Legendy si to rozdali vo veľmi zvláštnom a netypickom zápase: Nate Diaz sa po 15 rokoch lúči s UFC!

Nate Diaz a Tony Ferguson

Nate Diaz triafa Tonyho Fergusona predným hákom (Zdroj: Instagram/UFC)

#Jedna z najväčších legiend ľahkej váhy UFC Nate Diaz končí v najlepšej svetovej organizácii. V jeho poslednom zápase zdolal ďalšiu legendu Tonyho Fergusona v 4. kole na gilotínu. Keďže Diazovi vypršala zmluva s UFC a sám Američan už vopred vylúčil pokračovanie spolupráce, éra fanúšikmi milovaného bojovníka sa oficiálne skončila.

Exhibičný podtón hlavného zápasu

Aj keď sa papierovo Diaz s Fergusonom držia medzi širšou špičkou, boj o titul je už pár rokov pre oboch bojovníkov vylúčený. Okolnosti a predovšetkým veľký prešľap Khamzata Chimaeva spôsobili, že sa na turnaji UFC 279 napokon stretli v hlavnom zápase.

Ten bol absolútne na jednu bránu a po pomerne vyrovnanom 1. kole začal Nate Diaz preberať iniciatívu. Jeho boxerské kombinácie čoraz častejšie nachádzali cieľ a Fergusonovi rozhodne nepomohol ani fakt, že už v úvode duelu mu poriadne krvácala ľavá noha. Pred vstupom do šampiónskych kôl mal u dvoch bodových rozhodcov už náskok 30-27.

V 4. kole už Ferguson absolútne nestíhal a po presnej boxerskej kombinácii Diaza sa rozhodol preniesť súboj na zem. Jeho úmysel Nate veľmi rýchlo prečítal a aj keď takedownu nezabránil, chytením gilotíny rozhodol o osude zápasu. Tony Ferguson škrtenie okamžite odklepal a po 5. prehre v rade to preňho pravdepodobne znamená vyhadzov z UFC.

Hriešnik Chimaev nezaváhal

Vinníkom celého chaosu, ktorý nastal pred turnajom UFC 279, bol Čečenec Khamzat Chimaev. Ten prevážil necelé 4 kilá a aby vedenie zachránilo atraktivitu karty, na poslednú chvíľu sa zmenili rovno tri zápasy. Chimaeva vyzval Kevin Holland, ktorý proti Čečencovi nemal absolútne žiadnu šancu.

Khamzat preniesol súboj na zem už po pár sekundách. Aj keď Holland ukázal skvelé grapplerské schopnosti a dokonca sa postavil, proti vytrvalému Chimaevovi to bolo primálo. Khamzat v polovici úvodného kola chytil škrtenie D’arce Choke, ktoré napokon na niekoľký pokus aj utiahol. Najväčšou otázkou teraz je, či bude Khamzat pokračovať vo welteri alebo po fiasku na váhe ho vedenie prinúti zápasiť v strednej váhe.

Kam sa bude uberať kariéra Natea Diaza?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame