Naše tipy na víkend #11: Na raňajky trošku erotiky, na obed štipku humoru a namiesto večere netradičné hrátky s partnerom

mladý pár, naše tipy na víkend

Tento víkend sa zabavíš aj pod dekou v pohodlí domova (Zdroj: GettyImages)

#Ak si domased alebo práve za oknami leje ako z krhly, ďalšie naše tipy na víkend ťa určite zaujmú. Všetky sa totižto dajú zrealizovať doma v teple pod dekou. Navyše rozšíria tvoju slovnú zásobu, pobavia ťa a prehĺbia medziľudské vzťahy.

Zo života kníhkupkyne

Väčšina ma pozná ako redaktorku, ktorá sa podieľa aj na tvorbe videí pre náš hashtagácky Tiktok. Ak nepíšem alebo netočím, trávim svoj čas na čarovnom mieste – v kníhkupectve. Mnoho ľudí, ktorých poznám si túto prácu predstavuje ako nezáživnú a stereotypnú činnosť hraničiacu s brutálnou nudou. Opak je však pravdou, a to ma inšpirovalo založiť BukKuk.

@bukkuk

Chceli by ste pokračovanie? 😇😈🤩 #bukkuk #BookTok #bookworm

♬ original sound – BukKuk

Ide o taký môj malý projektík na TikToku, kde nájdeš rôzne vtipné, ale aj miestami trápne situácie práve zo života kníhkupcov. Sebavedomá platba občianskym preukazom, šialené baliace hlášky zákazníkov či Biblia podpísaná Ježišom Kristom. Toto a ešte oveľa viac zažiješ jedine v kníhkupectve, však sa pozri:

@bukkuk

Ups… 😅 Označ v komentári človeka, ktorému sa často stávajú trapasy. 🤭🤣#bukkuk #booktok #bookstore #fail

♬ Ping Pong Music – Karen Bach Trio

Bridgerton – romantika, pri ktorej zabudneš aj dýchať

Jemná erotika, ktorá pohladí nejednu romantickú dušu, ale aj nahrnie krv na tie správne miesta. Reč je o seriáli Bridgerton, ktorý nielen u mňa, ale aj vo svete vyhral na plnej čiare. Historicky ladený seriál z obdobia, kedy jedinou túžbou mladých dievčat bolo dobre sa vydať Na prvý pohľad znie veľmi sucho, ale po prvej časti sa neodtrhneš od pozerania.

Jedna z hlavných postáv, vojvoda Simon, je presným obrazom muža, o ktorom sa hovorí, že po takom žena túži. Je drzý, arogantný, jednoducho zlý chlapec, avšak srdce má dobré, no hlboko zranené z detstva. Potom je tu princ Friedrich, typ muža, pri ktorom sa vám zastaví srdce, a to nielen preto, že vyzerá dobre, ale najmä kvôli tomu, ako sa slušne a s úctou správa k ženám. No a, samozrejme, ani hlavná postava, Daphne, nie je na zahodenie, takže na svoje si prídu aj muži.

Knihy zo série Bridgerton
Bridgerton ovládol nielen Netflix, ale aj svet kníh (Zdroj: Ivka)

Poteším aj knihomoľov, pretože seriálovou predlohou je séria kníh od Julie Quinn. Tá vďaka veľkej popularite seriálu na Netflixe, vstáva z popola ako Fénix, a preto prvé dve časti nájdete už na pultoch každého väčšieho kníhkupectva.

Poďme lámať ľady hrou

Je jedno či si single, šťastne zadaný, alebo ti nebodaj po dome behá už aj mini človiečik. Budovať vzťahy sa dá kedykoľvek a s kýmkoľvek. A čo tak to urobiť zábavnou formou pri hraní rôznych spoločenských hier? Na začiatok môžeš siahnuť po hre Cortex 18+, ktorá ťa príjemne naštartuje na ďalšiu, a to Hriešnu vežu Jengu.

Ak vás s partnerom omrzia úlohy napísané na kvádrikoch, pokojne si vymyslite vlastné a okoreňte si hru ešte viac. Máš pri sebe človeka, pri ktorom nevieš prelomiť ľady a posunúť vzťah do iných než len bozkávacích vôd? Vyskúšajte si hru Harašeníčko. Hanblivým sa odporúčam pred hrou poriadne naobliekať. Prečo? Zahraj sa a uvidíš.

Po kúskoch k zlepšeniu bystrosti

Hrania nie je nikdy dosť, a to platí v každom veku. Ak ťa však už omrzeli spoločenské hry typu Človeče nehnevaj sa, určite si zaobstaraj puzzle. Ich skladanie je v prvom rade zábava, no vedel si, že tieto malé dieliky sú účinnou prevenciou napríklad aj proti Alzheimerovej chorobe? Navyše skladanie podporuje nielen logické, ale aj vizuálne a kreatívne myslenie. A povedzme si pravdu, aj ty určite pociťuješ nefalšovanú radosť z každého pribudnutého dieliku a, samozrejme, neskutočnú úľavu, keď sú celé puzzle konečne pokope.

Puzzle Bojnického zámku na bielom stole
Skladanie puzzle zlepšuje pamäť a schopnosť sústrediť sa (Zdroj: Ivka)

Čo hovoríš na naše tipy na víkend? O svoj názor sa môžeš s nami podeliť dole v komentároch.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame