Ani narastajúce teploty ťa nevyženú von z domu: Ponuka Netflixu na máj je tak bohatá, že nebudeš stíhať sledovať

Záber z filmu The Wrong Missy

The Wrong Missy. Zdroj: YouTube/Netflix

#Ďalší mesiac ubehol ako voda. To znamená, že je najvyšší čas opäť sa pozrieť, čo si pre nás pripravil najväčší hráč na poli streamovacích služieb. Musíme povedať, že Netflix rozhodne nelení, vďaka čomu sa jeho predplatitelia dočkajú poriadnej nálože nového obsahu. Ktorú novinku si vyberieš?

All Day and A Night

Dráma, ktorá sa ti vryje pod kožu už s prvým trailerom. Narodiť sa a vyrastať vo svete gangstrov na periférii veľkého mesta nie je žiadna veľká výhra. O scenár aj réžiu sa postaral Joe Robert Cole, ktorý sa podpísal aj pod scenár ku komiksovej snímke Black Panther.

Vyše dvojhodinový film sleduje príbeh mladého muža, ktorý je pre svoje činy odsúdený na doživotný trest vo väzení. Práve tu na tomto mieste začína premýšľať a spomínať na ľudí, okolnosti a systém, kvôli ktorým sa dostal na dráhu zločinu.

Hollywood

Spojené štáty po skončení druhej svetovej vojny. Svet sa začína vracať do normálu a v Hollywoode sa začína éra, ktorá sa zlatými písmenami zapíše do histórie kinematografie. Legendárni herci a slávne filmy si zamilovali všetci. Odvrátenou stranou však bol sexizmus a rasizmus, ktorý delil továreň na sny na dva tábory.

RECENZIA Nový seriál Hollywood od Netflixu rozdelil publikum na dva tábory: Ku ktorému budeš patriť ty?

To sa však nestalo. Minimálne teda v novom seriáli od Netflixu. V ňom totiž budeme môcť sledovať, ako by zlatá éra Hollywoodu vyzerala, keby mali ľudia všetkých farbí pleti rovnaké práva a o ceste na vrchole rozhodoval iba ich talent.

Into the Night

Nový belgický seriál prichádza s neopozeraným námetom, ktorý si ťa môže veľmi rýchlo získať. Ústrednými postavami sú pasažieri uneseného lietadla, ktorí sú nútení predbehnúť Slnko, zatiaľ čo svet pod nimi sa utápa v chaose. Ten spôsobila tajomná vesmírna udalosť, ktorej príčiny si nikto nevie vysvetliť.

Za to následky sú úplne zjavné. Ľudia po celom svete umierajú ako na bežiacom páse a pasažieri v lietadle majú jedinečnú príležitosť prežiť. Na svojej ceste sa však musia potýkať nielen s globálnym problémom, ale aj technickým stavom lietadla a koniec koncov aj sami so sebou.

The Half of It

Ellie je typické dievča, s ktorým sa budú vedieť mnohí veľmi rýchlo stotožniť. Je nesmelá, no zároveň veľmi inteligentná – jednoducho povedané, z pohľadu života stredoškolákov, je to obyčajná šprtka. Jej život sa zásadne mení po tom, čo začne pomáhať sympatickému športovcovi Paulovi zbaliť dievča, po ktorom tajne túži.

Chýbajú ti spolužiaci? Toto je výber TOP Netflix seriálov, ktoré ťa okamžite prenesú do školských lavíc

Ako to už ale v tomto veku býva, nič nejde podľa predstáv. Všetko sa začína zamotávať, nehovoriac o tom, že aj samotná Ellie pomaly k Paulovi prechováva city. Pokiaľ potrebuješ dávku príjemného oddychu, tento film bude pre teba to pravé orechové.

Dead to Me (2. séria)

Minulý rok sme sa dočkali zaujímavého seriálu Dead to Me s herečkami Christinou Applegate a Lindou Cardellini. Ich skvelý herecký výkon spolu s prekvapivým príbehom od tvorcu Liza Feldmana namiešali osviežujúci dramaticko-humorný kokteil.

Na Netflixe už teraz nájdeš mimoriadne očakávanú druhú sériu, ktorú recenzenti označujú za dokonca o niečo lepšiu, ako bola tá prvá. A to je dosť dobrá motivácia sa do nej pustiť, čo povieš? Pokiaľ si ešte nevidel ani tú prvú, určite ti tento seriál odporúčame.

The Eddy

Režisér Damien Chazelle nás za srdcia chytil už snímkou Whiplash a muzikálovou lahôdkou La La Land. Teraz sa dohodol s Netflixom na vzniku nového seriálu. Ten bude, ako inak, o hudbe. Nečakaj ale ďalší romantický príbeh.

V dramatickom seriáli The Eddy sa pozrieme do typického multikultúrneho jazzového klubu uprostred metropoly Francúzka. Výpalníci, podsvetie a zlé tržby sa podpíšu pod to, že majiteľ tohto klubu sa dostáva do veľkých problémov a nebezpečenstva, z ktorého už možno ani niet úniku.

The Wrong Missy

Rande naslepo mnohí vnímajú ako poslednú slamku, ktorej sa chytá topiaci človek bez lásky. Niekedy to vyjde, inokedy ide o totálne fiasko. Hlavný hrdina nového filmu zažil oboje. Prechováva city k nádhernej žene, a preto sa rozhodne pozvať ju na druhé rande.

Bezpečná Netflix párty pre teba a tvojich priateľov: Toto rozlíšenie si zamiluješ hlavne teraz, keď všetci musia byť doma

A to predsa musí byť omnoho pompéznejšie ako to prvé. Výsledkom je pobyt priamo na Havaji. Všetko vyzerá byť dokonalé, ale až do momentu, kedy zistí, že omylom napísal strelenému dievčaťu s rovnakým menom. Výsledkom je jedna veľká katastrofa, ktorá ťa rozhodne pobaví.

White Lines

Keď nájdu na Ibize telo mrtveho muža, jeho sestra z Manchestru sa rozhodne opustiť svoj pokojný obyčajný život a vycestuje na toto exotické miesto, aby zistila o prípade pravdu. Celá zápletka možno neznie originálne, no trailer nižšie ťa veľmi rýchlo presvedčí o opaku.

Za seriálom stojí tvorca fantastického projektu Money Heist, ktorý si mnohí diváci zamilovali. Pokiaľ máš už teda jeho najnovšiu sériu za sebou, určite sa pusti to tohto nového seriálu.

Space Force

Americký seriál The Office (vychádzajúci z rovnomenného britského projektu) je už klasikou. Posledná epizóda dorazila ešte v roku 2013, no fanúšikovia sa už čoskoro môžu tešiť sa opätovné spojenie tvorcov a herca Stevea Carella. Už 29. mája sa na Netflix dostane prvá séria seriálu Space Force.

Hlavnou postavou bude generál Mark N. Raid, ktorý je nútený zostaviť americké vesmírne sily, za ktoré sa hrdé Spojené štáty nebudú musieť hanbiť. No rozhodne to nepôjde tak úplne podľa plánov, ako napovedá aj samotný trailer nižšie.

Zdroj: whats-on-netflix.com, imdb.com, collider.com,
Odporúčame