Šokujúca show na Netflixe: Japonské deti chodia samé po ulici, zabáva sa na tom množstvo divákov

Šokujúca show na Netflixe: Deti chodia samé po ulici

Šokujúca show na Netflixe: Deti chodia samé po ulici. (Zdroj: Unsplash.com/Mollie Sivaram)

#Bizarná japonská show Old Enough, Už jsme veľký, sa dostala aj na platformu Netflix. Malé deti pod dohľadom kamier sú vyslané splniť rôzne úlohy, ktoré majú zvyčajne na starosti dospelý, a to napríklad ísť na nákup či zaniesť veci do čistiarne.

Vieš si predstaviť, žeby si svoje malé dieťa vyslal samé niekam na ulicu, aby zašlo do obchodu? Ani ty nie? Tak to ťa určite šokuje japonská šou, ktorú do svojej ponuky zaradila aj streamovacia platforma Netflix, kde si túto šou môžeš pozrieť už aj s českými titulkami.

Hlavnou témou celého seriálu sú malé deti od dvoch do šiestich rokov, ktorých rodičia pustia samých potĺkať sa ulicami, aby splnili nimi určené zadanie ako napríklad zájsť na nákup, odniesť oblečenie do čistiarne, zaobstarať ryby či presunúť sa pomocou MHD.

Old Enoug sa v Japonsku podľa portálu LADbible vysiela už 30 rokov, čo dokazuje, že je táto šou vyhľadávaná a stala sa zdrojom zábavy. Natáčanie tejto šou však nie je také jednoduché, akoby sa mohlo zdať. Výber detí, ktoré môžeme sledovať v jednotlivých častiach sú starostlivo vyberané. Zároveň sú všetci susedia oboznámení s tým, že sa takéto natáčanie uskutočňuje, aby nezačali mať strach, keď sa mestom uvidia potulovať malé dieťa úplne samé. Okrem toho ich tiež celý čas sleduje tím, ktorý by v prípade núdze zareagoval.

V súčasnosti si na Netflixe môžeš pozrieť 20 takýchto častí, ktoré majú rôzne trvanie, a to od 7 minút až po 21 minúť. Každý dokument zachytáva jedno dieťa, ktoré je vyslané splniť nejakú zadanú úlohu. Čo si o tejto bizarnej šou myslíš ty?

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame