Mladý raper AGERO. Miluje grime a rýchle flowy. Presadí sa?

Rap nie je len o tých, ktorí sú úplne hore, známi slovenskou verejnosťou. Rap je hlavne o tých, ktorí sa postupne štverajú hore, aby časom zažiarili a nahradili tak stálice  na hudobnej scéne. Práve takýmto by sa malo venovať obzvlášť veľa pozornosti a vývoj ich tvorby by sa mal pozorne sledovať.  Príkladom mladého rapera, ktorý ma veľký potenciál preraziť na slovenskej hudobnej scéne je Erik Gelian alias AGERO. Zapamätajte si ten pseudonym, ešte o ňom určite budete počuť.

AGERO pochádza z Nových Zámkov a rapu sa venuje už sedem rokov. Priznáva, že sedem rokov nie je až tak veľa, no zase ani málo a je rád za skúsenosti, ktoré počas týchto rokov nabral. „Rap neberiem ako hobby, je to súčasť môjho života, bez ktorej si neviem predstaviť svoju existenciu. Rap tvorí každý jeden môj deň.“  tvrdí AGERO.

Začiatky tohto mladého rapera boli spájané s Boombape. Postupne skúšal trap, ktorý ho síce bavil, no nenapĺňal, keďže stále cítil, že to ešte nie je ono. Všetko sa zmenilo, keď sa dostal ku Grim-u, ktorý ho doslova ovládol. „ Zarapujem každý jeden druh rapu, no grime je grime. Obľubujem ho a našiel som sa v ňom. Grime a rýchle flowy, to je moje.“ 

Jedným z jeho najnovších songov je song ŠVS. AGERO si v ňom rozhodne nedáva servítku pred ústa a v songu priamo a tvrdo kritizuje spoločnosť a to, čo sa mu nepáči. Je to naozaj rýchly a dynamický rap, ktorý ma veľkú šancu medzi fanúšikmi uspieť.

Odporúčame