Na ktoré albumy sa môžeme tento rok najviac tešiť?

Rok 2019 za chvíľu vôjde do svojho piateho mesiaca a diskusie o tom, aké albumy počas tohto roka uvidíme a kedy približne by sme sa na ne mohli tešiť. Aj keď sa nám to rozbieha za uplynulé týždne pomerne pomaly, nenechajte sa oklamať. Na konci roka toho bude viac než dosť. Poďme si to priblížiť

Od koho album nečakáme

Dá sa na to ísť aj logicky, i keď samozrejme nikdy nie je isté, čo si pre nás rapoví umelci na Slovensku pripravia. V roku 2018 album odpálili mená ako Majk Spirit, DMS, Kali či Čis T, pričom rok 2019 títo chalani strávia s tým, že budú svoje produkty čo najviac propagovať, aby sa fanúšikom dostali pod kožu. Pre priaznivcov „Speasyho“, Separa, Kaliho či Dameho preto bude musieť byť zrejme počas najbližších týždňov a mesiacov dostačujúce turné a koncerty, ktoré si títo umelci prichystali.

Kto album prisľúbil

Naopak, existujú mená, od ktorých máme viac či menej potvrdené sú legedárna skupina Kontrakfat, ktorej súčasťou sú Ego, Rytmus Anys. Rovnako tak album v týchto chvíľach pripravuje aj Pil C, pre ktorého to bude tretia sólová doska. Či už Kontrafakt alebo zakladajúci člen Comebackbangu, tieto albumy budú patriť k tým najzaujímavejším počinom tento rok. Hovorí sa, že viac sólových vecí by sme mali vidieť aj od člena Haha Crew Dalyba, ktorý už pomaly upúšťa od svojich producentských dráh a dáva sa na rapovanie.

Netreba zabúdať na album Radikala, ktorý je aktuálny a patrí mu práve momentálne obdobie. Ktovie, čo si prichystal Momo, ktorého prácu mierne zahmlilo jeho rozsiahle tetovanie, okolo ktorého sa zdvihlo množstvo diskusií a kontroverzie. Samotný raper preto veľkú časť energie venoval obhajovaniu svojho konania, nie tvorbe nových hudieb. Ako píšeme ktovie, to čo vidíme, nemusí byť vždy celá pravda.

Mohlo by ťa zaujímať:  Rapové lyrics ako dôkaz na súde? Na to môžete zabudnúť

A kto ďalej?

Albumy sa tvoria dlhodobo, ale môžu byť publikované aj rýchlo. Môže nastať určitá životná či kultúrna situácia, ktorá spustí kolobeh tvorby u toho či onoho hudobného umelca. Preto nemôžeme definitívne určiť, kto čo tento rok vydá. Stávajú sa aj veci ako napríklad s posledným albumom Čis T-ho, ktorý publikovanie svojej tvorby posunul o pár mesiacov, aby bolo všetko takpovediac tip top.

Napríklad Kali je vhodný príklad toho, že keď to človek píše, tak nie je dôvod to nevydať. Preto toho môže byť tento rok ešte viacej, ako sa aktuálne vie. A v neposlednom rade by sme si mali uvedomiť, že na trhu slovenského rapu existujú mená, ktoré svoje karty za žiadnych okolností neodkrývajú skôr ako je potrebné. A čo je teda isté? V tejto dobe zrejme nič.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *