Kapitán futbalového tímu pre traumu nemohol ejakulovať: Aký mám problém?

Rozhovor

Can je dôkazom, že aj aj alfasamci majú city. (Zdroj: flickr/Hassan Bin Sadeeq)

#Can je mladý úprimný futbalista pochádzajúci z Istanbulu, jeho životná cesta ho však zaviala na Slovensko. V láske to nikdy nemal jednoduché. Klamstvá, zrady a veľké množstvo obdivovateliek, ktoré ho chceli len pre telo športovca.

V dnešnom rozhovore sme doslova vyspovedali Cana, ktorý ti ukáže, že aj spoločnosťou zafixovaní alfasamci majú city. Poznáme ho osobne, a tak sme mali možnosť preložiť rozhovor s ním z angličtiny do slovenčiny, na autentickosti príbehu to však vôbec neuberá. Čím všetkým si zatiaľ musel prejsť? Bude mať nakoniec šťastie v láske? To všetko sa dozvieš v tomto veľmi osobnom a intímnom článku.


Dominika trpela depresiami, dnes inšpiruje okolie: O problémoch nikto netušil


Can, ty máš naozaj netradičné skúsenosti vo vzťahoch. Povieš nám teda o svojej prvej láske?

Mal som 16 rokov, keď sme sa prvýkrát stretli. Spočiatku to bolo platonické, no v jeden deň som sa to rozhodol prelomiť a na počudovanie ma akceptovala.

Aký bol teda váš prvý kontakt?

Bola najlepšou priateľkou mojej kamarátky z detstva. Pre mnohých sa to začína príliš klasicky, no to, čo sa dialo neskôr, rozhodne za úplnú klasiku nemôžem považovať.

Aj keď výzor nie je najdôležitejší, vieš nám popísať ako vyzerala?

Mala krátke čierne vlasy a hnedé oči, nebola možno ničím výstredná, no skutočne som ju miloval. Spočiatku sme chodili von v partii kamarátov. Už vtedy mi bola veľmi blízka. Niekedy si ľahla na moje rameno. Síce som chlap, ale moja romantická duša v takýchto momentoch vždy plesala. (úsmev)

Začnem možno trocha štipľavo. Ako vnímala ona teba? Bol si pre ňu aj ty príťažlivý?

Áno! Zvyčajne ľudia v puberte nevyzerajú práve najlepšie. Častokrát trpia nedokonalou pleťou či výraznými zmenami tela. Je to síce nepopulárny názor, no mnohí vyzerajú lepšie až po prekonaní puberty. Mňa však netrápilo akné, dokonca ani podivne zarastajúca brada (smiech). Mal som čistú pleť, rovnako som bol kapitánom futbalového tímu, čo bolo dôvodom, prečo som bol tak populárnym v škole. Ak to mám povedať povrchne, tak ma nejedno dievča zbožňovalo práve kvôli telu futbalistu (smiech).

To sa skutočne podobá na vzorový príklad z kníh. Krásny nedostupný chlapec, futbalista, ktorý odrazu stretne všedné dievča, ktoré mu zmení život. Nemyslíš?

Máš pravdu, nikdy som sa nad tým takto nezamýšľal, no znie to skutočne podobne.

Rozhovor
Naša láska bola vlastne ako z knihy. (Zdroj: flickr/ alexandratellez)

V našom predošlom rozhovore si spomenul, že si sa veľmi nemal k intímnostiam. Ako teda vyzeral najviac romantický počin z tvojej strany?

To je pekná otázka. Išli sme do kina. Vtedy som ju pobozkal, avšak len na líce. V mojej krajine to totiž nie je veľmi zvyčajné a intímnosti sa doslova odkladajú na neskôr. Zvyčajne v rannej puberte iba chodíš ruka v ruke a sem-tam padne nejaký nevinný bozk. Množstvo mladých stratí svoje panenstvo až po dovŕšení 18 rokov.

To je celkom zaujímavý fakt. Na Slovensku by to zrejme mnohí vnímali inak. Čo však spôsobuje to, že mladí v tvojej krajine pristupujú k otázke sexu takto, povedzme, zodpovedne?

Myslím si, že je to určite spôsobené náboženskou otázkou. U náš je vyše 80 % populácie moslimskej, a tá pristupuje ku vzťahom pomalšie a obozretnejšie. Ale, samozrejme, sex vnímame ako naturálnu vec, a ak je ten moment správny, prečo nie.

