Ľudia opísali svoje najhoršie zážitky s ich najlepšími kamarátmi: Máš aj ty v živote toxického človeka?

kamarátky

Zdroj: Freepik/Yanalya

#Najlepší kamaráti – to sú ľudia, ktorí by nás mali sprevádzať počas celého života, stáť po našom boku a mať spoločne tie najlepšie a najbláznivejšie zážitky. Niekedy to však nevyjde podľa predstáv a z najlepších kamarátstiev sa často stanú trosky a z naj kamošov ľudia, ktorých by sme najradšej nikdy nespoznali. Práve to sa stalo aj naším čitateľom, ktorí sa podelili o svoje príbehy.

Savi (21): „Dala mi najavo, že pre ňu nič neznamenám!“

Moja najlepšia kamarátka si našla priateľku a po dlhšom čase prestala javiť záujem o naše dlhoročné priateľstvo. Hoci sme si boli veľmi blízki, ona sa začala extrémne meniť. Zrazu rušila naše spoločné stretnutia, úplne zabúdala na dohodnuté plány. Trápilo ma to, tak som sa jej na rovinu opýtal, čo pre ňu vlastne znamenám. Cítil som sa len ako tretie koleso na voze alebo emocionálna podpora, ktorá prichádzala len po hádkach v jej vzťahu.

Samozrejme, sme sa po tejto otázke pohádali a ja som do dnešného dňa nedostal odpoveď. Stále sa bavíme, ale skôr je to z povinnosti a nevieme sa rozprávať tak ako predtým. Mňa osobne táto zmena veľmi zasiahla, pretože si myslím, že aj keď je človek vo vzťahu, stále si dokáže nájsť čas na kamarátov. Možno to vyznie kruto a nechutne, ale občas si prajem, aby sa nikdy nedali dokopy a naše kamarátstvo mohlo normálne pokračovať.

Niekedy môže priateľstvo narušiť aj vzťah s druhou osobou (Zdroj: Freepik/freepik)

Alexandra (23): „Kvôli známke ma začala šikanovať.“

V škole som dostala šancu na opravu, pretože mi vychádzala známka medzi. Všetci okrem mňa mali známky dávno zaokrúhlené, no cítili sa ukrivdení, tak z toho vznikla veľká kauza a riešilo sa to, pritom nešlo o nič veľké. Prvý človek, ktorý sa na to začal sťažovať, bola práve moja naj kamoška, ktorá začala vykrikovať, že je to nefér najmä voči nej a voči iným spolužiakom.

Nasledujúce týždne sa pre mňa premenili na jedny z najťažších počas školy. Všetci mi robili zle a najmä moja najlepšia kamarátka, ktorá mi ubližovala najviac zo všetkých. Brali mi veci, urážali ma, dokonca ma vyhodili z triednej skupiny, kde ma následne ohovárali. Všetko, samozrejme, iniciovala moja najlepšia kamoška. Bola som z toho veľmi sklamaná, pritom ona sa tvárila, že sa nič nestalo. Ja si to pamätám a nikdy na to nezabudnem, ešte doteraz mi je z toho smutno. Stále sa s ňou však bavím, no uvedomila som si časom, že si od takýchto ľudí nesmiem „nechať skákať po hlave“.

Viliam (19): „Píše mi, len aby mi povedala, že ide na sexstretko.“

Mojou najlepšou kamoškou bola zároveň aj moja už ex-priateľka. Kamarátili sme sa dlho predtým a vo vzťahu sme boli niečo cez dva roky. Išlo o najintenzívnejší vzťah, aký som kedy zažil. Po čase sa však rozhodla so mnou rozísť a okrem zlomeného srdca, ktoré mi spôsobila, začalo v mojom živote peklo. Nebolo to tak dávno, čo mi začala vypisovať, že ma chce späť.

Vkuse ma prenasleduje, vyvoláva, píše mi, vypytuje sa na mňa mojich kamarátov, dokonca začala sledovať dievča, s ktorým sa teraz stretávam. Najhoršia vec, ktorú mi spravila, bolo to, že mi zavolala o tretej ráno, len aby mi oznámila, že sa ide vyspať s chalanom, ktorého náhodne stretla na Tinderi. A že tých chalanov nebolo málo, môžem potvrdiť tiež. Začínam ju naozaj nenávidieť…


Môžu byť chalan a dievča naozaj iba dobrými priateľmi? Opýtali sme sa vzťahovej a sex koučky


Monika (24): „Ukradla peniaze vlastnej matke a hodila to na mňa!“

Našťastie, je to už bývalá kamarátka, ale zažila som s ňou toľko, že by som mohla napísať dobrú knihu. Táto „kamarátka“ raz ukradla peniaze jej vlastnej mame a snažila sa to zvaliť na mňa. V živote na mňa rodičia nekričali tak ako vtedy. Pravda však po čase vyšla najavo a všetci neskôr zistili, že som v tom nevinne.

Okrem iného mi raz založila fejkový účet na zoznamke, použila aj moju fotografiu a moje údaje. Písala si s mužmi erotické správy a dohadovala stretnutia. Potom sa mi stávalo, že ma stretávali náhodní muži, ktorí sa ma len tak pýtali, kedy s nimi chcem mať sex. Som rada, že sa už nebavíme, pretože by som ju asi prizabila.

