Aj vyhľadávanie cez Google môže byť štýlové: Týchto 10 geniálnych trikov spraví machra aj z teba

Photo by Andrew Neel on Unsplash

#Napísať kľúčové slovo do vyhľadávača a stlačiť tlačidlo enter zvládne skutočne každý. Ale ak sa chcete dozvedieť niečo viac a vyťažiť z Googlu maximum, určite vás potešia tieto triky. Sú jednoduché a skvele vám uľahčia hľadanie informácií na internete.

#1 Doplnené hľadanie

Google
Google

Nie ste si istí, čo presne máte hľadať? Skúste do google vložiť (*) a známe slovo. Google vám „našepká,“ čo môže byť predmetom vášho výskumu.

#2 Namiesto kalkulačky

Google

Potrebujete narýchlo vypočítať nejaký jednoduchý príklad a nechce sa vám ísť po kalkulačku? Hoďte zadanie do Google. Ten vám v okamihu vyhodí výsledok.

#4 Definujte to

Google

Nájsť definíciu určitého slova vám nemusí trvať celé hodiny. Stačí to zadať cez Google. Použite tento trik: definícia [kľúčové slovo].

#5 Hoďte si mincou

Photo by Ryan Thomas Ang on Unsplash

Tento tip je pre extra-nerozhodných. Potrebujete poradiť? Hoďte si mincou! I keď to znie ako hlúposť, množstvo ľudí to očividne zaujalo. Na stránke justflipacoin.com si ľudia hodili mincou už viac ako 82 miliónov krát.

#6 Zistite si aktuálny kurz

Google

Stačí do Google napísať konkrétnu sumu meny, ktorá vás zaujíma. Ihneď sa dozviete všetko, čo chcete.

#7 Expresne rýchly preklad

Google

Ak vám vypadlo nejaké to slovíčko a potrebujete ho rýchlo preložiť do cudzieho jazyka, skúste použiť túto funkciu. Stačí do Google napísať slovíčko a jazyk, v ktorom ho potrebujete mať. A je to.

#8 Vyhľadávanie v rámci jednej stránky

Google

Čím rýchlejšie sa dopracujete k hľadanému výsledku, tým to je pre vás lepšie. Je to jedno zo základných pravidiel vyhľadávania. Potrebujete niečo nájsť na konkrétnej stránke? Zadajte ju do Google, pričom hľadaný výraz dajte do úvodzoviek.

#9 Bude tam zima?

Google

Ak neviete, či si máte brať dáždnik, overte si to na Googli. Stačí, keď zadáte počasie a do zátvorky zase mesto, ktoré vás najviac zaujíma. Uvidíte nielen to, aké tam je aktuálne počasie, ale aj prognózy na najbližšie obdobie.

#10 Stanovte si hranice

Google

Potrebujete vyhľadať len určité údaje ohraničené časovým obdobím alebo iným parametrom? Použite dve bodky. Skutočne vám pomôžu v hľadaní.

Veríme, že i vám tieto tipy zjednodušia každodenné vyhľadávanie. Poznáte ešte nejaké triky? Podeľte sa o ne s nami v komentároch nižšie.

Odporúčame