Presuňme sa teda k zlomovému momentu, kedy mal tvoj najlepší kamarát určitý incident s tvojou vtedajšou priateľkou. Ako sa to celé vlastne začalo?

Chodili sme spolu dva roky a ja som práve dovŕšil 18 rokov. Chcela sex a ja som sa, popravde, cítil skutočne nepripravený. Napriek zmiešaným pocitom som jej však povedal, že to chcem. Bolo to však narýchlo a potreboval som čas, tak som si vypýtal ešte malú chvíľu. Vtedy sa na mňa nahnevala a nerozprávala sa so mnou dva týždne. Vlastne to bola moja chyba, nevenoval som jej dosť pozornosti. A tak vtedy napísala môjmu najlepšiemu kamarátovi len preto, aby som žiarlil. Po dvojtýždňovej odmlke som sa jej chcel ospravedlniť a povedať, že som konečne pripravený. Namiesto kladnej odpovede mi však poslala fotografiu s mojím už bývalým najlepším kamarátom. Boli nahí a v jednej posteli.

Aká bola tvoja reakcia na tú fotografiu?

(Smiech) Cítil som sa absolútne zruinovaný. Bola to totálna zrada, ktorú som nečakal. A najhoršie na tom celom bolo, že ma nesklamala len priateľka, ale zradil ma aj najlepší kamarát. Bolo to strašné. Cítil som sa, ako keby som nemohol dýchať, ako keby som zomieral. Ako s tým budem vôbec žiť? Pýtal som sa samého seba.

Predpokladám, že s tvojím najlepším kamarátom už nie si v kontakte.

Úprime. Po tejto fotografii som ho zbil. Nehanbím sa za to, bol to výlev, ktorý som potreboval a ktorý si zaslúžil. Zlomil som mu štyri zuby, sánku, obočie a nos. Bolo to naozaj strašné, no cítil som, že som sa akýmsi zvláštnym spôsobom očistil. Hoci pokojný človek by asi mal konať inak, stále však platí, že to bola pre mňa obrovská zrada.


NÁZOR Hranica medzi láskou a nenávisťou je viac než tenká: Kde začína nevera?


Presuňme sa teda na druhé dievča tvojho života. Táto epizóda bola taktiež zaujímavá. Ako začala druhá „love story“?

Po prvom rozchode som bol veľmi uzavretý a po pol roku som sa samého seba pýtal: Prečo to vôbec neskúsim? Mali sme veľa spoločných priateľov, takže sme sa často stretávali a rozprávali. Zamilovala sa do mňa, hoci som to naozaj nečakal. Bránil som sa však vzťahu, pretože som stále nedokázal zabudnúť na moju prvú lásku. A presne tak náš vzťah aj vyzeral. Nedokázal som sa jej odovzdať a dokonca sme sa rozišli na jej narodeniny. (povzdych)

Ak tomu správne rozumiem, začal si s ňou chodiť, pretože si si povedal: Mal by som to skúsiť?

Presne tak. Navyše, bola veľmi krásna. Avšak vzhľad pre mňa nie je všetkým a stále som sa v tom čase nevyliečil z môjho prvého vzťahu. Jednoducho to nefungovalo a nechcel som ju vnímať len ako nejakú náplasť na rany. Nemôžem jej nič vyčítať, mal som ju skutočne rád, no mať rád v láske nestačí.

Tvrdíš, že bola skvelá. Našli sa však aj nejaké stránky, ktoré si na nej nemal rád, prípadne, ktoré bránili tomu, aby si ju začal skutočne milovať?

Popravde, keď sme spolu chodili často využívala to, že som bol tak trochu majetný. Vždy, keď sme boli v obchodnom centre, chcela, aby som jej kúpil množstvo vecí: Chcem to, chcem tieto šaty, šperky, tieto topánky A ja, samozrejme, snažil som sa byť dobrým priateľom, a tak som jej to vždy kúpil.

Ak nadviažem na privátnu stránku vzťahu, ak si to interpretujem správne, opäť vo vašom vzťahu nedošlo k intimite.

Nie. Ja som bol vždy otvorený človek, a tak som jej povedal, že to nedokážem, kým nevyliečim rany zo svojho predošlého vzťahu. Bola veľmi chápavá a trpezlivá, avšak nakoniec nás koniec vzťahu predsa len neminul.

