Rebríček 30 najlepších mobilných hier: Ktoré ti aj na smartfóne ponúknu super zážitok a ktoré sú doslova návykové?

Chlapec hrá hru na mobile

Aj mobilné hry ti dokážu ponúknuť skvelý herný zážitok (Zdroj: GettyImages)

#Mobilné zariadenia dnes majú dostatočný výkon na to, aby si na nich mohol hrať náročné hry, a dostatočnú pamäť, aby si ich mal kam ukladať. Ktoré z nich sú však tie najlepšie? Prinášame ti náš rebríček 30 top hier pre smartfóny, ktoré sú dostupné na zariadenia s operačným systémom Android aj iOS.

2048

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 136 MB
Rok vydania: 2014

Tvojou úlohou v tejto hre je na ploche 4 x 4 políčka spájať čísla tak, aby si sa dostal až k číslovke 2048. Ak ti môžeme poradiť, najväčšie číslo drž vždy v jednom z rohov hracej plochy.

Hill Climb Racing

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 153 MB
Rok vydania: 2012

Hill Climb sú 2D preteky, v ktorých pomocou plynu a brzdy vyvažuješ svoj automobil. Časom, keď nazbieraš dostatok mincí, si otvoríš nové mapy a odomkneš aj rýchlejšie autá.

Angry Birds 2

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 302 MB
Rok vydania: 2015

Kto by nepoznal Angry Birds? Princípom hry je so svojimi farebnými vtáčikmi zničiť všetky zelené prasiatka. Každý tvoj hrdina má pritom iné super schopnosti.

Plague Inc.

Cena: Android zadarmo, iOS 0,99 eur
Približná veľkosť: 96 MB
Rok vydania: 2012

Zamor planétu a docieľ vymretie ľudstva. V Plague Inc. hráš za vírus, ktorý môžeš ľubovoľne mutovať a prenášať sa vzduchom, vodou či kvapôčkami. Čím viac obyvateľstva nakazíš, tým lepšie.

Geometry Dash

Cena: 2,49 eur
Približná veľkosť: 88 MB
Rok vydania: 2013

Za rytmického hudobného sprievodu musíš dopraviť svojho avatara v podobe kocky až do cieľa. Pozor však na zmenu gravitácie, smer jazdy či ostré prekážky.

Hungry Shark Evolution

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 380 MB
Rok vydania: 2012

Ty, žralok v mori, musíš zjesť čo najviac potravy, aby si prežil čo najdlhší čas. Daj si pozor na obludy, ktoré môžu zožrať aj teba. Až neskôr budeš práve ty najväčšou rybou v mori.

Piano Tiles

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 80 MB
Rok vydania: 2014

Ak miluješ modernú hudbu, otestuj svoj rytmus a postreh v Piano Tiles. V apke si môžeš kúpiť viaceré známe skladby. Tie sú rozdelené podľa náročnosti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček 15 najdlhšie vychádzajúcich seriálov, niektoré pozeráme už celé roky: Tipneš si prvé miesto?

Fruit Ninja

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 253 MB
Rok vydania: 2010

Jednou z najstarších aj najobľúbenejších hier na prvé dotykové mobily bolo sekanie ovocia. Dobre však rozlišuj medzi ovocím a bombami, ktoré ťa pripravia o cenné životy.

Stack

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 142 MB
Rok vydania: 2017

Stack je vektorová hra, v ktorej staviaš vežu až do nebies. Poschodia sa však neustále hýbu, a preto si musíš dávať pozor, aby si ich na seba umiestňoval čo najpresnejšie. Čím si vyššie, tým rýchlejšie sa hýbu.

Monument Valley

Cena: 4,99 eur
Približná veľkosť: 314 MB
Rok vydania: 2014

Ak máš rád komplexné hlavolamy, Monument Valley si zamiluješ. Krásna hra s príbehom o stratenej kráľovnej v sebe skrýva úžasné hádanky s ohýbaním reality.

Among Us!

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 626 MB
Rok vydania: 2018

Among Us! je hrou založenou na princípe známeho Mestečka Palermo. Vrah sa skrýva doslova „medzi nami“ a musíš ho odhaliť skôr, ako na teba príde rad. Táto hra je dostupná len v multiplayer móde.

aa

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 10 MB
Rok vydania: 2015

Jednou z najlepších oddychových hier je aj aa. Tvojou úlohou je zapichovať ihličky do krútiaceho sa kruhu. Ten sa však časom časne točiť do oboch strán a meniť rýchlosť.

Call of Duty: Mobile

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 2,8 GB
Rok vydania: 2019

Ak máš rád moderné FPS strieľačky, Call of Duty je stávkou na istotu. V tejto hre si súčasťou tímu, ktorý musí bojovať v rôznych režimoch o územie či dokonca o vlastný život.

8 Ball Pool

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 134 MB
Rok vydania: 2015

Nadšencom biliardu odporúčame 8 Ball Pool. Začínaš ako amatérsky hráč, no časom sa vďaka svojim schopnostiam a správnymi stávkami vieš dostať až medzi elitu.

