Muž našiel mobil, ktorý spadol z výšky takmer 5 kilometrov: Neuveríš, ale stále fungoval

iPhony sú možno oveľa odolnejšie, ako si si doteraz myslel (Zdroj: Unsplash/Ross Parmly)

#Stalo sa ti niekedy, že si cestou kdekoľvek našiel na zemi vec, ktorú na zemi len tak nenájdeš? Mohla to byť pokojne peňaženka, ale aj čokoľvek iné. Muž menom Sean Bates napríklad našiel mobil. Bol takmer nepoškodený a 100-percentne funkčný. Na tom by nebolo nič výnimočné, keby, ako sa rýchlo zistilo, nespadol z výšky takmer 5-tisíc metrov. Vyletel totiž z diery v lietadle, ktoré hneď na to muselo núdzovo pristáť.

Prežil pád z výšky niekoľkých kilometrov

Počas večerného letu č. 1282 spoločnosti Alasa Airlines minulý piatok došlo k nehode. Dvere do lietadla sa totiž hneď po odlete odtrhli a lietadlo muselo čo najskôr pristáť. Žiadnemu z pasažierov sa našťastie nič nestalo. Niekoľko predmetov však palubu lietadla opustilo, no a medzi ne patril aj nájdený mobil. Ten padal z výšky neuveriteľných takmer piatich kilometrov. Ako sa však prekvapený nálezca iPhonu vyjadril na sociálnej sieti X, prístroj bol bez poškodenia a celkom funkčný.

Sean Bates, ktorý iPhone objavil vedľa cesty, v nedeľu zverejnil príspevok, v ktorom sa pochválil nálezom. Napísal, že mobil bol „stále v lietadlovom režime, s polovičnou batériou a v puzdre s ochranným displejom.“

V mobile bol tiež zapojený kábel od nabíjačky.

@seansafyre

quick story of how I found a phone that dropped 16,000 feet 😅 definitely belonged to a passenger on #alaskaairlines #asa1282 pics are on X

♬ original sound – Sean Bates

Našiel sa aj druhý mobil

Na svojom TikTok profile pred dvoma dňami Bates pridal video, kde popisuje celý „príbeh“ nájdenia iPhonu. Ako povedal, bol akurát na prechádzke, keď zakopol o mobil. Spočiatku bol skeptický voči funkčnosti prístroja, napadlo mu tiež, že ktosi proste vyhodil nefunkčný mobil z auta. Napriek tomu sa pri ňom pristavil.

„Bol stále celkom čistý, nebol poškrabaný a bol stále v puzdre,“ vyjadril sa.

„Displej bol odomknutý, tak som ho otvoril a na obrazovke ukazovalo, že je v lietadlom režime.“

Vtedy Bates zistil, že iPhone vypadol z lietadla počas krízového letu č. 1282. Hneď kontaktoval Národnú radu pre bezpečnosť dopravy, ktorá celý príbeh doplnila. Z dostupných informácií tiež vieme, že z lietadla vypadlo aj zadné sedadlo a stolík určený na občerstvenie pre pasažierov. Medzi predmetmi sa však nachádzal aj druhý mobil. Ten bol neskôr nájdený na poli.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, cbsnews.com
Odporúčame