Nevyliečené srdce však, žiaľbohu, nebolo jediným dôvodom, prečo si sa bránil intimite. Zrada v láske ti totiž spôsobila obrovskú traumu – nedokázal si ejakulovať. Ako vyzeralo toto obdobie tvojho života? Ako si sa v tej dobe cítil?

(Povzdych). To bol skutočne obrovský zlomový bod v mojom živote. V skutočnosti som sa po rozchode o nič intímne nepokúšal. Nemohol som a ani som nemal chuť. Avšak po nejakom čase, kedy som sa už cítil životaschopnejšie, som to skúsil. Ide predsa o prirodzenú vec. V jeden deň som sa teda konečne pokúsil, ale nefungovalo to. Bol som v šoku. Čo sa to, sakra, deje? Snažím sa, ale nejde to?! Aký mám problém? Som gay? Som nebinárny? Som asexuál? Premýšľal som doslova nad všetkým. Zdôveril som sa s tým bratrancovi, ktorý mi poradil, že najlepšie bude, ak s tým pôjdem k odborníkovi. A tak som šiel.

Smutný a nahnevaný chlapec s kapusňou na hlave pri múre.
Dôležité poučenie znie: Každý si prechádza vlastnými problémami (Zdroj: Unsplash.com/Nijwam Swargiary)

Aké bolo teda stanovisko lekára?

Povedal mi, že to nie je spôsobené žiadnym telesným ani zdravotným problémom. Vraj som úplne v poriadku, ibaže to vyzerá na psychický problém. A tak ma poslal k terapeutovi. Pani terapeutka bola skutočne božská, veľa sme sa rozprávali a dala mi skutočne nápomocné rady: Musíš si nájsť priateľku a obnoviť svoju dôveru v ženy. A nezabudni pokračovať vo svojom bežnom živote. Okrem toho mi však zdôraznila, aby som sa nebál sexu a jednoducho to urobil. Avšak ja som sa veľmi dobre poznal, nič také som nemohol urobiť, pokiaľ som nenadobudol city. Navyše vždy som sa riadil heslom: Keď to naháňaš, nikdy to k tebe nepríde.

To muselo pre teba byť veľkým sebapoznávaním. Kedy sa všetko začalo meniť k lepšiemu?

Mal som 22. Dva roky po mojej terapii som sa prestal do všetkého tlačiť a nechal tomu prirodzený priebeh, vtedy som spoznal dievča, ktoré mi zmenilo život.

Povieš nám o nej viac? Prečo to bola práve ona?

Je to Slovenka. A jej osobnosť je úžasná, má všetky vlastnosti, ktoré som u ženy vždy hľadal. Je lojálna, láskavá, vždy mi venuje veľa pozornosti. Mohol by som toho menovať ešte veľmi veľa.

Spomínaš pozornosť, prečo práve táto vlastnosť?

V žiadnom predošlom vzťahu som ju nemal. Špeciálne v tom prvom. Niekedy človeku jednoducho chýba, aby sa ho niekto opýtal, ako sa má a aký mal deň. Práve preto si túto vlastnosť u žien veľmi cením.

Je zaujímavé pozorovať mladého muža, ktorý uprednostňuje v dnešnom povrchnom svete osobnosť ženy. Odkiaľ sa berie tak zrelý pohľad v tak mladom veku?

Ak sa mám priznať, nebol som vždy takýto. Predošlé vzťahy ma zmenili a neskôr som pochopil, že časom človeku pribudnú vrásky a ostane tu s tebou predovšetkým osobnosť toho druhého. Viem, možno je to mierne netradičné, ale som rád, že na svet hľadím práve takto. Stále sa však objavujem a je zaujímavé sledovať, ako sa mi menia životné hodnoty.

Cítiš, že je to teraz pravá láska?

Úprimne, áno. Ona je skutočne jedinečná, vo všetkom, čo robí. To, aká je vo vnútri, ale i navonok. Skutočne sa o mňa zaujíma a niekedy mám pocit, že môžem pred ňou stáť so svojimi pocitmi doslova úplne nahý. Neustále nad ňou premýšľam. A keď nie sme spolu, vždy premýšľam nad tým, ako sa má a čo robí. Je šťastná alebo smúti? Vždy si kladiem takéto vnútorné otázky. Prajem jej v živote len to najlepšie. Myslím, že takto vyzerá skutočná láska. (úsmev)

Ak si sa v Canovom príbehu našiel alebo sa chceš podeliť so svojím úplne autentickým a netradičným príbehom lásky, napíš nám na našu e-mailovú adresu hashtag@hashtag.sk.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame