V uliciach opäť tvoril svetoznámy umelec: Na fotku s novým Banksyho dielom si počkáš v rade

Banksy sa prihlásil k novému kúsku umenia.

Banksy vyzdobil stenu salónu krásy v Nottinghame (Zdroj: instagram.com/bansky)

#Banksy je pre umelcov známym menom. Graffiti velikán, ktorý spopularizoval nový druh umenia sa najnovšie prihlásil k umeleckému dielu, ktoré sa objavilo v anglickom Nottinghame. Graffiti dielo zobrazuje dievčatko s pneumatikou od bicykla namiesto hoola hoop kruhu okolo pásu. Dielo sa zjavilo na stene kozmetického salónu vedľa bicykla s chýbajúcou zadnou pneumatikou.


Banksyho vydražili obraz za desať miliónov: Je karikatúrou britských poslancov prevtelených do šimpanzov


Banksy autorstvo potvrdil fotkou na instagrame, ktorú pred pár dňami zverejnil. Po tomto potvrdení sa na mieste začali zhromažďovať ľudia, ktorí sa chceli s dielom odfotiť. Okrem ľudí však na mieste boli aj policajti, ktorí dohliadali na celú situáciu. V súčasnej dobe je totiž dôležité aj dodržiavane protipandemických opatrení. V rade na fotku s novým Banksyho dielom si teda počkáš.

Ľudia, ktorí sa prišli na sprejerské dielo pozrieť nešetrili superlatívmi. Podľa niektorých ide o kúsok pozitivity v ťažkých časoch a dielo je veľmi pútavé. Banksy je autorom mnohých ikonických diel, ktoré nájdeš v Londýne a ďalších svetových metropolách. Na instagrame má niekoľko miliónov fanúšikov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Banksy (@banksy),

Zdroj: hashtag.sk, bbc.com
Odporúčame