Ako vyzerá budúcnosť gamingu? Tieto štyri veci zmenia hry na nepoznanie

Caspar Rubin/Unsplash

#Gaming už od čias prvých počítačov posúva hranice výpočtovej techniky až na samý limit. Dnes popíšeme technológie, ktorých sa dočkáme v blízkej budúcnosti a ktoré navždy zmenia celé herné odvetvie.

Cloudový gaming

Cloudový gaming alebo gaming na počkanie dovolí ľuďom so slabšími systémami hrať najnovšie hry v najvyšších detailoch. Ako je to možné? Cloud, alebo úložisko na internete je tu už dlhšiu dobu. Internet sa v posledných rokoch vyvinul a zlepšil a to hlavne na poli streamovacích technológií a rýchlosti prenosu.

Existujú dva rôzne typy streamovania obsahu. Jeden je založený na streamovaní videa a druhý je založený na streamovaní súborov. To dovoluje nepretržité streamovanie 4K obsahu a dokonca aj hier na počítače s nízkym, alebo nedostatočným výkonom.

Rozpoznávanie tváre

Facial recognition alebo aj 3D scan dovolí vývojárom v blízkej budúcnosti prispôsobiť hry tvojej podobe a emóciám. Budeš si napríklad vedieť vytvoriť avatara, ktorý vyzerá presne ako ty. Alebo tvoja postava bude presne kopírovať gestá, ktoré budeš ukazovať. Táto technológia už existuje v rôznych smartfónoch ako napríklad iPhone X alebo Samsung S9, ale na použitie v hrách si ešte nejakú dobu počkáme.

Augmented Reality gaming

Ak vám nestačí virtuálna realita, počkajte si na reálnu revolúciu. Vylepšená realita, narozdiel od virtuálnej, neuzatvára človeka do počítačového priestoru s neorganickými ľuďmi, ale dovoľuje skombinovať virtuálny a reálny svet. Augmented reality je ešte len vo svojich prvých štádiách, ale na svojom smartfóne si už viete teraz stiahnuť viacero hier, ktoré používajú túto technológiu.

https://www.youtube.com/watch?v=WiT93Iv9eO4

Fotorealizmus

Fotorealizmus sa vývojári hier snažia dosiahnuť od samého začiatku. Najbližšie sa k nemu priblížili vývojari z Cryteku pri hernej sérii Crysis. Ďalšou ukážkou je frostbite engine v Battlefield sérii, alebo Unreal Engine v Gears of War sérii. To sú zatiaľ len ochutnávky budúcnosti. V priebehu 5 rokov sa dočkáme hier s takmer dokonalou grafikou, ktorá bude nerozoznateľná od reality.

Odporúčame