Objav najlepšie hry apríla: Star Wars s výbornými známkami, no katastrofálnym technickým stavom

Hollywood po katastrofe

Horizon Forbidden West: Burning Shores stojí za vyskúšanie (Zdroj: Sony)

#Apríl sa vo svete hier niesol v znamení svetelných mečov s viacerými „poruchami“. Zavítali sme aj do sveta zombíkov, na ktorých sme čakali niekoľko rokov a prišlo aj pokračovanie doposiaľ najkrajšej hry. Na základe agregátora herných recenzií OpenCritic sme sa pozreli na tie najlepšie tituly minulého mesiaca. Máš sa na čo tešiť!

Svetelné meče a zombíci

Očakávané pokračovanie Star Wars Jedi z dielne štúdia Respawn Entertainment sa nesie v rozporuplnom duchu. Akčné dobrodružstvo so svetelnými mečmi ponúka ďaleko viac obsahu než prvý diel z roku 2019. Nájdeš tu priestranné a zároveň aj všestranné lokality, v ktorých sa odohráva „hviezdny príbeh“ plný nových postáv a prekvapení.

Kvalitu Star Wars Jedi: Survivor však ťahá dole veľmi zlý technický stav s mnohými nedostatkami. Analytici zo známeho kanálu Digital Foundry označili novinku za najhoršiu verziu „vysokorozpočtovej hry“ pre počítače. Na konzolách môžeš očakávať plynulejší zážitok, no stále na míle vzdialený ideálu. Napriek tomu si hra odniesla priemerné skóre na úrovni 86 bodov.

Naopak, brutálnou akciou nabitý Dead Island 2 neponúka hlboký príbeh či herné mechaniky, no stavia na priamočiarej zábave v americkom LA. Vďaka dobrému technickému prevedeniu sa môže pochváliť skóre „len“ na úrovni 75 bodov.

Stratégia pre Switch a Mega Man

Ťahová akčná stratégia Advance Wars 1+2 Re-Boot Camp sa štylizuje ako verný remake, ktorý spája obľúbenú hrateľnosť pôvodných hier s vylepšeným vizuálnym spracovaním a novými zábavnými funkciami. Nechýba ani online multiplayer. Jej priemerné skóre nad 80 bodmi je aj preto ľahko obhájiteľné.

Nielen pre Nintendo Switch vyšla v apríli kolekcia Mega Man Battle Network cielená na všetkých fanúšikov arkádových hier z čias začiatkov herných konzol. Vydanie obsahuje všetkých 499 takzvaných „patch cards“ z celej série. Priemerné skóre blížiace sa k 80 bodom signalizuje skutočne kvalitný zážitok.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Herný newsfilter: E3 skončila a nová Zelda je už na dosah - zahráš si?

Pre fanúšikov „LoL“ a robotických dinosaurov

Pixelovaná arkáda The Mageseeker: A League of Legends Story prináša nový pocit z hrania za známu postavu Sylasa z MOBA hry League of Legends. Príbeh ťa zavedie na zaujímavé miesta, kde na teba bude čakať hneď niekoľko výborne navrhnutých bossov. Tešiť sa môžeš aj na prítomnosť ďalších známych tvári.

V apríli vyšlo aj rozšírenie pre výborné akčné RPG Horizon Forbidden West vydané exkluzívne pre konzoly PlayStation. Tvorcovia zo štúdia Guerrilla Games prostredníctvom doplnku Burning Shores obohacujú príbeh nebojácnej Aloy vo svete plnom všakovakých robotických príšer. Tentokrát v oblasti plnej lávy a ohňa.

The Mageseeker a aj Burning Shores si držia takmer rovnaké priemerné skóre na úrovni 78 a 80 bodov. Najvyššie hodnotenou hrou apríla tohto roka sa tak prekvapivo stal Star Wars Jedi: Survivor, a to aj napriek priehrštiu technických nedostatkov. Pripomenulo nám to situáciu s vydaním futuristického RPG Cyberpunk 2077, ktoré ponúklo vydarený príbeh a herné mechaniky, no na viacerých konzolách sa prakticky nedalo hrať.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, opencritic.com
Odporúčame