Muž, ktorý bol 7 minút mŕtvy, opísal, čo videl: Skutočne to bolo to známe svetlo na konci tunela?

Čo vidia ľudia, ktorí prekonajú niekoľkominútovú „smrť“? (Zdroj: Unsplash/Aron Visuals)

#Určite si už čítal o prípadoch, v ktorých viacero ľudí prekonalo vlastnú smrť. Títo šťastlivci často videli rôzne veci, výjavy, ktoré môžu znamenať čokoľvek. Aj muž menom Shiv Grewal, ktorý bol 7 minút mŕtvy, popísal médiám, čo videl presne predtým, ako opäť prišiel k vedomiu. Informuje o tom portál Ladbible.

„Mŕtvy“ neuveriteľných 7 minút

Šesťdesiatročný umelec a performer Shiv Grewal dostal zástavu srdca po tom, ako sa s manželkou vybral dať si niečo malé pod zub. Spočiatku nič nenasvedčovalo tomu, že Shiva čaká niekoľko minútová smrť. Na ceste domov však začal pociťovať únavu a vyčerpanosť, dostavili sa aj problémy s artikulovaním.

Keď si doma ľahol, začal zrazu cítiť chlad. Keď jeho žena zistila, že Shiv má už zaklopené oči, začala kričať a okamžite zavolala záchrannú službu. Tá, chvalabohu, dorazila už o pár minút. Práve vďaka nej začalo jeho srdce po istom čase opäť pracovať tak, ako má. Do momentu oživenia bol však technicky mŕtvy, a to neuveriteľných 7 minút. Svoju skúsenosť so smrťou popísal ako „kozmickú cestu“, na ktorej mal možnosť vybrať si medzi tým, či prežije, alebo zomrie.

Shiv svoju skúsenosť popísal ako akúsi cestu kozmom (Zdroj: Unsplash/Josh Marshall)

Nechcel byť reinkarnovaný

„Akosi som vedel, že som mŕtvy. Uvedomoval som si, že môj mozog zomiera a volá o pomoc. No zároveň som cítil, že veci sú kompletne oddelené od môjho tela. Bolo to ako keby som bol v prázdnote, ale mohol som cítiť emócie a vzrušenie,“ uviedol Grewal.

„Hoci som bol mŕtvy, vedel som, že je tu možnosť vrátiť sa späť.“

Shiv tiež popísal, že rozumel tomu, že môže byť reinkarnovaný, no nechcel, aby sa tak stalo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nočná mora každého kozmonauta: Čo sa udeje s telom, ak zomrieš vo vesmíre?

„Chcel som sa vrátiť naspäť do života, do materiálneho sveta a ku svojej žene. Žiadal som, aby som sa vrátil naspäť a aby bolo moje želanie splnené.“

Cítil tiež, že počas tých siedmych minút, má k dispozícii mnoho možností, rôznych životov a prevtelení, ktoré mu boli ponúknuté.

„Ale nechcel som ich. Celkom jasne som dal najavo, že sa chcem vrátiť naspäť do svojho tela, do reálneho času, ku svojej žene a ku svojmu životu.“

Sleduj nás na Facebooku

 

Zdroj: hashtag.sk, Ladbible.com
Odporúčame