Najlepší mužskí interpreti za rok 2016

Rapovo bohatý rok 2016 sa nám nezadržateľne blíži ku svojmu koncu, a my môžme začať pomaly bilancovať. Aj tento rok vyšlo viacero kvalitných albumov, ktoré stáli za vypočutie, a vybrať tie najlepšie z nich, je veľmi ťažké. My dnes však nebudeme vyberať najlepší album za uplynulý rok, ale najlepších interpretov.

Aj keď bolo by fér podotknúť, že aj albumy, ktoré vyšli nás ovplyvnili pri vyberaní raperov do rebríčka. Na začiatok opäť len upozorním, že náš mini rebríček je subjektívny, teda budeme radi, ak sa so svojimi názormi podelíte v komentároch – kto Vám tam chýba a prečo. Ku každému jednému z piatich nami vybraných interpretov samozrejme uvedieme aj dôvod, prečo sme vybrali práve daného rapera. Upozorňujeme, že poradie nie je podľa nejakej kvality, je tam skrátka 5 mien, ktoré tento rok nás zaujali najviac. Niektorí interpreti dali tento rok o sebe vedieť viac, iní zase menej, čo je logické.

[AdSense-A]

Čo sa týka tvorby, tak sme v tomto roku počuli menej napríklad o Strapovi, Momovi či Egovi. Je na mieste podotknúť, že prvým dvom menovaným vyšli minulý rok albumy, Ego vydal niečo málo sám, predstavil sa na pár hosťovačkách, ale nebolo to nič závratné, takže tento rok „oddychu“ je logický a pochopiteľný, preto budete menovaných pánov hľadať v rebríčku márne (tým samozrejme nechceme povedať, že sú kvalitatívne horší, ako páni, ktorí budú v rebríčku, len skrátka budeme hodnotiť uplynulý rok). Nenájdete tam ani žiadneho člena H16. Ich album vychádza len v najbližších dňoch, takže sme zatiaľ nezaradili nikoho z tohto zoskupenia.

Separ

000

Aj napriek tomu, že žiadny album nevydal, mal Separ neskutočne bohatý a dobrý rok. Nedávno oslávil pred plným kotlom svoje 30-te narodeniny. Predstavil sa na množstve skvelých a úspešných skladieb, koncertoval naplno, a my ho skrátka nemôžme nezaradiť. Či už to bolo na Rytmusovom najnovšom albume, na feate s Marpom, na feate s Kalim – Zlý príklad, a tak isto aj pre DJ Wicha v skladbe Tempo, na feate pre Nerieš a v neposlednom rade na svojom pokračovaní tracku Nakazený. Aj bez albumu prežil Separ jeden z najlepších rokov svojej kariéry. A ak si náhodou ešte nevidel, ako to vyzeralo na jeho oslave, tak si to pusti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

Moja Reč

000

Áno, tento rebríček je o jednotlivcoch, ale skrátka sme sa nevedeli rozhodnúť, ktorého z dobrých chlapcov sem dáme. Chalanom vyšiel tento rok album Offline, ktorý je aj doteraz pre mnohých fanúšikov albumom roka. Neviem, či aj my by sme si trúfli ho takto označiť pri albumoch, ktoré vyšli, a ktoré ešte majú výjsť. Jedno je však isté, Moja Reč vydala skvelú dosku, a za zmienku stojí minimálne ich účasť na albume Hype, kde zložili jednu z najlepších slôh (v tracku Dekadentný). Dobrí chlapci mali skvelý rok, čo viac dodať.

Kali

000

Kaliho meno začalo istý čas upadať do istého mainstreamu, a na krátky čas sa mierne vytratil spomedzi najskloňovanejších mien našej scény. No rok 2016 Kaliho vystrelil na vrchol našej scény. Radi ho mať nemusíte, no kto by chcel jeho meno spochybniť, klamal by sám seba. Zlý príklad, Veľa slov, Džungľa, emotívna Púšťam Ťa, našlapaná Tempo, premakaná Keď sa budú pýtať s Rytmusom … Tieto skladby ako príklady úplne stačia. Kali tento rok zahviezdil aj na YouTube, najviac spomedzi všetkých slovenských interpretov.

Pil C

000

Lukáš vydal pred pár týždňami svoj debutový album Hype. Objavilo sa mnoho negatívnych komentárov, že album znie rovnako, že je na jedno kopyto a podobne. Omnoho viac ľudí sa však postavilo do druhej „fronty“, ktorá podporila Pil Ciho a album ohodnotila na výbornú. Nám v redakcii sa album rozhodne páčil, boli tam aj tracky, ktoré by sme kľudne mohli zaradiť medzi špičku toho, čo tento rok vyšlo (Diablo ft. Fobia Kid, Dekadentný ft. Moja Reč a pod.). Nehovoriac o tom, že sa predalo niekoľko tisíc kusov albumu, a Lukáš je čo sa týka koncertov maximálne vyťažený. V našej top 5 teda byť musel.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

Rytmus

000

Kto iný by asi mohol byť ten piaty, že? Samozrejme, Krstný Otec tu chýbať nemôže. Tisíce kusov CD len v predpredaji, natrieskané Ministry Of Fun pri prvom krste a státisíce pozretí trackov hneď po release na YouTube. O samotnom albume tu hovoriť už nebudeme, kompletne sme tento skvelý počin rozobrali v našom článku. Rytmusova celoročná práca prináša vždy len to najkvalitnejšie, čo na našej scéne môžete vidieť, a inak to nebolo ani tento rok. Ak by sme mali prehodnotiť všetkých 5 interpretov, práve Rytmus by bol ten, pri ktorom by sme ani na sekundu nezaváhali, a dali ho sem opäť.

Tak na záver by sme už len dodali, že sme zvedaví na Vaše postrehy, názory a tipy, kto by v tomto rebríčku mohol ešte byť. Nezabúdajte, že išlo o prehľad aktuálneho roka – 2016, a práca počas celého tohto roka. Samozrejme môžte zahlasovať aj tu pod článkom, kto to vyhral tento rok u Vás. Čoskoro bude na našej stránke aj celkový rebríček, v ktorom budete môcť hlasovať za svojho obľúbeného rapera.

[democracy id=“4″]

Odporúčame