Moloch Vlavo: „Je čas to roztočiť na plné obrátky!“ (Rozhovor)

Rapovo pestrý záver roka obohatí už o pár dní ďalší album. Moloch Vlavo vydáva sólový album, ktorý nesie meno Mikrofón je Ručná zbraň 2! Release tohto RealRap albumu sa nezadržateľne blíži, a my Vám čakanie skrátime a spríjemnime informáciami a hlavne rozhovorom so samotným Denisom.

Predvčerom zverejnil Moloch cover albumu, a samozrejme aj tracklist.

000

Dnes bola zverejnená aj malá ochutnávka pred veľkým sústom v podobe albumu, kde si môžte aspoň ako tak utvoriť obraz o tomto albume, na ktorom nebude núdza o kvalitných hostí.

Album si môžeš zakúpiť samozrejme aj na RukaHore.

000

Samotný Denis povedal, že týmto albumom vyvráti všetky predsudky, ktoré okolo neho za posledné roky vznikli. My sme sa v krátkosti s Molochom porozprávali o všeličom možnom, a samozrejme aj o novom albume. Tak už poďme na to!

Ahoj, na začiatok klasická otázka v našich rozhovoroch. Ako sa máš, máš niečo nové v tvojom živote? Čomu sa venuješ v poslednej dobe najčastejšie?

Savana, mám sa skutočne fantasticky. V poslednej dobe najviac nahrávam a komponujem.

Áno, chystáš album, je už hotový? Kedy ho asi môžme očakávať?

Album už je hotový. Už začiatkom Decembra začne Mikrofón kolovať medzi ľudmi – poslucháčmi. Bude to návrat veľkej veci!

Prezradíš nejaké bližšie informácie/novinky o albume?

Na to slová nestačia. Pustite si snippet, a pochopíte ako to je, a o čom to je.

Koľko klipov už máš natočených a koľko sa chystáš točiť ku albumu?

Zatiaľ sú von Jatka, kde to namrdal Řezník. Chystám však veľké prekvapenie na December a Január. To tu ešte nebolo!

Na albume bude viacero zaujímavých spoluprác, kto sa predstaví na tvojej doske?

Bude tam naozaj veľa muzikantov a veľa kapacít. Strapo, Separ, tradične DJ Mikroman, Oko a mnoho ďalších, veď čeknite obal.

Keď vydáš album, plánuje sa nejaká dovolenka/oddych, alebo hneď sa vrhneš na nejaké koncertíky ?

Neni čas dovolenkovať.  Je čas to roztočiť na plné obrátky v každom smere!

Vráťme sa k letu, k festivalovým sezónam. Ako si prežil leto?

Leto bolo nádherné, pracoval som v štúdiu každý deň a mal som dobrý pocit uspokojenia.

V jednom svojom statuse si napísal niečo na ten štýl, že: „Tento projekt odtrhne predsudok voči mne“. Vysvetlíš aký predsudok si tým myslel?

Hlúposti, ktoré o mne chyrujú a týkajú sa hlavne hudby. Jeden cigán raz povedal: „Nevieš sa trafiť do beatu!“. No a ja lendokážem, že s tú smradľavú chrápu zas iba ojebával.

Keď už sme pri tom. Vráťme sa trocha do minulosti. Našich fanúšikov napríklad zaujíma, ako je to s tebou a Rytmusom či Momom? Komunikujete? Aj s odstupom času si stojíš za všetkým čo si vtedy povedal, alebo sa niečo zmenilo?

Sto percent si stojím za všetkým!!! Neľutujem nič!!! Ja som reálny hráč. Samozrejme, už nemám čas strácať čas, tvorím, žijem, napredujem.

Dotknime sa teraz trocha inej témy. Myslím, že v skladbe Jatka s Řezníkom ste jasne vyjadrili svoj postoj ku Merkelovej a jej podobným politikom. Zaujíma ťa teda dianie čo sa týka politiky, migrantov a týchto momentálne dosť diskutovaných tém? Alebo je to len taká okrajová téma pre teba?

Študovaná osobnosť moja vie, že to je špinavá hra, ktorá je dohodnutá už okolo roku 1920 jednou hlávkou, ktorá sa volá Richard Nicolaus Coudenhove-Kalergi. Tento potmehút to vyšpekuloval, keď Angela bola vo vajcách nejakého prašivého zmrda, takže JATKA začali, no je to nič oproti tomu, čo začne do pár rokov. Potom si spomeňte na tento rozhovor!

Koncom tohto roka resp. začiatkom budúceho nás čaká množstvo albumov. Sodoma Gomora ohlásila album, alebo napríklad Rytmus, DJ Wich, Pil C, H16 a samozrejme Ty. Sleduješ takto scénu? Poprípade na ktorý album sa tešíš, alebo si ho aspoň vypočuješ? Bude album roka práve ten tvoj?

Teším sa na všetko, čo má gule. Môj projekt bude ten, čo má gule, takže sa teším, ako sa budú tešiť ostatní.

Nejaká nová tvár na scéne ktorá konkrétne teba zaujala? Je vôbec niekto taký?

Určite! Držím palce „ÚKÁ“ –  Úplný Konec. Petržalská tvorba je veľká!

Teraz sa dosť často rieši Stará škola vs. Nová škola. Je to podľa teba bublina, a skrátka sa to delí na tých čo rapovať vedia, a tých, čo nie? Ako to celé vnímaš ty?

Je to všetko iba hudba, ja to robím od roku 1997 a stále ma to baví. A mojich fanúšikov tiež. Ten, kto má znalosť hudby vie, že toto riešia iba deti.

Počúvaš sám seba napríklad doma alebo v aute?

Počúvam sám seba všade, porovnávam detaily, hlasitosti, doladujem, zdokonaľujem a sledujem reakcie nezainteresovaných.

Na záver, čo by si odkázal svojim fanúšikom, a fanúšikom portálu generaciarapu.sk?

Majte pekné sviatky 2016, ak ste poslúchali, anjel Vám donesie CD Moloch! A ak ste boli zlí, tak Vám ho donesie čert. Pozdravujem, a keď budete mat CD, dajte jedného páva, a 70 minút a 47 sekúnd nechajte unášať sami seba vlnou plnou krásnych pôžitkov!

Ak si chceš zakúpiť Molochov nový merch, tak klikni tu!

Ďakujeme Denis za tvoj čas!

 

 

 

Odporúčame