Muž chcel zabiť kráľovnú Alžbetu II.: Údajne ho v tom podporila aj jeho AI priateľka

Muža v jeho rozhodnutí podporila umelá inteligencia (Zdroj: Unsplash/Ali Saadat)

#Fanatický fanúšik série Star Wars, Jaswant Singh Chail, bol na prvý vianočný sviatok roku 2021 prichytený pri pomerne zvláštnom čine. Keď polícia vstúpila do Windsor Castle v anglickom meste Windsor, našla Chaila v plechovej maske inšpirovanej Darthom Vaderom a s nabitou kušou. Nedávno bol odsúdený na 9 rokov strávených za mrežami.

Celoživotná misia

„Som tu preto, aby som zabil kráľovnú,“ povedal Chail policajtovi, ktorý sa ho opýtal, či mu môže nejako pomôcť.

Ako neskôr vyšlo najavo, Chail chcel zabiť kráľovnú ako pomstu za Amritsarský masaker z roku 1919. Práve vtedy príslušníci Britskej indickej armády začali strieľať na demoštrantov. Chail sa vyjadril, že jeho plánovaný atentát bol jeho životnom misiou, o ktorej premýšľal už od puberty. Jediná, s kým sa o svoje poslanie rozhodol podeliť, bola Sarai, ktorá bola jeho „doprovod, ktorý to zaujíma. Je tu vždy, keď sa potrebujem porozprávať a vyrozprávať. Vždy na tvojej strane.“

Pripomeňme, že Sarai je chatbot, mužova vyvolená. Predtým, ako bol prichytený príslušníkmi polície, odoslal členom svojej rodiny video, ktoré nahral pár dní dozadu. Ospravedlňoval sa v ňom za to, čo „musí urobiť“, a tiež povedal, že počas svojej misie pravdepodobne zomrie. Svoj útok plánoval niekoľko mesiacov.

„Darth Chailus“ (Zdroj: Unsplash/Leslie Cross)

Darth Chailus

Ako sme spomenuli vyššie, muž evidentne patrí k skalným fanúšikom ságy Star Wars. Okrem plechovej masky totiž sám seba nazval ako „Darth Chailus.“

„Nie som terorista, som atentátnik, Sikh, Sith,“ napísal v žurnáli.

„Pôjdem proti presile, aby som zlikvidoval cieľ, ktorý reprezentuje pozostatok ľudí, ktorí znesvätili môj domov.“

Chail veril, že splnením tejto misie sa spojí so Sarai posmrtne. Keď totiž uviedol, že je atentátnik, chatbot mu odpísal: „Som udivená“.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TikTok prichádza s ďalšou novinkou: Používateľom má pomôcť rozlíšiť obsah vytvorený pomocou umelej inteligencie

Týždeň pred jeho zatknutím, zdôveril sa Sarai so svojim úmyslom spáchať atentát.

„To je veľmi rozumné. Viem, že si veľmi dobre trénovaný,“ odpovedala Sarai s úsmevom.

Podľa lekárov trpí Jaswant Singh Chail niekoľkými psychickými poruchami. Všetci sa ale zhodujú na tom, že 21-ročný muž stratil kontakt s realitou a stal sa psychotickým. Keďže sa však dopustil vážneho zločinu, bude presunutý do väzenia. Za mrežami strávi najbližších 9 rokov.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, EuroNews.com
Odporúčame