Najzložitejší hudobný nástroj? Na tomto inštrumente takmer všetci pohoreli

pixabay.com

#Myslíte, že najťažším hudobným nástrojom sú napríklad bicie, husle alebo nejaký exotický inštrument? My už máme vlastného kandidáta! Je ním lesný roh. Ak ste o tomto nástroji nikdy nepočuli, vedzte, že je to tradičná súčasť orchestru. Lesný roh je plechový dychový nástroj, ktorý je predchodcom moderných trubiek a vyvinul sa už v 17. storočí.

Každý, kto v živote skúsil nejaký dychový nástroj, asi vie, že len vydať nejaký zvuk z neho je pekne zložité. Nehovoriac o zvuku, ktorý by sa aspoň trocha podobal na tón. Potvrdilo to aj mimoriadne vtipné video nemeckej televízie Deutsche Welle, v ktorom hornistka Sarah Willis skúša hviezdy klasickej hudby, či dokážu na lesnom rohu niečo zahrať. A aj hudobne vzdelaní muzikanti sa poriadne natrápia.

Video je s množstvom pozretí, ktoré sa blíži k miliónu, hitom internetu. Objavujú sa v ňom totiž aj legendárni operní speváci ako Anna Netrebko a Placido Domingo. Takže, aký je váš kandidát na najťažší hudobný nástroj?

Horn Challenge Best of (engl.)

Here's the ultimate best of our "Horn Challenge"! Sarah Willis convinced stars like Anna Netrebko and Placido Domingo to blow the horn. Awesome!

Uverejnil používateľ DW Culture Štvrtok 17. novembra 2016

Odporúčame