Nevermore Academy skutočne existuje: Aj ty môžeš navštíviť miesto natáčania seriálu Wednesday

hrad Cantacuzino v Rumunsku v seriáli Wednesday na Netflixe

Rumunský hrad sa stal miestom pre Nevermore Academy (Zdroj: Netflix)

#Škola Wednesday Addamsovej nazývaná Nevermore Academy skutočne existuje. Respektíve, reálne existuje budova, ktorá ju predstavuje. Strašidelné, gotické prostredie nie je jediným lákadlom netflixovej série, no skvele dotvára atmosféru. Ak si zvedavý, kde sa natáčali exteriérové zábery akadémie, prezradíme ti viac.

Storočný hrad usadený v rumunských horách

Prekrásne miesto obkolesené kopcami v údolí pohoria Bucegi ukrýva neorománsky architektonický skvost. Hrad Cantacuzino sa nachádza v Transylvánskom regióne známom najmä upírskou tradíciou. Dal ho postaviť rumunský politik princ Cantacuzino v roku 1911, ale pomocou efektov sa v seriáli zmenil na sídlo s ponurou gotickou atmosférou. Mimochodom, princ zomrel dva roky predtým, ako bol hrad kompletne dostavaný.

V skutočnosti, určite neočakávaj strašidelný interiér addamsovskej rodiny, vnútorné zábery sa totiž natáčali v Bukurešti. Namiesto toho, v reálnom hrade sú miestnosti s maľovanými stropmi, aristokratickou heraldikou, zdobenými zábradliami a kozubmi z elegantného bieleho mramoru. K dispozícii je aj malá reštaurácia Canta Cuisine, ktorá ponúka jedlá inšpirované Francúzskom a Talianskom.

V súčasnosti sa na hrade alebo v jeho záhradách organizujú podujatia rôzneho zamerania, napríklad aj oslavy, svadby alebo letné párty. Hrad je otvorený pre verejnosť a často sa v ňom konajú umelecké výstavy.

Rumunská verzia Netflix ti vo videu ukáže, na ktorých miestach v ich krajine sa seriál Wednesday natáčal a ako sa pomocou efektov zmenil ich vzhľad.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame