Vyhostený, podvedený a pre štát nebezpečný: Muradov sa sťahuje z Európy a v UFC mu zrušili zápas

Mach Muradov na tréningu

Mach Muradov (Zdroj: Instagram.com/makhmud_muradov)

#Česko-uzbecký MMA bojovník Makhmud „Mach“ Muradov patrí v súčasnosti medzi predných UFC bojovníkov v strednej váhe. Po troch výhrach v rade mu naposledy vystavil stopku Gerald Meerschaert, ktorý ho uškrtil v 2. kole. Odvtedy ubehol necelý rok a Mach stále nenastúpil do ďalšieho zápasu. To sa mu nepodarí ani začiatkom septembra, keďže mu do Francúzska zrušili vízum a navyše bol po 11 rokoch vyhostený z Českej Republiky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Makhmud Muradov (@makhmud_muradov)

Mach Muradov je nebezpečný pre štát

Už dlhé roky mával Mach Muradov opletačky s českými úradmi, ktoré mu nechceli priznať trvalý pobyt a občianstvo. Nestalo sa tak ani po tom, čo splodil dieťa so speváčkou Monikou Bagárovou. Teraz sa situácia pre 32-ročného Uzbeka ešte zhoršila, keďže ho v Česku považujú za nebezpečnú osobu. Muradov sa tak musel odsťahovať naspäť do Uzbekistanu, kde je v súčasnosti veľkou mediálnou hviezdou.

Rozčarovaný MMA bojovník sa pre portál isport.cz rozpovedal o jeho problémoch:  „Nemám vízum do Európy, pretože mi ho Česko zrušilo. Ani neviem prečo. Že som vraj nebezpečný pre republiku a verejnosť. Nechápem, odkiaľ to vzali. Musel som opustiť Prahu a Česko, kde som žil jedenásť rokov. Nič som neporušil, žiadny zákon, nič. Jednoducho nič. Ale čo môžem robiť. Taký je život,“ posťažoval sa predný uzbecký bojovník.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Makhmud Muradov (@makhmud_muradov)

Zápas vo Francúzsku sa zrušil, náhrada prišla ihneď

Keďže Muradova vyhostili nielen z Českej Republiky, ale aj z Európy, jeho plánovaný duel 3. septembra proti Abusupiyanovi Magomedovovi vo Francúzsku sa zrušil. Pre Macha to mal byť 5. zápas v UFC, kde má v súčasnosti skóre 3-1. V premiére zdolal Alessia Di Chirica na body, potom dvakrát zvíťazil knokautom v 3. kole a prvú prehru mu uštedril už spomínaný Meerschaert.

Novým súperom pre Uzbeka bude Brazílčan Caio Borralho so skóre 12-1. Ten je v UFC doposiaľ neporazený a nad svojimi súpermi dominuje predovšetkým vďaka wrestlingu a práci na zemi. Pred Muradovom teda stojí 22. októbra veľká výzva. Súboj Muradov vs. Borralho sa uskutoční v Abu Dhabi na číslovanej akcii UFC 280: Oliveira vs. Makhachev.

Zdroj: isport.cz, hashtag.sk
Odporúčame