Svet sa načisto zbláznil! Hlavná hviezda UFC 279 výrazne prevážila a organizácia prišla so šokujúcim riešením

Nate Diaz pred UFC 279

Nate Diaz (Zdroj: Instagram/Nate Diaz)

#Švédsky bojovník s čečenskými koreňmi Khamzat Chimaev sa postaral o poriadny rozruch. Najskôr v zákulisí pred tlačovou konferenciou napadol svojho súpera Natea Diaza a ďalšieho bojovníka Kevina Hollanda. Na oficiálnom vážení na UFC 279 o niekoľko hodín neskôr prevážil o necelé 4 kilogramy a organizácia UFC musela okamžite hľadať náhradu na hlavný zápas večera.

Rošády na turnaji UFC 279

Diaz bez váhania zrušil zápas a pre vedenie nastal obrovský problém, keďže UFC 279 je číslovaná akcia, ktorá má spravidla ako hlavný zápas titulovú bitku alebo mimoriadne divácky sledovaný duel. To bol presne prípad zápasu Chimaev vs. Diaz, na ktorý sa prihlásilo viacero náhradníkov. Prednosť však dostal Tony Ferguson, ktorý ale na galavečeri už mal dohodnutý zápas s Číňanom Jingliangom.

Ten náhle zostal bez súpera, no po niekoľkých dohodách sa celá situácia krásne vykryštalizovala. O zápas s Chimaevom prejavil záujem Kevin Holland, ktorého pár hodín pred vážením Čečenec napadol pred tlačovou konferenciou. Bez súpera tak zostali Jingliang a Daniel Rodriguez, ktorí sa na poslednú chvíľu napokon stretnú proti sebe.

Všetky 3 zápasy sa tak na UFC 279 zrušili a nové súboje vo welterovej váhe budú vyzerať takto: Diaz vs. Ferguson, Chimaev vs. Holland a Jingliang vs. Rodriguez. V najlepšej svetovej organizácii sa niečo podobné doposiaľ nikdy nestalo. Napriek katastrofálnemu scenáru to však pred fanúšikov dopadlo v rámci možností najlepšie, ako len mohlo.

Ešte lepšia než pôvodná karta?

Tony Ferguson aj Nate Diaz sú bez debaty legendy UFC, ktoré majú za sebou dlhé roky zápasenia s absolútnou svetovou špičkou. Ich vzájomný zápas už po minulé roky niekoľkokrát visel vo vzduchu, no nikdy naň neprišlo. Po prestupe oboch bojovníkov do welterovej váhy diváci dostali hlavný zápas, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou pritiahne ešte viac fanúšikov než pôvodný.

Hlavný predzápas Chimaev vs. Holland bude takisto na celých 5 kôl a má za sebou veľmi zaujímavý príbeh. Ten začal najskôr tým, že Kevin Holland v jednom z rozhovorov povedalo Khamzatovi, že sa len hrá na gangstra a celé jeho správanie je len pretvárka. To sa temperamentného Čečenca veľmi dotklo a po fyzickej konfrontácii pár minút pred vzápätí zrušenou tlačkovkou sú momentálne obaja bojovníci na nože.

Kto bude víťazom hlavného zápasu UFC 279?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame