Známi módni návrhári a ich legendárne múzy: Kde čerpal inšpiráciu Lagerfeld alebo Givenchy?

Kreslenie na papier

Každý umelec má svoju múzu, ktorá inšpiruje jeho dielo (Zdroj: Pexels.com)

#Každý umelec má svoju múzu, ktorá inšpiruje jeho dielo. Inak to nie je ani pri tých najväčších módnych návrhároch. Vďaka týmto ženám by nevznikli, tak dychberúce kolekcie aké sme mali možnosť vidieť na prehliadkových mólach. Koho spojila móda a vytvorili spolu dokonalé kolekcie?

Stella McCartney a rodičia

Aká matka taká Katka… Jablko nepadá predsa ďaleko od stromu… To všetko sa hovorí, ale čo keď ty si jedna z najlepších módnych návrhárok sveta, no tvoji rodičia nemajú takmer žiadny štýl.

Podľa slov samotnej Stelly, ju inšpirovalo pri tvorbe práve to, že jej otec nemal k móde žiadny vzťah. „Moji rodičia sa nejako extra o módu nezaujímali; bolo to len súčasť toho, čo robili. Myslím si, že preto som sa nimi tak inšpirovala – pretože ich obliekanie nebolo strategické ani premyslené,“ hovorí McCartney.

„Prišlo to prirodzene, celá kombinácia medzi starým a novým a očarujúcim a nadčasovým … Myslím si, že skutočnosť, že moji rodičia neboli konvenční – najmä vzhľadom na ich postavenie – mala veľký vplyv na to, ako sa teraz správam v dizajne a v obchode.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Riley R. (@riley_and_john),

Maria Grazia Chiuri a jej dcéra

Kreatívna riaditeľka spoločnosti Dior prichádza denne do kontaktu s veľkým množstvom krásnych žien, ale predsa je pre ňu najkrajšia práve jej dcéra Rachelle. Ako spomínala v jednom rozhovore, tak niekedy je to tak, že deti naučia niečo rodičov. Tým, že načúvala, čo by jej dcéra chcela a čo by sa jej páčilo, tak vznikali výnimočné diela.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Maria Grazia Chiuri (@mariagraziachiuri),


V uliciach opäť tvoril svetoznámy umelec: Na fotku s novým Banksyho dielom si počkáš v rade


Karl Lagerfeld a jeho múzy

Karl Lagerfeld mal svojich múz dokonca niekoľko. Niektoré jeho tvorbu ovplyvnili iba na sezónu a iné stáli pri ňom celé roky. V klube múz túžil byť každý, ale podarilo sa to iba vyvoleným, aj keď to nebolo úplne nemožné, keďže eboli žiadne presné kritéria. Obdivoval supermodelky, princezné, herečky,…

Nebolo to limitované ani vekom. Boli tam ženy od puberty až po 60-tku. Kto patril medzi tie najznámejšie? Monacká princezná Caroline, Anna Wintour, Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Kate Moss, Kristen Stewart, Vanessa Paradis, Cara Delevingne a mnohé ďalšie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Karllagerfeld.archive (@karllagerfeld.archive),

Hubert de Givenchy a Audrey Hepburn

Jedna z najznámejších dvojíc módneho sveta. Hubert mal viacero múz, ale najvýraznejšou bola určite Audrey. Nielenže navrhol niekoľko kolekcií, ktoré inšpiroval toutou úspešnou a výnimočnou herečkou, ale navrhol pre ňu aj šaty do filmu Raňajky u Tiffanyho. Tie sa zapísali do histórie ako ikonické malé čierne šaty. Ako povedala Audrey: „Hubert je nielen návrhár, ale aj tvorca osobností.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Taylor Castro ✿◡‿◡ (@taylordaniellecastro),

Yves Saint Laurent a Betty Catroux

V priebehu rokov sa Yves inšpiroval niekoľkými ženami. Medzi nimi bola napríklad Paloma Picasso alebo Victoire Doutreleau. Jedna z ních všetkých bola výnimočnejšia a vyčnievala z radu-modelka Betty Catroux. Stretli sa raz v nočnom klube v Paríži, keď bola jeho kariéra ešte v plienkach a odvtedy boli nerozlučná dvojka. Inšpirovala viacero jeho návrhov a medzi nimi aj ženský nohavicový kostým.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Landry (@landryteisseire),


Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili


Gianni Versace a Donatella Versace

Gianni mal tú česť obliekať na červený koberec nejednu hviezdu zvučného mena. Napríklad bola medzi nimi Naomi Campbell alebo Cindy Crawford. No jeho skutočnou múzou nebol nik iný ako jeho mladšia sestra Donatella, s ktorou si boli blízki ešte pred začiatkom jeho kariéry. Pred vraždou svojho brata často nosila na červený koberec jeho najlepšie diela práve ona. Ešte aj dnes Donatella otvorene priznáva, že jej brat veľmi chýba.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Historic Pictures (@historic_imagery),

Marc Jacobs a Sofia Coppola

Jacobs sa veľmi často inšpiruje modelkami, ako napríklad Kate Moss, ktoré sú nepochybne taktiež jeho múzami, no len jedna môže byť tá hlavná. Je ňou Sofia Coppola, režisérka, s ktorou sa priatelia viac než 20 rokov. Spojil ich podobný vkus v hudbe a umení. Režírovala aj jeho prvú kampaň voň-Daisy. Jacobs sa vyjadril na jej osobu, že ho priťahuje to, ako vyzerá, aký má štýl, správanie, život a ambície.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sofia Coppola (@sofia.coppola_),

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame