Na domácej scéne vzniká nová veľká MMA organizácia: Má sa Oktagon báť konkurencie?

Tomáš Deák je novou posilou RFA

Tomáš Deák je novou posilou RFA (Zdroj: Instagram/Tomáš Deák)

#Novovzniknutá organizácia Real Fight Aréna má za sebou úvodnú tlačovú konferenciu. Na nej boli predstavení bojovníci, ktorí odštartujú novú kapitolu v rámci bojových športov v Česku a na Slovensku. Najväčšími menami, ktorými sa RFA pochválila, boli nepochybne Tomáš Deák a Leo Brichta. Organizácia bude zároveň jedinou konkurencieschopnej Oktagonu na domácej scéne po neslávne známom projekte XFN.

Mená ako vínko

Po tom, ako veľmi dlhú dobu bol Oktagon suverénnou jednotkou na česko-slovenskom trhu, prichádza organizácia s plánom stať sa relevantnou konkurenciou. Najväčším úlovkom nového prírastku domácej scény je Tomáš Deák. Jediný česko-slovenský šampión ruskej Fight Nights Global si naposledy vybojoval premiérovú výhru v ACA, s ktorou si dohodol striedavý štart.

Jeden z horúcich kandidátov na post titulového vyzývateľa Ivana Buchingera v Oktagone bol Leo Brichta. Ten po sérii niekoľkých víťazstiev v rade mal namierené do ruskej RCC, kde napokon zápas musel zrušiť. Na prekvapenie mnohých sa Brichta upísal novovzniknutej RFA, kde sa bude snažiť posunúť svoju kariéru ešte omnoho ďalej.

Kckboxer elitnej Glory Tomáš Možný a slovenský supertalent postojových disciplín Sebastián Fapšo. To sú ďalšie z hviezdnych mien, ktoré sa predstavili ako nové akvizície organizácie Real Fight Aréna. S výnimkou Možného si môžu všetky tieto mená pamätať domáci fanúšikovia zo zápasov Oktagonu.

Obavy z novej verzie XFN

Prísť z ničoho nič na pôdu, kde kraľuje jedna organizácia, chce veľkú guráž a predovšetkým nemalé finančné prostriedky. Zaplatiť bojovníkov, o ktorých sa bijú zahraničné organizácie, a dať im dostatočnú motiváciu, aby opustili Oktagon, sa už v minulosti pokúšala organizácia X Fight Nights.

Tento pokus dopadol jedným veľkým fiaskom a škandálom na medzinárodnej úrovni. Organizácia XFN nevyplatila veľké množstvo bojovníkov a rozhodcov a úmyselne nechávala v predaji lístky na turnaj, ktorý sa nemohol uskutočniť. Mnohí fanúšikovia majú momentálne obavy z toho, že podobný osud postihne aj RFA, ktorá si prevzatím bojovníkov z Oktagonu určite nových priateľov na tejto pôde nespravila.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame