Máš pocit, že žiješ v stereotype? Poradíme ti ako oživiť a skvalitniť tvoju dennú rutinu!

Bezcieľnym žitím môžeš byť v živote stratený (Zdroj: Freepik/dotshock)

#Dostať sa do začarovaného kruhu stereotypu môže byť niekedy frustrujúce. Dá sa tomu však predísť! Nedovoľ, aby tvoj život fungoval len na monotónnom princípe školy, jedla a spánku, bez akéhokoľvek voľného času či priestoru pre sebarozvoj. Ak chceš opustiť sterotyp, no nevieš ako na to, skús sa inšpirovať našimi radami.

Pravidelnosť je dôležitá, ale…

Hoci sa ti môže zdať ako dobrý nápad mať istú rutinu, nemusí to tak byť vždy. Áno, podporíš tak svoju produktivitu či sebadisciplínu, ale môže sa stať, že upadneš do monotónnosti, čo ti môže vo finále skôr ublížiť.

Základom k rozbitiu striktnej rutiny je, aby si našiel spôsob na nové prvky, napríklad vlastné záujmy či len 10 minút denne pre seba samého. Dopraj svojmu životu nový nádych, aby sa ti ráno lepšie vstávalo. Nie je nič horšie, keď ťa zahltia problémy a povinnosti, ktoré ťa budú frustrovať ešte predtým, než vykročíš do nového dňa.

(Zdroj: Freepik/freepik)

Ako na to?

  • Zmeň spôsob stravovania – nie, neznamená to, že si hneď začneš vyvárať tri teplé jedlá denne. Rozhodne ale nie je dobré riešenie stravovať sa narýchlo dlhodobo. Ako vo všetkom, vyhrať by mal balans. Vyskúšaj napríklad nový recept alebo si objednaj jedlo, ktoré si nikdy neochutnal. Každá zmena sa počíta!
  • Zameraj sa na koníčky – ak nemáš dostatok voľného času, môže to byť frustrujúce. Nájdi si čas na niečo, čo ťa baví a napĺňa. Áno, aj počas pracovného týždňa! Môže to byť šport, hodinka vo fitku, nejaké kreatívne tvorenie alebo len chill s dobrou knižkou. Fantázií sa medze nekladú…
  • Stanov si cieľ – ciele sú super! Dodávajú do života motiváciu a vytrvalosť. Bezcieľnym žitím môžeš byť v živote stratený. Skús sa zamerať na cieľ, ktorý ti bude robiť radosť – môže sa týkať štúdia, práce, osobného života či zlepšenia kondičky.
  • Preruš rutinu – pre psychickú pohodu sa priam hodí, ak občas dokážeš vyjsť zo zaužívaného kruhu. Prelom rutinu a urob niečo iné, čo bežne nerobíš. Zvykneš tráviť víkendy doma pred telkou? Čo tak stráviť tieto dva dni niekde na výlete s ľuďmi, ktorých máš rád?
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Malé zmeny, ktoré môžeš urobiť aj ty: Zlepši si fyzické a duševné zdravie pomocou týchto tipov!

Sleduj nás na TikToku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame