Toxické vzťahy nie sú len v reálnom živote: Pozri sa na prehľad 10 najtoxickejších filmových vzťahov spolu s nami

pozeranie filmov

Páry v týchto filmoch vyzerajú rozprávkovo, a po ich živote túži asi každý z nás, no opak je pravdou (Zdroj: Pixabay/yousafbhutta)

#Prial si si niekedy mať vzťah ako z romantického filmu? Sklameme ťa. Páry v týchto filmoch vyzerajú rozprávkovo, a po ich živote túži asi každý z nás, no opak je pravdou. Pozri sa s nami na prehľad najtoxickejších filmových dvojíc, ktorým naozaj nie je čo závidieť. Iba ak, tak možno len hviezdny fame ich predstaviteľov…

1. miesto – Tessa a Hardin zo série After

Vzťah dobrého dievčatka s badboyom doslova zožal vlnu kritiky za to, ako toxicky bol vo filme či knihách prezentovaný. Pri tejto sérii je isté len jedno – buď ju miluješ, alebo nenávidíš. Príbeh z platformy, kde ľudia prispievali svojou tvorbou, sa napokon stal úspešným románom, ktorý bol následne sfilmovaný.

V toxickom vzťahu je v tomto príbehu Tessa (Josephine Langford), ktoré sa zamiluje do Hardina Scotta (Hero Fiennes Tiffin). Hardin je definícia zlého chlapca s problémami a navyše, ich vzťah začal kvôli hlúpej stávke, ktorú si Hardin dal s kamarátmi o to, či sa do neho sympatická blondínka zamiluje. Navyše, ani zvládanie svojho temperamentu nemal vôbec pod kontrolou, čo jej často dával vyžrať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa After Movie (@aftermovie)

3. miesto – Rómeo a Júlia

Kto by nepoznal túto klasiku. Shakespearea pozná každý, kto má za sebou pár hodín literatúry. Kniha, divadelná inscenácia, film… Príbeh nešťastnej lásky, ktorá končí tragicky… Bola to ale pravá láska? Pozrime sa opäť na fakty – pár mladých teenagerov, zamilujú sa do seba na prvý pohľad…

Je ale zamilovanosť láskou? Skôr je možné, že aj v tomto prípade išlo viac o pudy, než o lásku. Alebo išlo o adrenalín z toho, že robili niečo zakázané, a zvíťazila rebélia? Ich vzťah, ako všetci dobre vieme, končí tragicky. Obaja protagonisti v závere diela zomierajú. Kvôli svojmu nenaplnenému týždennému vzťahu…

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Romeo & Juliet (@romeoandjulietfilm)

4. miesto – John a Jane – Pán a pani Smithovci

Brad Pitt a Angelina Jolie. Predstavitelia hlavných protagonistov, ktorých všetci videli ako pár. Vzájomný vzťah tejto dvojice, ktorá stvárnila tieto role bol v skutočnosti toxický. Kolujú domnienky o tom, že ich vzťah bol z veľkej časti vystavaný na obojstrannom klamstve, čo do vzťahu skutočne nepatrí.

Väčšinu filmu sa snažili vzájomne (doslovne) zabiť. To asi nebude typickým príkladom zdravého láskyplného vzťahu, nemyslíš?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mr. & Mrs. Smith (@mrand_mrssmith)

5. miesto – Ross a Rachel, Priatelia

Legendárny seriál, ktorý má svojich fanúšikov naprieč viacerými generáciami. Ross a Rachel neodmysliteľne patria k sebe. I napriek veľkej komediálnosti seriálu, je však v ich vzťahu pomerne dobre viditeľná toxicita.

V priebehu desiatich sérií sa niekoľko krát rozišli, následne sa k sebe vrátili… Aj keď medzičasom mali obe postavy iných partnerov, neboli schopní sa cez seba preniesť, zabudnúť, a odstrihnúť sa od seba. Opakovane sa snažili jeden druhého získať späť. Príklad sebeckosti – každý z nich uprednostnil seba, pred šťastím toho druhého. Chcel by si taký vzťah?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ross + Rachel (@rosswithrachel)

6. miesto – Carrie Bradshaw a „Pán Božský“ zo seriálu Sex v meste

Bol skutočne Pán Božský tak úžasný? Čím viac túto dvojicu sleduješ, tým menej chápeš, prečo mu Carrie dookola podlieha. Toxický vzťah od začiatku po koniec.

