Ukončenie dlhej série a prekvapivé zlyhanie: Makhmud Muradov nezvládol svoj štvrtý zápas v UFC

Muradov

Mach Muradov prehral s Geraldom Meerschaertom (Zdroj: Instagram/ufc)

#Makhmud Muradov prehral vo svojom štvrtom vystúpení pod organizáciou UFC s Geraldom Meerschaertom. Zápas sa pre uzbeckého rodáka ale napriek tomu vyvíjal veľmi sľubne. Muradovovi však došla fyzička a po sérii niekoľkých tvrdých úderov ho Američan vzal na zem. Netrvalo dlho a tam reprezentanta pražského MMA Monster Gymu uškrtil na Rear Naked Choke.

Koniec neporaziteľnosti

Posledný zápas, ktorý Mach nedotiahol do úspešného konca, bol súboj s Davidom Ramirezom ešte v roku 2016. Muradov si vtedy zlomil ruku a smolne s Brazílčanom prehral. Od toho momentu ťahal skvelú sériu 14 výhier v rade. Keď v roku 2019 prestúpil do UFC, domáca scéna doňho vkladala veľké nádeje.

Najprv vo veľmi tesnom súboji zdolal Alessia Di Chirica na body. Následne dokázal oboch súperov ukončiť v 3. kole a v Amerike sa začal stávať oveľa známejším. S prichádzajúcou popularitou však prišlo zakopnutie a prehra s Meerschaertom. Táto porážka znamená pre Macha skorigovanie jeho skóre v UFC na 3-1 a výrazný posun vzad naprieč rebríčkom stredných váh.

Muradov nebol vo svojej koži

Úvod zápasu začal podľa očakávaní. Muradov bol v postoji výrazne rýchlejší, presnejší a tvrdší. Niekoľkokrát dokázal Meerschaerta zasiahnuť a ten zostal na nohách nesvoj. Ku koncu úvodnej päťminútovky prevzal iniciatívu Američan, ktorý česko-uzbeckého bojovníka zasiahol. V záverečných sekundách preniesol súboj na zem, kde ale nemal dostatok času na výraznejšiu akciu.

Druhé kolo už bolo v réžii amerického zemiara. Ten opäť niekoľkými tvrdými údermi zasiahol Muradova a opäť preniesol súboj na zem. Tam už si ale dokázal veľmi rýchlo poradiť a po prechode na Machov chrbát ihneď vzal škrtenie Rear Naked Choke.

Muradov doplatil na to, že zápas chcel silou mocou ukončiť jednou tvrdou ranou. Na jeho pomery bolo až nezvyklé vidieť Uzbeka toľkokrát triafať vzduch. To sa výrazne podpísalo na jeho fyzickej kondícii, ktorá každou jednou minútou zápasu odchádzala. Muradov sa dovtedy pohyboval tesne za hranicou najlepšej pätnástky stredných váh UFC a na prienik do elitnej skupiny bude musieť ešte vyhrať minimálne dva duely.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame