Aj ty patríš k fanúšikom Leonarda DiCapria? Toto sú tie najlepšie filmy, v ktorých zahviezdil

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio. (Zdroj: SITA/AP - Jordan Strauss/Invision)

#Jeden z najobľúbenejších hercov, Jack z Titanicu a sexsymbol mnohých žien. To nemôže byť nik iný ako Leonardo DiCaprio. Okrem peknej tváre má aj nesmierny talent. Je niečo ako herecký chameleón. Už od mladého veku žiaril v rôznych filmoch a ukázal, že právom patrí na scénu. Titanic videl asi každý, ale čo jeho ďalšie filmy?

Kniha s poriadne drzým názvom už zmenila život mnohým: Budeš jedným z nich?

Vlk z Wall Street

Boli časy, keď to na Wall Street vyzeralo takmer ako na divokom západe. Pištoľníkov na koňoch však vystriedali jachty a nahé ženy. Namiesto prachu sa všade vírili peniaze. Predstav si život, keď za necelé 3 minúty dokážeš zarobiť takmer 12 miliónov dolárov. Toto Leo ako “Vlk” vedel. Taktiež mu šlo aj ich utrácanie. Nahé dievčatá v kancelárii, veľké kopy kokaínu, preteky v hádzaní trpaslíkmi či sex na kope peňazí. Ale po každej poriadnej párty, príde opica. V tomto prípade obrovská – s FBI a tonou nepriateľov.

Veľký Gatsby

Skvelé prevedenie diela od Fitzgeralda na filmovom plátne. Rozpráva príbeh Nicka, ktorý v roku 1922 prichádza do New Yorku, mesta uvoľnených mravov a jazzu. Začína si plniť svoj vlastný americký sen. Usadí sa vedľa domu Gatsbyho, ktorý pravidelne usporadúva večierky. Jeho susedov je aj jeho sesternica s manželom – záletníkom. Vďaka Gatsbyho legendárnemu večierku, na ktorý dostane raz pozvánku aj on, sa ponára do sveta bohatých, lásky aj sklamania. Nick nastavuje svojim rozprávaním zrkadlo vtedajšej dobe.

Vtedy v Hollywoode

Vo filme z roku 2019 sa stretávajú dve veľké hviezdy. Leonardo DiCaprio, ako televízny herec a Brad Pitt, ako jeho dlhoročný kaskadér. Spoločne sa rozhodnú presadiť vo filmovom priemysle v Hollywoode počas konca zlatej éry. Režisérovi sa podarilo hodnoverne zachytiť atmosféru 60. rokov. Film je plný odkazov na kultové scény a postáv inšpirovaných skutočnosťou.

Revenant Zmŕtvychvstanie

Leo musel kvôli tejto úlohe zdolať fyzicky náročné natáčanie v mrazivom prostredí Argentíny a Kanady. Okrem toho musel zjesť surovú pečeň, nosiť premočené oblečenie, brodiť sa ľadovou vodou a pravidelne bojovať s chrípkou. Riskoval svoje telesné aj duševné zdravie. Mal stvárniť lovca, ktorý prežil útok medveďa. Po zistení, že člen loveckého tímu zabil jeho syna, sa vydá na cestu divokou prírodou, aby sa pomstil. Za túto rolu konečne získal aj ikonickú zlatú sošku.

Počiatok

Pokiaľ si milovníkom sci-fi, tento film je povinnou jazdou. Režisér naň nosil v hlave nápad až 10 rokov, a našťastie, ho nakoniec zrealizoval. Príbeh rozpráva o Damovi, ktorého robia jeho superschopnosti majstrom zločinu. Ale každá minca má dve strany. Kvôli tomu prišiel o všetko, čo mal kedy rád. Preto sa rozhodne vrátiť do bežného života. Naskytne sa mu, ale skvelá príležitosť k vytvoreniu dokonalého zločinu, ktorý ho môže vykúpiť.

Prekliaty ostrov

Detektíva Teddyho (Leonardo DiCaprio) a jeho kolegu priviedlo na ostrov pátranie po šialenej vrahyni, ktorá utiekla z psychiatrickej liečebne. USA sa stále spamätáva z druhej svetovej vojny a spoločnosti neprospieva ani strach z komunizmu. Tedd je presný príklad obete tejto doby – vojnový veterán, ktorý prišiel o manželku. Niekto by povedal, že na ostrov priam patrí.

Romeo a Júlia

Ešte ako veľmi mladý herec si zahral rolu Rómea v adaptácii najznámejšieho príbehu lásky. Tvorcovia preniesli túto nadčasovú tému z historického prostredia do modernejšej doby. Namiesto dobových kostýmov si nosia herci kožené bundy. Ako vyzeral Leo zamlada? Pozri si film a uvidíš.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame