Netflix si pre teba vo februári pripravil viac filmov ako seriálov: Ktorý z nich si vyberieš na sledovanie ty?

Záber z filmu Malcolm & Marie

Netflix si na február pripravil množstvo skvelých projektov (Zdroj: Netflix)

#Streamovacá gigant Netflix si pre nás na február pripravil poriadne zaujímavú ponuku. Prekvapivé je, že v nej nájdeš pomerne málo seriálov. Spoločnosť sa zrejme drží svojho novoročného oznámenia, že predplatitelia sa môžu tešiť každý týždeň na nový originálny filmy.


Výber TOP seriálov za rok 2020: Pozri si náš poriadne bohatý zoznam toho, čo sa oplatí vidieť


Nič to však nemení na tom, že na teba čaká pestrý výber projektov, pričom niektoré by ešte stále mohli zabojovať o Oscara. Vyberieš si čiernobielu vzťahovú drámu, alebo to bude objavovanie vesmíru? Podeľ sa s nami o svoje tipy v komentároch pod článkom.

Malcolm & Marie (5. február)

Režiséra Sama Levinsona poznajú hlavne fanúšikovia seriálu Euphoria. Aj tentokrát sa rozhodol spojiť sily s herečkou Zendayou, aby nám pripravili dramatický čiernobiely príbeh inšpirovaný tradičným vzťahom. Sympatickú herečku vo filem doplní John David Washington.

Filmár Malcolm a jeho priateľka Marie sa po premiére svojho najnovšieho filmu filmu vrátia domov a očakávajú reakcie kritikov. Lenže v priebehu večera začnú vyplávať na povrch tajomstvá ich vzťahu a ich láska prejde tvrdou skúškou, z ktorej sa už nemusí spamätať.

Space Sweepers (5. február)

Prvé juhokórejské sci-fi odohrávajúce sa vo vesmíre? Netflix rozhodne vie ako zaujať, a dokazuje to aj projektom s názvom Space Sweepers. Príbeh nás zavedie do roku 2092, kedy je život ľudí vo vesmíre rovnako bežný, ako dnes ten na Zemi. Aj tu sa však nachádzajú vyvrheli, ktorí sa rozhodli vydať vlastnou cestou.

Takáto skupinka vesmírnych žoldnierov na svojej lodi s názvom Victory. Keď sa však časť z nich rozhodne vykradnúť opustenú loď, nachádzajú niečo, čo rozhodne nečakali. Tento objav im totiž môže totálne zmeniť životy.

News of the World (10. február)

Westernová dráma od režiséra Paula Greengrassa v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom rozpráva príbeh o novinárovi z Texasu, ktorý cestuje po divokom západe. Práve v tejto časti Spojených štátov prináša správy miestnym ľuďom a snaží sa pritom zachrániť unesené dievča.


Frances McDormand cestuje naprieč Amerikou ako Nomád: Toto je kritikmi najoceňovanejší film roka 2020


Snímka News of the World sa dostala do amerických kín, v prípade distribúcie vo zvyšku sveta si ju pod ochranné krídla zobral Netflix. Zahraniční recenzenti hovoria o projekte ako o solídlom projekte, ktorý sa oplatí vidieť hlavne milovníkom westernového žánru.

Red Dot (11. február)

Ak máš rád severskú kinematografiu, máme tu pre teba možno jeden budúci švédsky klenot. David a Nadja, mladý pár z mesta, sa rozhodnú priniesť do svojho vzťahu trochu vzrušenia. Vydali sa preto spolu do hôr, aby vo svojom manželstve opäť rozdúchali vášeň.

Nič však nedopadne podľa predstáv zaľúbencov. Namiesto pokojného oddychu v nemilosrdnej divočine utekajú pred neznámym strelcom, aby si zachránili holý život. Trailer vyzerá naozaj zaujímavo a my sa už teraz tešíme na výsledok.

To All The Boys: Always and Forever (12. február)

Snímka, ktorá cieli hlavne na mladšie teenagerské publikum. Priprav sa na finálnu tretiu časť záverečnej trilógie série To All The Boys. Začalo to dávnym milostným listom – a vznikol z toho nový vzťah. Čo má budúcnosť prichystaného pre Laru Jean a Petera?

O réžiu sa opäť postaral Michael Fimognari (Brotherhood či pokračovanie legendárneho Osvietenia), pričom sa vracia celé osadenstvo z predchádzajúcich filmov. Pokiaľ ťa predošle dva filmy bavili, rozhodne by si nemal vynechať aj tento s podtitulom Always and Forever.

Tribes of Europa (19. február)

Nemeckí tvorcovia sa nám rozhodli v seriáli Tribes of Europa ukázať budúcnosť nášho sveta. Príbeh nás zavedie približne do roku 2070, kedy sa traja súrodenci rozhodnú raz a navždy zmeniť osud európskeho kontinentu.


RECENZIA Vanessa Kirby sa snaží vyrovnať s nepodareným domácim pôrodom: Ako sa podaril film Pieces of a Woman od Netflixu?


Tá je totiž zdecimovaná a rozpadnutá na veľké množstvo malých kmeňov, ktoré medzi sebou bojujú o nadvládu. To všetko spôsobila globálna katastrofa, na ktorú sa nikto nedokázal pripraviť. Na teba čaká šesť hodín materiálu, ktorý je rozdelený do šiestich epizód.

I Care a Lot (19. február)

Režisér J Blakeson nepatrí v Hollywoode k tým najpopulárnejším. Na svojom konte má snímky, ako The 5th Wave, The Disappearance of Alice Creed či minisériu Gunpowder. Svojím najnovším filmom by si však mohol otvoriť mnohé dvere.

Do drámy I Care a Lot sa mu podarilo obsadiť skvelú Rosamund Pike, ktorá stvárni podvodníčku. Tá sa prezentuje ako starostlivá opatrovateľka starých ľudí, v skutočnosti ich však oberá o peniaze. Všetko ide podľa plánu do momentu, kedy sa z jednej klientky nevykľuje mimoriadne nebezpečná osoba.

Zdroj: whats-on-netflix.com, csfd.cz, imdb.com
Odporúčame