Vanda (18): „Povedala, že ju šikanujem.“

Necelé dva roky potom, čo sme sa prestali s mojou naj kamoškou baviť, pretože si našla novú partiu, o mne po škole rozniesla, že som ju vraj šikanovala. Riaditeľka školy si ma kvôli tomu zavolala na koberček a začala na mňa sypať otázky a varovania. Vraj kvôli mne nemohla spávať, jesť a bála sa chodiť do školy. Samozrejme, že to nebola pravda, pretože sme za tie ušlé roky spolu ani neprehovorili – veď predsa nemôžem „šikanovať“ niekoho, s kým sa nebavím. Mala som z toho potom veľké problémy, ale nejako sa to utriaslo.

Veril by si, že šikanovať môže aj takto blízky človek? (Zdroj: Freepik/freepik)

Juraj (27): „Roky mi klamala a ohovárala moju rodinu.“

Story bude trochu dlhšia, ale rozhodne stojí za to. Roky som mal kamarátku, s ktorou sme boli doslova ako rodina. Všetko sa však zmenilo po strednej škole, keď sme spoločne odišli pracovať do zahraničia. Dohodli sme sa, že budeme spolu bývať. Spolunažívanie prebiehalo spočiatku fajn, pokiaľ som sa nedozvedel, že si v mojej neprítomnosti vodí do nášho spoločného bytu rôzne mužské návštevy a praktizuje s nimi intímnosti – pričom ja som nemohol zavolať na návštevu ani môjho dlhoročného priateľa, pretože jej vadil.

To by mi až tak neprekážalo, no od ľudí som sa potom dozvedel, že so staršími mužmi sa stretáva už dlhé roky, hoci sa pri mne doslova dušovala, že nikdy nikoho nemala. Navyše všetky moje tajomstvá a problémy, ktoré som s ňou vždy preberal, sa zmenili na srandu a ohováranie mojej rodiny a blízkych. Nehovoriac o tom, že o mne narozprávala bludy aj spoločným kamošom a jej vlastnej rodine.

Okrem toho, že absolútne nerobila žiadne domáce práce, na ktorých sme sa dohodli, začala byť ku mne extra nepríjemná a majetnícka. Celé dni preležala na gauči a ťukala bez slov do telefónu, inokedy na mňa začala vrieskať, len čo som otvoril dvere. Zo zúfalstva som niekedy len tak postával vonku pred blokom, alebo sa prechádzal v zime a daždi po meste, kde som nemal a nepoznal nikoho – len aby som nemusel byť v jej blízkosti. Trápilo ma to, pretože to nebola osoba, ktorá mi bola celé tie roky tak blízka.

Tiež sa snažila presvedčiť našich spoločných kamošov, že ja som ten, kto jej ubližuje, a tvárila sa, že nechápe, čo sa udialo. Keď som ju s tým konfrontoval, hovorila, že o ničom nevie. Zbalil som sa a bez slova sa vrátil zo zahraničia späť domov. Už to bude zopár rokov, odkedy som ju vyhodil zo svojho života, a je to jedna z vecí, ktorú nebudem nikdy ľutovať – ona nemá žiadnych kamarátov a mne sa extrémne uľavilo, že to takto dopadlo.

Alenka (22): „Už si nemáme čo povedať.“

Boli sme kamošky od detstva, no časom sa náš vzťah vyhrocoval na extrémne netypických, ba až detinských reakciách z jej strany. Uvediem príklad: Keď mala stužkovú, chcela, aby som ju prišla pozrieť. Môj priateľ však nebol doma a jediný, koho som musela poprosiť o odvoz, bol môj otec, ktorého som rozhodne nechcela zaťažovať, pretože to bola dlhšia cesta. Keď som jej napísala, či jej bude veľmi prekážať, ak neprídem, povedala: „No hlavne, že ja som bola na tvojej birmovke.”

Veľmi ma to zarazilo, keďže použila tento nezmyselný príklad, nakoniec som však prišla. Zjedla som pár suchých koláčov, pochválila šaty a mala „zmysluplný” 15-minútový rozhovor. Otca som vytrhla z komfortnej zóny domova a seba vlastne tiež.

Čerešničkou bolo, keď som zistila, že jej ostatní kamaráti išli v poloprázdnom aute a mňa mohli vziať tiež. Dnes sa už nebavíme, pretože sa mi časom ozývala, len keď niečo potrebovala, a nevedela si na mňa spraviť čas. Som za to však veľmi rada, pretože sa z nej stal doslova upír, ktorý vyciciava z ľudí životnú energiu – a takého človeka ja naozaj v živote nepotrebujem.

Kamarástva medzi mužom a ženou bývajú intenzívne, no o to viac krehké (Zdroj: Unsplash/Ayo Ogunseinde)

Natália (25): „Pobili sme sa kvôli miništrantovi z kostola!“

Nie je to najhoršia vec, skôr najvtipnejšia. Keď som ešte bola menšia – mohla som mať asi tak desať rokov – s kamarátkou sme sa bavili o tom, kto sa nám páči. Obidve sme sa zhodli na jednom chalanovi, ktorého sme často vídali miništrovať v kostole. A tak sme sa dohodli, že sa o neho pobijeme, a ktorá z nás vyhrá, tá ho pôjde zbaliť.

Naozaj sme sa pobili, no tak nešťastne, že mi moja kamoška udrela hlavu o zem a ja som si zlomila nos. Okamžite ma zaliala krv a mesiac som chodila s monoklami pod očami. Nebavili sme sa asi ďalší mesiac po tom, no v lete sme si začali chýbať, tak sme sa uzmierili a sme dodnes najlepšie kamarátky. Chalan bol od nás o dosť starší, navyše ho „nezbalila“ ani jedna z nás, ale čo by človek neurobil pre lásku, no nie?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame