Najlepšie detektívky: Traja ľudia vedia udržať tajomstvo, ak sú dvaja z nich mŕtvi

detektívky

Tieto detektívky ťa dostanú (Zdroj: GettyImages)

#Najlepší čas na čítanie zamotaných kriminálnych prípadov sú skoré s sychravé zimné večery, ktoré vytvárajú dokonalú atmosféru pre napínavý príbeh. V dnešnom výbere ti prinášame tie najzaujímavejšie detektívky, ktoré by si mal mať v svojej knižnici!

Atramentovočierne srdce

Keď do detektívnej kancelárie vkročí nešťastná Edie Ledwellová s prosbou o rozhovor s Robin Ellacottovou, súkromná detektívka nevie, čo si má o neupravenej mladej žene myslieť. Spoluautorku obľúbeného kresleného seriálu Atramentovočierne srdce totiž prenasleduje záhadný internetový používateľ, známy pod pseudonymom Anómia.

Edie zúfalo potrebuje odhaliť totožnosť tejto osoby. Robin má pocit, že agentúra jej s tým nemá ako pomôcť a prípad rýchlo pustí z hlavy. O niekoľko dní sa však dočíta, že Edie niekto zasiahol taserom a zavraždil na Highgateskom cintoríne, kde sa odohráva dej Atramentovočierneho srdca.

Robin a jej obchodný partner Cormoran Strike sa púšťajú do pátrania po Anómii, no zložitá spleť internetových prezývok, obchodných záujmov a rodinných konfliktov im neustále dokazuje, že prijali prípad, ktorý dôkladne preverí ich schopnosť dedukcie a prinesie so sebou nové nebezpečné hrozby. Nech ťa meno autora tohto románu nepomýli. Robert Galbraith je v skutočnosti autorka Harryho Pottera, J. R. Rowlingová.

Atramentovočierne srdce
Detektívka od autorky Harryho Pottera (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Atramentovočierne srdce zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Lovec čertov

Deviata kniha z cyklu historických detektívok o Steinovi a Barbaričovi od Juraja Červenáka tentoraz sleduje dobrodružstvá ich pobočníka Bohdana Jaroša. Po udalostiach v Plzni Bohdan Jaroš prestal veriť, že sa ešte niekedy stretne so Steinom a Barbaričom. Na vlastnú päsť putuje po Českej ceste, ktorá spája Prahu s Budínom, pričom sa živí ako nájomný kat a lovec zločincov.

V Trnave si ho predvolá gróf Stanislav Thurzo, ktorý pátra po veliteľovi svojho husárskeho pluku. Kapitána Galoviča naposledy videli v spoločnosti krásnej neviestky a spolu s ním sa stratilo aj päťsto zlatých z výkupného za zajatého tureckého dôstojníka. Jaroš prijme úlohu a pustí sa do hľadania, hoci tuší, že kapitán už nie je medzi živými. Seržant sám sa čoskoro ocitne v ohrození, keď mu cestu skrížia zlodeji dobytka, zradní hajdúsi, zbehnutí žoldnieri či lovci otrokov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vieš, prečo v Ikea vždy stráviš hodiny a že Lego takmer skrachovalo? Tieto príbehy budeš hltať jeden za druhým
Lovec Čertov
Daj šancu tejto historickej detektívke. (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Lovec čertov zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Ťaživé ticho

Maggie je úspešnou lekárkou a s manželom Willom žije presne taký život, o akom vždy snívali. Jedného dňa však do nemocnice privezú postreleného muža v povedomom oblečení. Maggin život sa najprv zastaví a potom otočí hore nohami.

Napriek všetkej snahe sa Willa nepodarí zachrániť a Maggie je presvedčená, že sa stal obeťou vlámania. Policajná správa však znie jasne: spúšť potiahol Will sám. Maggie je zdrvená od žiaľu a zožierajú ju nezodpovedané otázky. Jej manžel nebol samovrah. Mal toľko dôvodov žiť.

Po pohrebe odchádza Maggie do ich prázdninového domu na malom chorvátskom ostrove, aby unikla realite. Lenže všetko ju to dostihne aj na opustenom mieste a pravda je oveľa temnejšia, než čakala. Všetko odštartuje list, ktorý jej Will napísal pre prípad svojej smrti a ktorý obsahuje indície odhaľujúce strašidelné tajomstvo. Robert Bryndza ti ponúka skutočne tajomnú detektívku. 

Ťaživé ticho, Robert Bryndza
Kniha od britského autora žijúceho na Slovensku (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Ťaživé ticho zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Oko

V horách, v ústraní od sveta, žije kultový režisér hororových filmov Morbus Delacroix. Meno, ktoré medzi študentmi filmových škôl spôsobuje ošiaľ. K jeho fanúšikom patrí aj Judith Tallandierová a Delacroix prekvapivo súhlasí, že jej poskytne rozhovor.

V rovnakom čase na nemocničnom lôžku v Toulouse nájdu mŕtveho experta na špeciálne efekty. Môže súvisieť jeho vražda s posledným Delacroixovým filmom, ktorý sa nikdy nepremietal? Odhaľ pohnútky záhadného režiséra v mrazivej detektívke Oko do spisovateľa Bernarda Miniera.

Oko, Bernard Minier
Detektívka odkryje mrazivé prekvapenia (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Oko zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Štvrtá opica

Je perfekcionista, neuchopiteľný psychopat. Zabijak s pokriveným videním sveta a s absolútnou absenciou súcitu. Prezývajú ho Opičí vrah. Detektív Sam Porter ho prenasleduje dlhých päť rokov a po celý ten čas od neho dostáva balíčky s desivým obsahom. Každá doručená zásielka obsahuje časť tela zavraždenej obete.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TikTok highlighty: Vyčaruj si dokonalé fotky zo stužkovej, takto budeš za hviezdu!

Teraz však došlo k významnému zvratu v pátraní: Porterovi sa dostal do rúk vrahov denník. Podarí sa mu zo šialencových zápiskov vydedukovať jeho osobnosť? Dokáže rozšifrovať motívy jeho konania? Ak uspeje, mohol by dosiahnuť niečo donedávna nepredstaviteľné – nájsť budúcu obeť Opičieho vraha skôr, než bude neskoro. Autor románu, J. D. Barker, ťa udrží v napätí až do konca.

Štvrtá opica
Čaká ťa netradičná detektívka (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Štvrtá opica zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Ktorú z kníh si najbližšie prečítaš?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame