Netflix víta rok 2023 vo veľkom: Noví Vikingovia, kriminálne minisérie, kulinárska show aj horor ako z pera Edgara Alana Poea

Vikings seriál

V januári uvidíš na Netflixe aj druhú sériu o Vikingoch (Zdroj: Netflix)

#Aj v novom roku ťa na Netflixe čakajú nové filmy aj seriály. Návrat hlásia projekty Ginny & Georgia či seriál o Vikingoch. Medzi novinkami nájdeš reality show o varení a seriál o 90. rokoch, z filmov pre zmenu poteší kriminálka s Christianom Balom a pátranie po stratenom psovi. Čo si v januári pozrieš ako prvé?

Ginny & Georgia II. – seriál (5. január)

Pokračovanie úspešného seriálu o Ginne a Georgii na seba nenechalo dlho čakať a druhá séria sa streamuje len necelý rok po tej prvej. Ginny sa vyrovnáva so smrťou nevlastného otca, ktorého musela Georgia zabiť, aby ju ochránila. Minulosť však musí zostať minulosťou, pretože obe sa musia pripravovať na dlho očakávanú svadbu. Do hlavných úloh sa vracajú Brianne Howey a Antonia Gentry.

Pressure Cooker I. – reality show (6. január)

Jedenásť kuchárov pod jednou strechou a jeden z nich získa rozprávkovú odmenu stotisíc dolárov. V tejto novej kulinárskej súťažnej reality show vyhráva ten, kto vie dobre variť a zároveň má dostatočnú kreativitu na nové recepty. Ako už názov napovedá, kuchári budú pracovať pod časovým tlakom. Ktorý z nich napokon skončí s výhrou a na čo sa ju rozhodne použiť?

Pressure Cooker
Pressure Cooker (Zdroj: Netflix)

The Pale Blue Eye – film (6. január)

Píše sa rok 1830 a počas jesennej noci bolo objavené na Akadémii West Point telo mladého kadeta. Visel na lane a chýbalo mu srdce. Augustus Landor je vysoko uznávaný detektív newyorskej polície a bol povolaný, aby prípad vyriešil. Príbeh ako z pera E. A. Poea bude priam naháňať strach. O réžiu a scenár sa postaral Scott Cooper (Hostiles, Black Mass) a v hlavnej úlohe sa predstaví oscarový Christian Bale.

The Hatchet Wielding Hitchhiker – film (10. január)

Tomuto príbehu sa len ťažko verí. Stopár so sekerou je dokumentárnym kriminálnym filmom o bezstarostnom nomádovi, ktorý sa preslávil na internete len preto, aby skončil za mrežami. Reč je o Calebovi McGillvarym, ktorý si za svoj skutok vypočul veľmi krutý trest – 57 rokov natvrdo. Čo sa však naozaj stalo?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nevermore Academy skutočne existuje: Aj ty môžeš navštíviť miesto natáčania seriálu Wednesday

Vikings: Valhalla II. – seriál (12. január)

Druhá séria výpravného seriálu o Vikingoch zavedie divákov na ďaleký sever len krátko po tom, čo padlo mesto Kattegat. Hrdinovia musia čeliť následkom svojich činov z predchádzajúcich častí. Sú v Škandinávii vydedencami a spoločne otestujú svoju odvahu a vikingské umenie, aby v zazimenej krajine prežili. Pred kamery sa vrátil celý herecký ansámbel z prvej série.

Dog Gone – film (13. január)

Mladík spolu s rodičmi začína hľadať svojho nezvestného psa. Ten nedokáže prežiť bez liekov, ktoré mu veterinár v minulosti predpísal. Podarí sa napokon štvornohého priateľa nájsť a priniesť v zdraví domov? Našich hrdinov čaká dlhá cesta. V hlavnej úlohe filmu Stratil sa pes uvidíš Roba Lowea. Pri pozeraní nezabudni na to, že je nakrútený podľa skutočného príbehu.

That 90s Show I. – seriál (19. január)

Leia sa rozhodne stráviť letné prázdniny vo Wisconsine. To ešte netuší, že jej starí rodičia, u ktorých chce prespať, ubytovali v pivnici patriu tínedžerov. Komediálny seriál Zlaté deväťdesiate roky je ďalším prerobeným projektom spoločnosti Netflix a objavia sa ňom aj Mila Kunis, Ashton Kutcher a ďalšie známe tváre.

Narvik – film (23. január)

Narvik sa odohráva počas druhej svetovej vojny, konkrétne počas bitky označovanej ako Prvá Hilteorva porážka. Nórsky vojak sa počas nej vracia domov, kde sa však od svojej manželky dozvie neočakávanú správu. Vo vojnovej dráma podľa skutočných udalostí hrajú Kristine Hartgen, Carl Martin Eggesbo a Christoph Gelfert Mathiesen.

You People – film (27. január)

Každý z nich pochádza z úplne iného prostredia a teraz ich čaká vzájomné stretnutie s rodičmi. Prežije ich vzťah náročnú skúšku? Z iného cesta je dvojhodinový komediálny film z prostredia Los Angeles, v ktorom si zahrali skvelí herci Jonah Hill, Lauren London a Eddie Murphy. Hill k filmu napísal scenár a Kenya Barris (Entergalactic, Black-ist) sa postaral o réžiu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vec z Wednesday strašil Newyorčanov: Za netflixovským videom stojí Slovák!

Pamela, a love story – dokument (31. január)

Pamela Anderson odkrýva svoje súkromie, aby si sa prostredníctvom osobných videí, denníkov a dokonca aj aktuálnej spovede dozvedel o hviezde svetového šoubiznisu viac. Okrem slávy nebudú chýbať ani škandály či romantické aféry. O dvojhodinový dokument sa postaral oceňovaný Ryan White (Good Night Oppy, Ask Dr. Ruth).

Pamela, a love story
Pamela, a love story (Zdroj: Netflix)

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame