Herný newsfilter: E3 skončila a nová Zelda je už na dosah – zahráš si?

The Legend of Zelda od Valve

Pokračovanie The Legend of Zelda je už na dosah (Zdroj: Nintendo)

#Predošlý týždeň v hernom svete priniesol širokú plejádu pozitívnych aj neradostných správ. Dozvedeli sme sa, že ani tento rok sa nevráti značka E3 spájaná s každoročnou letnou hernou výstavou.

Počítačová verzia obľúbenej post-apokalyptickej hry The Last of Us konečne vyšla, no vyslúžila si množstvo kritiky pre jej žalostný technický stav.

Naopak, medzi dobré správy určite patrí vydanie nového videa z hry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom pre Nintendo Swtich a komerčný úspech výbornej „prerábky“ pôvodného Resident Evil 4. Vynovený štvrtý diel sa môže pochváliť druhým najlepším štartom predaja v histórii značky Resident Evil.

Japonská legenda sa vracia

Japonské Nintendo po dlhšej odmlke zverejnilo viac než 10-minútové video z roky vyvíjanej hry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Záznam sa začína pohľadom na Linka sediaceho na koni, zatiaľ čo vysoko nad ním vidieť takzvané „Sky Islands“ alebo ostrovy vznášajúce sa vo vzduchu.

Z jedného z ostrovov spadne znenazdajky veľký kus skaly. Pomocou tohto balvana a vďaka schopnosti vrátiť čas sa dokáže Link dostať práve na daný ostrov a využiť skalu ako improvizovaný výťah. Neskôr príde ďalšia a zrejme doposiaľ najväčšia novinka.

Link totiž disponuje aj schopnosťou „fúzie“, teda spájania rôznych objektov do jedného celku. Vďaka tomu si môže vytvoriť zbrane od výmyslu sveta, napríklad zložené z palice a skaly, jednoduchý čln či iné všakovaké dopravné prostriedky. Možností je prakticky neobmedzené množstvo.

Nintendo opäť ukázalo, prečo sa na ich hry oplatí počkať. Nová Zelda s dátumom vydania stanoveným na 12. mája opäť láka na desiatky, ba možno aj na stovky hodín zábavy.

Pomyselnou čerešničkou na torte by bolo aj predstavenie výkonnejšej verzie prenosnej konzoly Nitendo Switch. Je vidieť, že hra bude po mechanickej a obsahovej stránke bohatá, no vizuálne spracovanie jasne dopláca na zastaraný hardvér.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Herný newsfilter: Na toto sme čakali, nový Counter-Strike bude skutočnou revolúciou

V minulosti populárna E3 skončila

Asociácia zábavného softvéru Entertainment Software Association (ESA) a organizátor ReedPop vydali vyhlásenie, že ich plánované júnové herné podujatie sa už neuskutoční. 

 „Bolo to ťažké rozhodnutie kvôli všetkému úsiliu, ktoré sme my a naši partneri vynaložili na uskutočnenie tohto podujatia, ale museli sme urobiť to, čo je správne pre E3“ povedal globálny viceprezident ReedPop pre hry Kyle Marsden-Kish. Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že ESA a ReedPop budú naďalej spolupracovať na „budúcich eventoch E3“.

Organizátor Summer Game Fest Geoff Keighley na Twitteri zopakoval, že jeho show sa uskutoční podľa plánov a že bola pôvodne vytvorená ako riešenie nedostatkov, ktoré súviseli s E3. Ako uviedol Keighley, už pred štyrmi rokmi si uvedomil, že E3 sa nevyvíja tak, ako by bolo potrebné.

Začiatok leta nabitý udalosťami

Bolo už len otázkou času, kedy Keighley preberie pod svoje krídla organizáciu najdôležitejších herných podujatí. Prvotne sa preslávil zastrešením „odovzdávania herných Oscarov“ známych ako The Games Awards. Následne spopularizoval nemecký Gamescom a najnovšie už jasne ovládol aj júnové herné predstavenia.

V súčasnosti to vyzerá tak, že začiatkom prvého letného mesiaca bude mať svoju prezentáciu Sony so značkou PlayStation a potom 8. júna sa uskutoční otváracia šou k Summer Game Fest, kde sa zrejme objavia viaceré herné vydavateľstvá. Počas 11. júna sľubuje samostatnú prezentáciu Microsoft so svojím Xboxom a o deň neskôr odprezentuje svoje herné novinky francúzsky Ubisoft.

👋 Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com, ign.com, twitter.com
Odporúčame