Keď je výkon dôležitejší než cena: Toto sú aktuálne najlepšie herné počítače na svete

herný počítač

S výkonom a flexibilitou akú herné počítače ponúkajú, je ťažké si vybrať spomedzi všetkých, ktoré trh ponúka (Zdroj: Unsplash.com)

#Skúsení hráči sa určite zhodnú, že dobré herné počítače sú oveľa lepšie ako herné notebooky. S výkonom a flexibilitou akú herné počítače ponúkajú, je ťažké si vybrať spomedzi všetkých, ktoré trh ponúka.


Kto je Faker? Majetok tohto hráča League of Legends už presiahol milión dolárov


My sme ti však v tomto článku uľahčili rozhodovanie a vybrali pár naozaj skvelých, ktoré ti s najväčšou pravdepodobnosťou padnú do oka. Jedná sa o tie najlepšie herné počítače, čo znamená, že nečakaj ohľad na cenu, ale práve na výkon a kvalitu.

Prečo sú herné počítače lepšie ako herné notebooky?

Prečo by niekto chcel stolný počítač keď môže mať prenosný počítač? Stolové počítače sú napokon objemné, ťažké a statické. Nemôžeš ich len tak preniesť do kaviarne bez toho, aby si vyzeral… smiešne. Technológia dostatočne pokročila, aby sa herné prenosné počítače stali veľmi výkonnými a často uspokojovali potreby náročných používateľov.

Aj keď prenosný počítač môže byť pre hráčov, ktorí si radi niečo zahrajú aj inde ako u seba doma, uskutočniteľnou možnosťou, najlepšie stolové počítače stále majú čo ponúknuť. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by si namiesto notebooku mal vybrať jeden z najlepších herných počítačov.

Lepšie chladenie

Vďaka umiestneniu výkonných komponentov do tenkého, ľahkého a malého balenia sa tvoj laptop zahreje. Prevádzka horúceho počítača bude mať za následok zníženie výkonu a možné poškodenie v priebehu času. A predsa každý chce, aby mu počítač bežal čo najlepšie a nemal z neho rozpálený radiátor.


Čo je 5G sieť a prečo by sme sa jej nemali vôbec báť? Jej skutočné využitie ťa rozhodne prekvapí, na Slovensku už funguje


Stolové počítače s tým nemajú taký problém. Najlepšie stolové počítače majú viac priestoru na dýchanie. Celý ich voľný priestor je možné použiť aj na inštaláciu výkonnejších systémov vetrania alebo dokonca chladenia vody.

Chladenie je mimoriadne dôležité (Zdroj: Freepik.com)

Možnosť výmeny za lepšie komponenty

Herné notebooky PC možno vylepšovať iba do určitej miery. Niekedy môžeš zmeniť pamäť RAM a úložnú jednotku, ale zvyčajne to tým končí. Najlepšie stolné počítače ti poskytujú úplnú slobodu nad svojimi internými funkciami. Môžeš zmeniť procesor, základnú dosku, chladiaci systém, napájanie, RAM, úložný priestor a dokonca pridať podsvietenie.

Ukázalo sa, že to má pre hráčov veľkú výhodu. Väčšina notebookov spájkuje svoje komponenty a ich aktualizácia je takmer nemožná, pokiaľ si nekúpiš nový počítač. Voľba je teda v tomto prípade úplne jasná.

Upgrade je pri notebookoch problém (Zdroj: Freepik.com)

Stolný počítač ti šetrí peniaze

Najlepšie herné stolné počítače sú zvyčajne oveľa dostupnejšie ako ich priami konkurenti laptopov. Vzhľadom na to, že ponúkajú rovnakú technológiu, stolové počítače budú stáť podstatne menej. Príklad na ukážku: Ak by si si zaobstaral počítač Alienware Aurora R8 a laptop Alienware 51m s takmer rovnakými špecifikáciami.


Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili


Obaja majú procesor Intel Core i9-9900K, 16 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti a 256 PCIe SSD a v cene je značný rozdiel. Veža by stála 1 789,99 dolárov, zatiaľ čo laptop stojí 2 444,99 dolárov. Dalo by sa tvrdiť, že laptop je dodávaný s klávesnicou, trackpadom, obrazovkou a všetkým, čo potrebuješ na používanie počítača po vybalení.

Hranie na prenosnom počítači nie je veľmi optimálne. Vážni hráči notebookov stále uprednostňujú externý monitor, lepšiu myš, dobrú mechanickú klávesnicu či najlepšie reproduktory pre počítače. Všetko záleží na tvojich potrebách a preferenciách. Poďme sa už ale pozrieť na konkrétne kúsky.

Všetci chceme výkon, no rozhodujú peniaze (Zdroj: Freepik.com)

Alienware Aurora R9

Alienware je už dlho známa prémiová značka herných počítačov. Každý vážny hráč v istú dobu chcel vlastniť jeden kúsok tejto série. Jednoducho vyrábajú skvelý a výkonný počítač, aj keď trochu predražený. Zostava Alienware Aurora spoločnosti Dell je tak krásna, ako aj výkonná.

Osobitne odporúčam vydanie Alienware Aurora Ryzen Edition, ktoré má procesor Ryzen 9, NVIDIA GeForce RTX, 64 GB pamäte RAM a 2 TB úložného priestoru. Tento počítač, ktorý dizajnom vyzerá byť ako z inej planéty, si môžeš kúpiť už za 899 dolárov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa GamersRD.com | Official IG ® (@gamersrd),

Maingear R1 Razer Editon

Razer vyrába niekoľko skvelých prenosných počítačov, ale na trh sa im nedarí dostať. Namiesto toho hľadajú partnerstvá s inými spoločnosťami na licencovanie značiek. Preto ti môže spoločnosť Maingear predstaviť edíciu R1 Razer. Spoločnosť ti umožňuje plne prispôsobiť edíciu podľa svojich predstáv.


Dokument, ktorý je povinnosťou pre každého hráča: Pozri sa, ako PlayStation konzola zmenila za 26 rokov svet hier


Na výber máš medzi komponentami od spoločnosti Intel alebo AMD, takže je úplne na tebe čo preferuješ. Vydanie Maingear R1 Razer kombinuje výhody najlepších herných stolných počítačov s vzhľadom, ktorým je Razer známy. Cena začína už od 1 199 dolárov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @madforhardware,

Intel NUC 9 Extreme Kit

Počítače Intel NUC sa stali veľmi populárnymi pre svoju veľkosť a nízky profil, ak však chceš, môžu byť dosť silné. Sada NUC 9 Extreme je vynikajúcim príkladom toho, čo malý počítač dokáže. Spoločnosť Intel predáva viac verzií, môžeš ho mať s procesormi i5, i7 alebo i9. RAM je tiež konfigurovateľná a rovnako tak aj úložisko.

Jednou z hlavných nevýhod pre NUC 9 je jej nedostatok samostatnej grafiky, čo je pre vážnych hráčov veľký problém. Riešenie ale ponúka port Thunderbolt 3, vďaka ktorému sa môžeš bez problémov napojiť na externé GPU. Ak hľadáš počítač a nechceš na miesto toho obrovskú skriňu, tento by mal patriť na tvoj zoznam. Jeho cena sa pohybuje okolo 1 600 dolárov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tech Xpress Global® (@txpress_global),

Zdroj: Hashtag.sk, dell.com, intel.com, maingear.com
Odporúčame