Všetko začalo tým, že Carrie odsledovala, že ju Pán Božský bral len na miesta, kde bola minimálna šanca niekoho stretnúť. Motív celého seriálu sa stále opakuje – rozchod, návrat k sebe, a zasa odznova.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sex And The City (@sexandthecity.official)

7. miesto – Edward a Bella – Twilight

Aj keď ide v tomto prípade o fantasy romantiku medzi dievčaťom a upírom, aj tu sú znateľné znaky toxického vzťahu. Poďme opäť k faktom: Edward najprv Bellu vedome izoluje od priateľov a rodiny, nerešpektuje jej súkromie, prenasleduje ju, vkráda sa do jej domu, aby ju mohol pozorovať v spánku…

Hlavnej hrdinke to príde romantické, no nepríde ti to čudné? Predstav si to na príklade, že by si s niekým randil, a ten druhý by sa ti v noci vlámal do izby a sledoval ťa, ako spíš. Z tej predstavy lezie mráz po chrbte.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bella and Edward❤ (@twilight__saga_fans)

8. miesto – Christian a Anastasia z 50 odtieňov sivej

V tomto rebríčku jednoznačne nemôžu chýbať! Ak si odmyslíš hlavnú tému tohto príbehu, uvidíš na jej pozadí aj toxický vzťah. Anastasia, ktorá je neskúseným dievčaťom, sa vrhne do veľmi divokého a intenzívneho vzťahu s majetníckym a žiarlivým Christianom.

Ten ju chce kontrolovať, je ňou posadnutý, sleduje, kde a s kým sa nachádza… To všetko je ohraničené jeho mocou a peniazmi – zakúpi spoločnosť, v ktorej Anna pracuje. Pre Annu to je úplne normálne, pretože nevie, ako má zdravý vzťah vyzerať. A jej neznalosť zasa Christian s radosťou využíva vo svoj prospech.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fifty Fan (@fiftyshadesmemories)

9. miesto – Chuck a Blair – Gossip Girl

Seriál o živote teenagerskej elity obsahuje všetko, o čom mladí ľudia snívajú. Veď kto by nechcel mať nádherný apartmán na Manhattane, skvelé značkové outfity, nablýskané autá a patriť k „smotánke“?

I napriek tomuto materiálnemu blahu majú hlavné postavy toxické vzťahy. Vezmeme si príklad Chucka a Blair – ich vzťah je od začiatku po koniec sprevádzaný manipuláciou a klamstvami. Chuck dokonca schválne povie jej tajomstvo len preto, aby zničil jej reputáciu a život. Aj cez toto všetko ale nedokážu byť jeden bez druhého, a tento vzťah končí „happyendom“ na konci seriálu, kedy sa pár zosobášil.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gossip Girl (@gossipgirll)

10. miesto – Jack a Rose z Titanicu

Notoricky známy romantický príbeh Jacka a Rose z filmu Titanic. Kto by ich nepoznal, veď sa nad nimi rozplývame viac než 20 rokov. Zamyslel si sa ale nad celou situáciou niekedy realisticky? Jasné, filmy nie sú realita, ale vezmime si fakty – dvojica sa poznala približne dva dni. Myslíš si, že za túto krátku dobu by boli schopný vybudovať si ozajstný vzťah? Asi nie…

Z ich krátkeho vzťahu si teda ľahko odvodíš, že v prípade tejto dvojice išlo pravdepodobne viac o pudy, než o lásku. Veď vlastne ani nemali dokopy nič spoločné… Čo myslíš, ako by pokračovala táto lovestory, keby Jack prežil?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Titanic (@titanicmovie)


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: brightside.com
Odporúčame