Benji Bananas

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 44 MB
Rok vydania: 2013

Ak ťa nebavia bežné arkády, v ktorých sa pohybuješ do strán, skús Benji Bananas. V hre si opica, ktorá sa musí chytať lián a zároveň zbierať chutné banány. Pozor na vietor a vodopády.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vybrali sme TOP 10 rapových skladieb za rok 2022 (Slovensko)

Candy Crush Saga

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 269 MB
Rok vydania: 2012

Puzzle hry neboli nikdy zábavnejšie. Candy Crush je povinnou hrou na mobilné telefóny, v ktorej spájaš cukríky rovnakých farieb a tvarov, aby si zničil všetky čokoládové políčka.

Jetpack Joyride

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 218 MB
Rok vydania: 2011

Jetpack je dnes už klasikou. So svojím batohom lietaš po laboratóriu, zbieraš mince, špeciálne vylepšenia a vyhýbaš sa nebezpečným laserom. Z labáku sa síce nikdy nedostaneš, no určite zaženieš nudu.

Minecraft

Cena: Android 7,49 eur, iOS 7,99 eur
Približná veľkosť: 902 Mb
Rok vydania: 2011

Jednou z najzvučnejších hier posledných rokov je Minecraft. Staviaš si v ňom vlastný svet a jediným limitujúcim prvkom je tvoja fantázia. Upusti jej uzdy a postav si svet, v akom si vždy chcel žiť.

Cut the Rope

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 212 MB
Rok vydania: 2013

Zelená príšerka má veľkú chuť na cukríky. Tvojou úlohou je sekať laná v takom poradí, aby si jej dobroty dostal priamo do úst. S ďalšími levelmi však pribudnú nové nástrahy.

Two Dots

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 568 MB
Rok vydania: 2014

Spájaj bodky rovnakých farieb do spoločnej reťaze, aby si splnil požadované ciele. A reťaz spojíš, všetky bodky danej farby zničíš. Uvidíš sám, aká návyková hra Two Dots je.

Clash of Clans

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 338 MB
Rok vydania: 2012

Postav si dedinku, vylepši armádu a útoč na ostatných hráčov. Zábavné súboje o dobývaní veží si určite zamiluješ a čím lepšiu dedinku si postavíš, tým silnejší v súbojoch budeš.

Woodoku

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 221 Mb
Rok vydania: 2020

Pre náročnejších odporúčame Woodoku. Na hracej doske ukladáš tvary podobné z Tetrisu a každý štvorec s veľkosťou 3 x 3 vyčistí kúsok plochy. Čím väčšie skóre, tým lepšie umiestnenie.

Subway Surfers

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 247 MB
Rok vydania: 2012

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček 15 najvyšších budov sveta: Vidieť svet z týchto miest skutočne stojí za to!

Subway sa radí do žánru endless runner, teda nekonečnej behačky. So sprejerom unikáš pred políciou a pritom zvieraš mince na vylepšovanie svojich super schopností a nové outfity.

My Talking Tom

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 359 MB
Rok vydania: 2013

Ak nemôžeš mať domáceho miláčika, stiahni si hovoriaceho kocúra Toma. Budeš sa oňho najbližšie dni starať a sem-tam sa s ním aj rozprávať. Hra je však vysoko návyková.

Asphalt 8: Airborne

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 3,6 GB
Rok vydania: 2013

Neustále updatovaná hra Asphalt 8 je pravým pretekárskym dobrodružstvom. Nájdeš tu desiatky rýchlych áut a stále bohatú online komunitu hráčov, s ktorými si to rozdáš na trati.

Crossy Road

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 176 MB
Rok vydania: 2014

Princíp Crossy Road je jednoduchý – hráš za sliepočku, ktorá sa musí dostať na druhú stranu cesty. Dopravná špička však nikdy nekončí, a preto budeš neustále prekonávať svoje rekordy.

Alto’s Adventure

Cena: Android zadarmo, iOS 5,99 eur
Približná veľkosť: 232 MB
Rok vydania: 2015

Altove dobrodružstvo je krásna hra o lyžiarovi, ktorý sa spustí z nekonečného zasneženého kopca. Daj si pozor na nebezpečenstvá v podobe kameňov, trhlín či nevydarených trikov.

Cooking Fever

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 171 MB
Rok vydania: 2014

Táto hra je doslova kuchárskou horúčkou. Musíš v nej pripraviť požadované jedlá pre svojich zákazníkov bez chyby, ale aj v čo najkratšom čase. Preveríš si svoje reflexy a rýchle rozhodovanie.

Genshin Impact

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 3,7 GB
Rok vydania: 2020

Genshin ponúka fantasy svet Teyvat, v ktorom žije sedem národov. Každý má schopnosť ovládať iný element a bitky medzi národmi bývajú doslova epické.

Smash Hit

Cena: zadarmo
Približná veľkosť: 92 MB
Rok vydania: 2014

Svet skiel a zrkadiel sa neustále hýbe a ty musíš strieľať kovové guličky, aby si si ním prerazil cestu. Tých ale nemáš nekonečno a musíš ich počas svoje cesty zbierať.

Ako často hrávaš hry na mobile?


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, App Store, Google Play
Odporúčame