Do najmenšej reštaurácie na svete sa zmestia len dvaja hostia: Za mastnú sumu ti ponúkne menu na mieru

Najmenšia reštaurácia na svete ponúka súkromie a jedlo na mieru (Zdroj: Pexels.com/Elina Sazonova)

#Na svete existuje množstvo extravagantných podnikov, ako je plávajúca reštaurácia v Hongkongu, visiaci stôl nad Bruselom či podnik v štýle kúpeľne, kde hostia sedia na záchodoch. Ak by si sa vybral na exkurziu po týchto netypických miestach, určite by si nemal vynechať ani najmenšiu reštauráciu na svete, ktorá je určená len pre dvoch ľudí. Ako to v nej vyzerá? Všetko sa dozvieš v článku!

Luxusné miesto pre gurmánov

Talianska reštaurácia Solo Per Due (v preklade „Len pre dvoch“) je svetovým unikátom. Napriek „stiesneným“ podmienkam, v ktorých sa nachádza len jeden stôl a dve stoličky, dokáže svojim hosťom ponúknuť nesmierny komfort. Podľa CNN je podnik otvorený celoročne, no nemá vopred pripravené žiadne menu.

Jeho extravagancia teda nespočíva len v kapacite, ale rovnako aj v gurmánskom zážitku šitom presne na mieru každého hosťa. Exkluzívne jedlo pre dvoch stojí približne 450 eur (500 dolárov), no za ten zážitok to rozhodne stojí.

Malá útulná jedáleň má rozlohu len niečo viac ako 45 m2 a je súčasťou historického kamenného sídla z 20. storočia, nachádzajúceho sa severne od Ríma.

Platia tu prísne pravidlá

Podnik Solo Per Due je síce otvorený nepretržite, no pre extrémne nízku kapacitu hostí, je potrebné si urobiť rezerváciu mesiace vopred. Okrem toho tu platia pomerne prísne pravidlá, ako napríklad zákaz vstupu za účelom obhliadnutia si miesta ešte pred vytvorením rezervácie. Objednané jedlo nie je možné zrušiť na poslednú chvíľu a rovnako sú hostia povinní dostaviť sa presne v dohodnutom čase.

Reštaurácia na oblátku ponúka úplnú diskrétnosť, útulné prostredie a pokoj, ktorý je v bežných podnikoch popri hlasnej hudbe a množstve ľudí veľmi zriedkavý.

Ako je to potom s obsluhou? Hostia si samozrejme jedlo nenosia sami, ale je im k dispozícii čašník, ktorého si zvončekom privolajú v prípade potreby. Inak sa zdržiava v úzadí, aby nenarúšal intímnu atmosféru.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Jedávaš pred cvičením? Týmto jedlám by si sa mal vyhnúť, ak nechceš, aby tvoj tréning vyšiel nazmar!

Reštaurácia v krásnom prostredí

Na zahodenie nie je ani výhľad z okien Solo Per Due, ktoré obklopuje exotická záhrada. Na rovnakom pozemku sa nachádza aj kaštieľ a ruiny starorímskej vily. Po chutnom obede šitom na mieru, tak môžu návštevníci zavítať aj do historických priestorov v okolí podniku. 

Ako už vyplýva z celkového charakteru tohto miesta, reštaurácia najčastejšie hostí manželov či partnerov, ktorí tu chcú osláviť výročie, narodeniny alebo predložiť žiadosť o ruku.

 

Navštívil by si niekedy podnik „Len pre dvoch“?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk cnn.com
Odporúčame