Herný newsfilter: Fanúšikovia Xboxu si na najočakávanejšiu hru ešte počkajú – Kedy konečne dorazí?

Hra Starfield

Vizuál hry Starfield (Zdroj: Bethesda.com)

#Tak, ako mnohí predpokladali, Starfield bol opäť odložený. Dúfam, že vyslovene z pragmatických dôvodov, ktorých výsledkom bude vydanie špičkovej hry bez vážnych nedostatkov. Nič to však nemení na fakte, že hier s označením „Xboxová exkluzivita“ je v posledných mesiacoch žalostne málo.

Šéf Xboxu Phil Spencer ešte koncom januára priznal, že minulý rok im nevyšiel tak, ako chceli. Chýbali im veľké a významné herné tituly. Tento rok však vraj má prísť zmena k lepšiemu. Zatiaľ to tak ale nevyzerá.

Začiatok septembra

Vydanie RPG Starfield sa pôvodne plánovalo v prvej polovici tohto roka. Herné štúdio Bethesda v novom stredajšom videu potvrdilo, že na počítače a konzoly Xbox Series X/S nakoniec dorazí až 6. septembra. V prvej polovici tohto roka, a to konkrétne 11. júna, sa môžeme tešiť aspoň na predstavenie hry v živo vysielanej šou Starfield Direct.

Microsoft ako majiteľ Bethesdy tiež potvrdil, že herná prezentácia Xbox Game Showcase sa uskutoční v nedeľu 11. júna ešte pred spomínanou reláciou zameranou na Starfield. Všetko nasvedčuje tomu, že sa značka Xbox so svojím programom umiestni medzi letné herné festivaly Summer Game Fest a E3 2023.

Toto všetko jednoducho funguje

Hlavný režisér a ideový tvorca hry Todd Howard sľubuje, že nás v júni v rámci Starfield Direct virtuálne vezme do štúdia a poskytneme nám množstvo nových informácií. Podľa jeho slov je toho veľmi veľa, čo nám chce ukázať.

Dúfam, že Todd Howard opráši aj svoje pamätné vyhlásenie „All of this just works“ alebo „Toto všetko jednoducho funguje“, ako to bolo pri predstavení rozšírenia Automatron pre post-apokalyptický Fallout 4.

Po viacnásobných odkladoch bude nejeden hráč určite očakávať vyladenú hru bez do očí bijúcich bugov a technických nedostatkov, ktorými sú tituly od Bethesdy „preslávené“. Starfield mal pôvodne vyjsť 11. novembra 2022 a vyzerá to tak, že príde s takmer ročným oneskorením.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček 30 najlepších mobilných hier: Ktoré ti aj na smartfóne ponúknu super zážitok a ktoré sú doslova návykové?

Prvý polrok v znamení Xboxu

Microsoft síce ešte 12. júna 2022 sľúbil vydanie viacerých veľkých hier v prvej polovici tohto roka, no v skutočnosti to z veľkých exkluzivít bude platiť len pre upírsky Redfall s májovým termínom. Spomínaný Starfield príde už definitívne v druhej polovici roka a next-gen preteky Forza Motorsport či post-apokalyptický Stalker 2 vraj niekedy v tomto roku. Určite však nie v najbližších týždňoch.

Vydané a očakávané hry
Prehľad hier v rokoch 2022 a 2023 (Zdroj: Microsoft)

Nehovoriac o tom, že pod hlavičkou „Xbox Game Studios“ pracuje už viac než 20 štúdií. Je preto ťažko pochopiteľné, ako je možné mať pri takej silnej vývojárskej základni natoľko vyprahnutý vydavateľský plán. Už od počiatku značky The Games Awards alebo udeľovania „Herných Oscarov“ nemal Xbox svoju exkluzivitu nominovanú na hru roka. Napríklad Sony vynechalo len rok 2014 a Nintendo roky 2016 a 2018.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, bethesda.net, reddit.com, videogameschronicle.com, xbox.com
Odporúčame