Ako neupadnúť do stereotypu? Skús týchto 5 tipov a ži život naplno

žena na lúke

Zdroj: Freepik/ijeab

Žijeme vypätú dobu večne busy ľudí. Neustále sa ponáhľame, berieme si na seba nadštandardné náklady pracovného nasadenia a trpíme FOMO. Čo s nami? Čo robiť ak sa chceš vyvarovať vyhoreniu a neupadnúť do stereotypu? Týchto 5 tipov ti pomôže žiť svoj život naplno a nespadnúť do nudy, komfortu,
či overthinkingu.

Isto dobre poznáš pocit, keď sa ti niečo vytúžené podarí. Zmaturuješ, dostaneš sa na výšku, dostaneš diplom. Ten moment, kedy si krvopotne niečo už vybojuješ. Čo potom? Ako sa môžeš prekonávať ďalej a naozaj neupadnúť do stereotypu?

5 tipov ako žiť naplno a vymaniť sa zo svojej komfortnej zóny:

1. Skús niečo nové, z čoho máš strach

Choď a otužuj sa v ľadovej vode, skús úplne nové jedlo, navštív hodinu tanca. Urob niečo šialené, niečo, čo ti rozprúdi krv v žilách a ty pocítiš život. Skús spraviť a zažiť niečo nové, z čoho máš tak trochu strach každý týždeň. Môže to byť niečo malé ako ísť do kina sólo, i niečo veľké ako návšteva lezeckej steny, neuveríš, no je toho naozaj veľa, čo si ešte neskúsil či neskúsila.

2. Spríjemni niekomu deň

Môže ísť o maličkosť, napríklad ďakovný odkaz niekomu, koho obdivuješ. Či poďakovanie blízkemu za to, že je a že je tu pre teba. Či už potešíš kolegov čokoládovými trubičkami alebo kávičkou pre kamoša, úsmev, ktorý tým vyčaruješ a dobrý deň, ktorý tým spravíš je k nezaplateniu. Veď si predstav, ako by ti bolo, keby sa stalo niečo z vyššie uvedeného tebe.

3. Skús urobiť niečo s vášňou, s pôžitkom

Je niečo, čo naozaj zbožnuješ a nachádzaš v tom vášeň? Časy kváskovania sú síce preč, ale viem, že na mňa rozhodne platí, keď si môžem kuchtiť kváskové langoše. Vášeň nachádzame všetci niekde inde. Možno je to tvoje pravé orechové organizovanie poličiek, či beh. Nezáleží na tom, čo to je. Záleží len na tom pocite vášne pre život, ktorý môžeš pri danej aktivite prežiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako prežiť pochmúrny február? Desať knižných tipov, vďaka ktorým Ti najkratší zimný mesiac utečie ako voda

4. Urob niečo nesebecké

Darovať druhému je lepšia ako byť stokrát obdarovaný. V rámci efektívneho altruizmu si nájdi charitu, organizáciu či program, ktorý môžeš podporiť a vidieť výsledky. Či už ide o projekt Omama, Vagus, či inú efektívnu formu pomoci, neváhaj. Uvidíš ten dobrý pocit z pomoci niekomu druhému.

5. Urob niečo pre svoje budúce ja

Poď na Night of Chances event, prihlás sa do Futuretonu, zapoj sa do Nexteria Leadership Academy. Vyskúšaj čo v tebe je a nájdi si kariéru snov, zaži prácu na sutočnom projekte a upskilluj sa.

To je päť, uznávam, celkom rozsiahlych tipov ako sa nezastaviť, no zároveň ako neutekať zbesilo. Ideš do toho? Skús týchto päť bodov zapracovať do svojho týždňa a uvidíš ako sa ti obráti život. Žiť naplno je výzva s najsladším koncom.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: Tlačová správa/Night of Chances
Odporúčame