Najvyhľadávanejšie slová v roku 2020: Známy seriál ľudí pobláznil, tohto herca sme googlili najčastejšie

Toto sú najvyhľadávanejšie slová.

Najvyhľadávanejšie slová vo svete mnohých prekvapia (Zdroj: freepik.com)

#Rok 2020 je jednoznačne poznačený pandémiou. Viac času sme trávili doma a pravdepodobne sme mali aj viac času na googlenie rôznych slov, hercov či hier. Google zverejnil štatistiky vyhľadávania v roku 2020 a mnohí sa hneď vrhli na podrobnú analýzu najvyhľadávanejších slov. Kto teda kraľoval rebríčku vyhľadávania?

Medzi najvyhľadávanejších hercov na celom svete sa dostali zaujímavé mená. Rebríčku kraľuje Tom Hanks, no zdá sa, že ľudí stále fascinuje aj film Joker a druhým najvyhľadávanejším hercom bol Joaquin Phoenix. Celosvetovo tretím najvyhľadávanejším hercom je Amitabh Bachchan, za ním sa umiestnil Ricky Gervais. Piate miesto patrí Jade Pinkettovej-Smithovej, šieste Justinovi Hartleymu. Zo seriálu Glee môžeš poznať Leu Michele, ktorá sa umiestnila v rebríčku na siedmom mieste, na ôsmom nájdeš mexického herca Eleazara Gómeza. Do najvyhľadávanejšej desiatky sa zmestil aj Ansel Elgort a ruský herec Mikhail Efremov.


RECENZIA Hviezda Tom Hanks opäť kapitánom: Film Greyhound je poriadne akčná a napínavá jednohubka


Najvyhľadávanejšou hrou bolo Among Us, v top5 však nájdeš aj Fall Guys: Ultimate Knockout alebo The last of us 2. Ľudia z celého sveta vo veľkom hľadali aj online koncerty alebo texty piesní. Najviac ich zaujímalo, čo sa spieva v piesňach WAP od Cardi B, Savage Love, ktorú naspievali Jason Derulo & Jawsh 685 a googlili aj pieseň Gooba od Tekashiho 6ix9ine.

Najvyhľadávanejším filmom kraľuje Parazit. Na druhom mieste nájdeš film 1917 a na treťom Marvelovku Black Panther. Obmedzenia, ktoré pre mnohých znamenali viac času stráveného doma, priali aj vyhľadávaniu seriálov. Okrem kontroverzného a obľúbeného Tiger Kinga, ktorý ľudí zaujímal najviac, sa miesto v najvyhľadávanejšej päťke ušlo aj seriálu Money Heist či The Umbrella Academy.


VIDEO Tohtoročné Oscary na plnej čiare ovládol Parazit: Svojím vystúpením všetkých prekvapil Eminem


Ak ťa zaujíma, čo ľudia z celého sveta najviac vyhľadávali v roku 2020, kompletný zoznam nájdeš TU.

 

Zdroj: hashtag.sk, trends.google.com,
Odporúčame