme jediným lákadlom, ako prinútiť ľudí, aby si streamovaciu stanicu predplatili.

Ich doteraz najdrahšia snímka Red Notice dopadla katastrofálne. Aj to jej však nebránilo držať sa v rebríčku najsledovanejších takmer mesiac. Tento film však pokračovanie ani prequel zatiaľ nedostal. Hovoríme o inej snímke, The Gray Man, ktorá na Netflix dorazí ešte len toto leto. Jej vydanie je naplánované o dva mesiace a Netflix už stihol ohlásiť dva nové filmy.


Po 13 rokoch sme sa konečne dočkali: Sleduj prvú ukážku na Avatara 2, ktorá sľubuje najsilnejší audiovizuálny zážitok roka


Kapitán opúšťa loď posledný

Tento ťah je podľa nás príliš uponáhľaný. The Gray Man stál viac ako 200 miliónov a to ešte nespustil ani marketingovú kampaň, ktorá ešte nejaké milióny zoženie. V akčnom dobrodružnom filme bratov Russovcov si zahrajú Ryan Gosling, Chris Evans a Ana de Armas.

Zostava vyzerá sľubne, určite lepšie ako v prípade Red Notice, no na kvalitu Netflix filmov sme zvyknutí. Samozrejme, niektoré sa vydaria, ale zvyčajne ide o nízkorozpočtové snímky oceňovaných tvorcov (napr. Cuarónova Roma, Baumbachov Marriage Story alebo Linklaterove Apollo 10 ½). S 200 miliónovými produkciami sa zatiaľ Netflixu nedarí.

Vyzerá to tak, že film, ktorý streamovacej službe nezarobil ani jediný dolár, dostane pokračovanie a sequel za ďalších 400 miliónov. Či pohorí alebo nie, Netflix je pripravený do projektu naliať poriadny balík peňazí a preto sa určite modlia, aby vyšiel. Alebo zámerne filmu veria, aby ovplyvnili verejnú mienku, že je dobrý, aj keď takým nebude? Čo si myslíš ty? Premiéra je naplánovaná na 15. júla.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame