Kráľovský máj na Netflixe: Kleopatra, návrat Bridgertonu, akčná Jennifer Lopez, zábavný stand-up a oveľa viac

Májová novinka XO, Kitty

Májová novinka XO, Kitty (Zdroj: Netflix)

#V máji očakávaj na Netflixe romantiku. Ale nielen to. Dozvieš sa viac o živote kráľovnej Charlotte z Bridgertonu, o krásne Kleopatre, Jennifer Lopez bude zachraňovať svoju dcéru, Anna Nicole Smith zo svojich archívnych rozhovorov rozpovie jej pravdivý príbeh a Arnold Schwartzenegger zistí, že spolu s dcérou pracujú pre CIA. Nudiť sa určite nestihneš.

Queen Charlotte: A Bridgerton Story I. – miniséria (4. máj)

Queen Charlotte je prequelom k mimoriadne obľúbenému seriálu Bridgerton. Mapuje príbeh mladej Charlotte, ktorá plánuje svadbu s kráľom Georgeom. Ich spoločný život má premeniť anglickú smotánku na nepoznanie. V seriálu sa predstavia známi herci z pôvodného projektu, konkrétne Golda Rosheuvel, Adjoa Andoh a Ruth Gemmell. 4. mája bude na Netflixe dostupných všetkých šesť epizód.

Queen Cleopatra I. – miniséria (10. máj)

Netflix si najal historikov, aby čo najvernejšie spracovali príbeh kráľovnej Kleopatry. Táto dokumentárna dramatická miniséria má mapovať jej najprosperujúcejšie obdobie, teda boj o trón, milostné romániky, jej rodinu a, samozrejme, odkaz, ktorý zanechala svetu. Miniséria bude obsahovať 4 epizódy. Hlavnú postavu zvodnej Egypťanky si zahrala Jada Pinkett Smith, manželka Willa Smitha.

The Mother – film (12. máj)

V armáde z nej vycvičili chladnokrvnú vrahyňu. Prichádza ale čas opustiť bezpečný úkryt a ochrániť dievča, ktoré uniká pred pomstychtivými zločincami. Ukáže sa, že dievčatko je jej dcéra, ktorú doteraz nikdy nestretla. Matka je dramatickým akčným filmom, v ktorom sa predstavia Jennifer Lopez, Joseph Fiennes a Gael Gaircía Bernal. Režíruje tvorkyňa filmov Mulan a Úkryt v ZOO.

Mulligan I. – seriál (12. máj)

Mimozemšťania zničili skoro celú Zem. Pár tých, ktorí prežili, sa snažia vybudovať ešte väčšiu a ešte lepšiu Ameriku. Mulligan je zábavná animovaná satirická komédia pre dospelých, ktorá si nedáva servítku pred ústa. Začuješ v nej hlasy Daniela Radcliffa, Tiny Fey, Sama Richardsona, Nata Faxona a ďalších. Seriál napísali Robert Carlock a Sam Means.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Marec na Netflixe: Dokument o zrode Pornhubu, nové časti Shadow and Bone aj návrat obľúbeného detektíva

Anna Nicole Smith: You Don’t Know Me – film (16. máj)

Anna Nicole Smith bola americkou modelkou, herečkou a jednou z najväčších televíznych osobností svojej doby. Zomrela vo veku nedožitých 40 rokov začiatkom roka 2007 na predávkovanie liekmi. Dokumentárny film Nepoznáte ma vykresľuje jej život vrátane výpovedí jej známych, ale aj vlastných archívnych rozhovorov. Snímku nakrútila Ursula Macfarlane.

McGregor Forever – miniséria (17. máj)

Zrušujúca dokumentárna miniséria McGregor navždy rozpráva príbeh o kariére jedného z najznámejších zápasníkov zmiešaných bojových umení všetkých čias. Conor McGregor sa preslávil nielen svojou brutalitou, ale aj vystupovaním na verejnosti. Tvorca Gotham Chopra, ktorý nakrútil aj dokument o Tomovi Bradym potvrdil, že najdôležitejšie preňho bolo zachytenie úprimnosti a ľudskosti v tele dravca.

XO, Kitty I. – seriál (18. máj)

Kitty má namierené do Soulu, hlavného mesta Južnej Kórei. Chce chodiť na rovnakú strednú školu, ako jej nebohá matka. Navštevoval ju aj jej bývalý priateľ, s ktorým udržovala vzťah na diaľku. Lovestory ju čaká aj tu, čo to presne bude? V hlavnej úlohe sa predstaví Anna Cathcart zo seriálu To All the Boys I’ve Loved Before. Prvá séria bude mať 10 polhodinových epizód.

Asterix & Obelix: The Middle Kingdom – film (19. máj)

Píše sa rok 50 pred Kristom. Zradný princ Deng Tsin Ruin dal práve uväzniť čínsku cisárovnú. Jeho jedinou túžbou je ovládnuť ríšu. Princezná utečie do Galie, kde si vyžiada pomoc udatných bojovníkov Asterixa a Obelixa, ktorí sú vďaka čarovnému elixíru obdarení nadľudskou silou. Naši dvaja nerozluční hrdinovia a princezná sa vydávajú na dobrodružnú výpravu zachrániť cisárovnú a celú Čínu.

Wanda Sykes: I’m An Entertainer – stand-up špeciál (23. máj)

Wanda Sykes je známa americká herečka, ktorá ešte pred rokmi získala ocenenie Emmy. Po úspešnej kariére komediálnej herečky ju naplno zaujal stand-up a Netflix ti jeho ochutnávku prinesie už 23. mája. Hovoriť v ňom bude o svojej žene z Francúzska, východe detí, zážitkov z verejných toaliet a prečo ľudia opakujú tie isté chyby. Celá šou bude trvať jednu hodinu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Už v lete sa môžeš tešiť na pokračovanie Zaklínača: Poslednú sériu s Henrym Cavillom Netflix uvedie na dvakrát

FUBAR I. – seriál (25. máj)

Otec s dcérou s prekvapením zisťujú, že obaja pracujú pre CIA – Ústrednú spravodajskú službu, alebo jednoducho „tajných“. Z ich spočiatku bezproblémovej misie ale ihneď stáva nebezpečná rodinná záležitosť. V novom akčnom seriáli z produkcie Netflixu sa predstavia Arnold Schwarzenegger v úlohe otca a Monica Barbaro v roli jeho dcéry. Prvá séria bude obsahovať osem epizód.

Máš predplatený Netflix?

 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame