Najobľúbenejší sitcom všetkých čias sa nevyhol chybám: Toto je 10 chýb zo seriálu Priatelia

Foto: Facebook.com/ FRIENDS (TV Show)

#Americký sitcom Priatelia patril v 90. a začiatkom nultých rokov k tomu najlepšiemu, čo mohli diváci vidieť v televízii. Sláva a kvalita tohto vtipného seriálu, ktorý sa začal natáčať v roku 1994 a skončil v roku 2004 ale pretrvala a dodnes sa radí k najobľúbenejším medzi ľuďmi rôznych generácií.

Nech si pozrieme akúkoľvek časť, vždy pri nej človek vypne, zrelaxuje a zabaví sa a to aj napriek tomu, že všetky série videl niekoľkokrát. Hoci by sa zdalo, že Priatelia už nemajú čím prekvapiť, opak je pravdou. Ani tento sitcom sa nevyhol chybám, ktoré však neušli pozornému oku nejedného diváka. Zároveň sa za ten čas, čo sa Priatelia natáčali, nazbieralo niekoľko zaujímavostí, ktoré zabavia každého fanúšika tohto seriálu.

Kto je kto?

V seriáli sa objavujú hlavne skrátené verzie ich mien. Ich celé mená sú ale Joseph Francis Tribbiani Jr.,  Chandler Muriel Bing, Monica Elizabeth Geller Bing, Rachel Karen Green, Phoebe Buffay Hannigan a Ross Eustace Geller. Ako sa prišlo na tieto dnes už legenárne mená? Tvorcovia sa inšpirovali postavami zo seriálu All My Children, čo je americká mydlová opera, ktorú na amerických obrazovkách vysielali neuveriteľných 33 rokov.

Nedomyslené tehotenstvo

Pamätáš si tehotnú Rachel? Scenáristi sa pri tom poriadne prepočítali. V druhom stave totiž bola viac ako rok. Stačí si to spočítať. V máji sa vzali Monica a Chandler a v danom období bola Rachel tehotná údajne už 6 týždňov. Vo valentínskej scénke ale stále môžeme vidieť Rachel s bruchom a následne porodila až v máji. A to nám fakt nevychádza.

Tehotenstvo (to reálne) ale poriadne skomplikovalo natáčanie a hlavu producentom. Phoebe, ktorá vynosila bratovi trojičky bola v tom čase naozaj tehotná.

Foto: Facebook.com/ FRIENDS (TV Show)

Kráľovské honoráre

Jedna epizóda priateľov sa natáčala približne 5 hodín. Vzhľadom na to, že zostrihaná verzia trvala približne 20 minút, nejde o nijakú veľkú zaujímavosť. Tou sú až odmeny za natáčanie. Herci začínali na 22-tisícoch za epizódu a končili pri 1 milióne dolárov.

Monica, kde bývaš?

Priatelia sa schádzali najmä v kaviarni  byte u Moniky. Na hrôzostrašné fialové steny sa skrátka nedá zabudnúť. Vtipný moment sa ale naskytol, keď kamera priblížila na dvere jej bytu a tam svietila číslica 5. V ďalšom zábere to ale už bolo číslo 20. Prečíslovalo sa aj u „susedov“ a to zo 4 na 19.

Foto: youtube.com
Foto: youtube.com

Využívanie dablérov

Nie vždy sa dalo, aby bola na natáčaní daná herečka či herec. Stalo sa tak konkrétne v prípade Jennifer Aniston a Courtney Cox. Za Courtney musela zaskočiť dablérka v 8.sérii pri piatej epizóde. Pri prvej menovanej sa dablérka využila v 9. sérii a 15. epizóde, ktorá mala názov O prepadnutí. Nuž, mohli vybrať aj podobnejšie herečky, nemyslíš? Jennifer Aniston ale údajne robila tvorcom poriadne vrásky, pretože takmer vždy meškala na natáčanie.

Znelka, ktorá trhá uši

Priam ikonická skladba I’ll Be There For You, ktorá nás sprevádzala seriálom celé obdobie nenašla veľké pochopenie u hlavných postáv. Jennifer Aniston sa raz vyjadrila, že jej prišlo divné, aby pri natáčaní zvučky tancovali vo fontáne, ale urobili tak, lebo museli. Mimochodom, úvod sa nenatáčal v New Yorku, ako by si mnohí mysleli, ale v štúdiách Warner Bros v Kalifornii. K tejto pesničke neskôr vznikol aj videoklip, v ktorom si zahrali všetci hlavní hrdinovia. Mimochodom, pre kapelu The Rembrandts to bol ich jediný hit.

Ach, tá láska!

Krásna Jennifer Aniston dokázala popliesť mužom hlavu nielen na pľaci, ale aj v súkromí. O to horšie, ak sa to spojilo dokopy. Takýto prípad sa stal s Tateom Donovanom, ktorý vystupoval v seriáli pod menom Joshua. Dvojica sa v súkromí rozišla, ale pred kamerami museli predstierať zaľúbený pár. To dalo údajne najviac zabrať samotnému Tateovi.

Dva a pol chlapa

Ešte predtým ako uzrelo svetlo sveta veľdielo Dva a pol chlapa, sa známy herec Charlie Sheen objavil aj v tomto seriáli. Stalo sa tak v roku 1996 a zahral si priateľa Phoebe. Seriál bol skutočným trhákom a šancu zahrať si v ňom chcel mať každý, Justin Timberlake nevynímajúc. Nikdy sa tam žiaľ nedostal, pretože tvorcovia nevedeli pre neho vymyslieť vhodnú postavu.

Svoje úlohy si počas rokov v Priateľoch našli aj také mená ako Bruce Willis, Robin Williams, Julia Roberts, Brad Pitt, Winona Ryder alebo George Clooney. A to zďaleka nie je celý zoznam.

Foto: youtube.com

Matematika nepustí

S číslami to bolo v tomto seriáli naozaj úsmevné. Zaujímavé napríklad je, že Ross takmer vôbec nezostarol. Počas troch sérii sa stále uvádza, že má 29 rokov. Keď oslavoval narodeniny, tak to raz bolo v októbri a potom v decembri. To isté platí aj pri ďalšom mužovi. Joey v jednej epizódie povie, že všetci chalani majú 29 rokov, následne sa objaví scéna, kde Monika hovorí, že Joey má 25. S vekom sa naozaj vyhrali. Vo filme Ross vystupuje ako starší brat Monicy, v skutočnosti je ale od herečky o dva roky mladší.

Guntherove vlasy

Tie dostali poriadne zabrať. Vzhľadom na to, že ich mal James Michael Tyler v skutočnosti hnedé, museli byť odfarbované zhruba každých 10 týždňov. Pri jeho postave je zaujímavý tiež fakt, že jeho prvý text prišiel až po neuveriteľných 33 epizódach, aj to povedal iba skromné „Hey.“ Nuž, aspoň nezabudol text.

Odporúčame